Zebpay Lightning Ödemeleri İçin İlk Borsa | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Zebpay Lightning Ödemeleri İçin İlk Borsa

Kripto para birimi değişimi ve cüzdan sağlayıcısı Zebpay uygulaması , tüm kullanıcıları için lightning Ağı ödemeleri sağladığını açıkladı. Haberin en iyi kısmı? Zebpay, cüzdanından yapılan lightning işlemlerinin ücretini bile ödeyeceğini iddia ediyor.

Lightning Ağındaki İlerleyiş

“Hala çok deneysel” olmasına rağmen, Lightning Ağı hızla büyüyor ve ana hizmetlere entegrasyonu devam ediyor. Malta merkezli Zebpay’den yapılan açıklamada, bir zamanlar Hindistan’ın en büyük kripto para birimi değişimi olan borsa, LN ödemelerinin ilk kez büyük bir borsa tarafından kabul edildiğine işaret ediyor.

Web, iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla kullanılabilen dünya çapındaki müşterilerimiz artık lightning işlemlerini yapmak için BTC cüzdan bakiyelerini kullanabilir. Zebpay, özellikle Lightning özellikli perakendecilerdeki alışverişlerde hizmeti kullanmayı vurgulayarak kullanıcıların şunları yapabileceğini iddia ediyor:

Mağazayı tanımlayarak, ürün veya hizmetin faturasını kopyalayarak veya tarayarak ve ödemeyi tamamlayarak – neredeyse her şeyi milisaniye içerisinde satın alabilirsiniz.

(ZAYIF DÜŞÜK) ÜCRETLERİ ZEBPAY’DA

Lightning Network ödemeleri standart Bitcoin ödemelerinden önemli ölçüde daha düşük ücretlere sahip, ancak kullanıcılar bunları ödemek zorunda bile kalmayacaklar. ‘Şifrelenmeyi Ayarlamak Ücretsiz’ görev bildirimi doğrultusunda:

Zebpay, cüzdanından yapılan tüm lightning işlemleri için işlem maliyetini üstlenirdi

Elbette bu sınırsız değildir. Kullanıcılar günde 1 satoshi’den 0.001 BTC’ye (mevcut oranlarda yaklaşık 4 $) kadar 10 işlem yapabilir. Bu küçük bir miktar gibi gözükse de, LN hala test aşamasındadır ve daha büyük ödeme miktarları için önerilmez. Mevcut kullanım durumları da büyük ölçüde bu sınır dahilindeki mikro işlemlere yöneliktir.

Zebpay ayrıca işinin borsa tarafında “Sıfır Ücretli Ticaret” ilan ediyor. CEO’ya göre, Ajeet Khurana:

Kripto paraların yatırımcıları güçlendirdiğine ve herhangi birinin kendi finansal kaderini kontrol etmesine izin verdiğine inanıyoruz. Sıfır ücretli ticaret sunarak, kriptoyu alım satım ücretinin püf noktalarından kurtarmak ve kriptoda yeni olan herkes için alışma zorluğunu azaltma misyonumuzla hareket ediyoruz.

2014 yılında başlattıktan sonra, Zebpay Hindistan’da en büyük kripto para birimi değişimi haline geldi. Hindistan Merkez Bankası’nın kripto para yasağı yasasının ardından, geçen yıl ülkede kripto dostu Malta’da ve Singapur’da bir merkezde faaliyet gösteren alım satım işlemlerine son verildi.

Daha Fazla Lightning Network Haberi İçin:

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × four =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish