Zebpay Lightning Ödemeleri İçin İlk Borsa | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Zebpay Lightning Ödemeleri İçin İlk Borsa

Kripto para birimi değişimi ve cüzdan sağlayıcısı Zebpay uygulaması , tüm kullanıcıları için lightning Ağı ödemeleri sağladığını açıkladı. Haberin en iyi kısmı? Zebpay, cüzdanından yapılan lightning işlemlerinin ücretini bile ödeyeceğini iddia ediyor.

Lightning Ağındaki İlerleyiş

“Hala çok deneysel” olmasına rağmen, Lightning Ağı hızla büyüyor ve ana hizmetlere entegrasyonu devam ediyor. Malta merkezli Zebpay’den yapılan açıklamada, bir zamanlar Hindistan’ın en büyük kripto para birimi değişimi olan borsa, LN ödemelerinin ilk kez büyük bir borsa tarafından kabul edildiğine işaret ediyor.

Web, iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla kullanılabilen dünya çapındaki müşterilerimiz artık lightning işlemlerini yapmak için BTC cüzdan bakiyelerini kullanabilir. Zebpay, özellikle Lightning özellikli perakendecilerdeki alışverişlerde hizmeti kullanmayı vurgulayarak kullanıcıların şunları yapabileceğini iddia ediyor:

Mağazayı tanımlayarak, ürün veya hizmetin faturasını kopyalayarak veya tarayarak ve ödemeyi tamamlayarak – neredeyse her şeyi milisaniye içerisinde satın alabilirsiniz.

(ZAYIF DÜŞÜK) ÜCRETLERİ ZEBPAY’DA

Lightning Network ödemeleri standart Bitcoin ödemelerinden önemli ölçüde daha düşük ücretlere sahip, ancak kullanıcılar bunları ödemek zorunda bile kalmayacaklar. ‘Şifrelenmeyi Ayarlamak Ücretsiz’ görev bildirimi doğrultusunda:

Zebpay, cüzdanından yapılan tüm lightning işlemleri için işlem maliyetini üstlenirdi

Elbette bu sınırsız değildir. Kullanıcılar günde 1 satoshi’den 0.001 BTC’ye (mevcut oranlarda yaklaşık 4 $) kadar 10 işlem yapabilir. Bu küçük bir miktar gibi gözükse de, LN hala test aşamasındadır ve daha büyük ödeme miktarları için önerilmez. Mevcut kullanım durumları da büyük ölçüde bu sınır dahilindeki mikro işlemlere yöneliktir.

Zebpay ayrıca işinin borsa tarafında “Sıfır Ücretli Ticaret” ilan ediyor. CEO’ya göre, Ajeet Khurana:

Kripto paraların yatırımcıları güçlendirdiğine ve herhangi birinin kendi finansal kaderini kontrol etmesine izin verdiğine inanıyoruz. Sıfır ücretli ticaret sunarak, kriptoyu alım satım ücretinin püf noktalarından kurtarmak ve kriptoda yeni olan herkes için alışma zorluğunu azaltma misyonumuzla hareket ediyoruz.

2014 yılında başlattıktan sonra, Zebpay Hindistan’da en büyük kripto para birimi değişimi haline geldi. Hindistan Merkez Bankası’nın kripto para yasağı yasasının ardından, geçen yıl ülkede kripto dostu Malta’da ve Singapur’da bir merkezde faaliyet gösteren alım satım işlemlerine son verildi.

Daha Fazla Lightning Network Haberi İçin:

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 1 =

Endüstriden Haberler

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish