Thiel Destekli Kripto Borsası New York BitLicense’ı Aldı – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Endüstriden Haberler

Thiel Destekli Kripto Borsası New York BitLicense’ı Aldı

Paypal kurucu ortağı ve Bitcoin yanlısı milyarder Peter Thiel tarafından desteklenen bir kripto aracına, New York eyaletinde iş yapmasına izin veren bir BitLicense’ı aldı.

Tagomi Trading, LLC, Finansal Hizmetler Departmanından aranan yeşil ışıktan sonra en son aranan firmadır. New Jersey firması ilk önce yedi aylık başvuruda bulundu.

KATILIMCI OLARAK

Tagomi CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi Greg Tusar, Tagomi’nin başlamak için istekli olduğunu söyleyerek düzenleyici onayını yorumladı.

İcra dedi ki:

New York’ta açılan müşteri sayısı oldukça önemli bir fırsat. Kesinlikle bu onayı ilerletmek için beklediğimiz onboard yapmak istediğimiz bir müşteri topluluğuna sahibiz.

Firma, tüccar siparişleri alarak ve birden fazla borsada en düşük fiyatı arayarak faaliyet göstermektedir. Tagomi, platforma marj ticareti, kısa devre ve ödünç verme özellikleri de katacaktır. Desteklenen para birimleri Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i içerir – firma ayrıca ek para birimleri için onay alacak.

Tagomi, Pantera Capital, Peter Thiel Kurucu Fonu ve BitOoda gibi bir dizi yatırımcıdan toplam 27.5 milyon dolar topladı.

Yapılan açıklamalarda, BitOoda şöyle dedi:

BitOoda, Tagomi ile geçtiğimiz yıl çok yakın çalıştı ve Greg, Jenn, Marc ve ekibin geri kalanına büyük saygı duyuyor. Zor işlerini karşıladıklarını ve bu kurumsal kalite çözümlerine duyulan ihtiyacı tanıyan düzenleyicileri görmekten heyecan duyuyoruz.

NYDFS onayı, Tagomi’ye New York merkezli finans kurumlarına ve fonlarına erişim sağladığı için önemlidir.

BitOoda ekibi ayrıca, Tagomi’nin OTC pazarları arasındaki likidite ve sıkı bir forma değişimi için toplandığını belirtti.

NYDFS düzenleyicilerini “açık fikirli ve meraklı” olarak nitelendiren BitOoda, firmanın düzenlemeye verdiği desteği dile getirdi. Ekip, şeffaflık ve düzenleme eksikliğinin sadece benimsemeyi engellediğini ekledi.

Daha büyük kripto para parası alımını benimsemeyi önleyen en büyük engel, daha büyük oyuncular için adil, şeffaf ve güvenli bir pazar bulunmamasıdır. Tagomi ve BitOoda gibi firmalar, müşteri odaklı acentelik hizmetleri sunarak ve düzenlenmiş kuruluşlar gibi davranarak piyasadaki sorunları günlük bazda hafifletirken, BitGo ve Fidelity gibi firmalar gözaltında kurumsal güven oluşturuyor.

BİTLİCENSE

 


NY BitLicense, geçmişte aşırı kısıtlayıcı olduğu için dikkatleri kötü yönde topladı ve Kraken ve ShapeShift borsaları, New York’tan düzenlemelerden kaçmak için ayrıldı.

Kraken CEO’su Jesse Powell, New York’taki düzenleyicileri küfürlü bir eskiyle kıyaslarken yıkıcı açıklamalar yaptı. Bununla birlikte, kısıtlayıcı olsa da, BitLicense, Wall Street’in bulunduğu New York’un finans merkezinde kripto para birimleri ticareti yapmak isteyen firmaların sahip olma zorunluluğunu sürdürmektedir.

Robinhood ve LibertyX, bu yılın başlarında BitLicense aldı. Robinhood, düzenleyicileri çok faydalı olarak nitelendirerek, bu yıl New York’ta yeni girişimler başlatmayı planladığını doğruladı.

Diğer Regülasyon Haberleri:

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish