Thiel Destekli Kripto Borsası New York BitLicense'ı Aldı | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Thiel Destekli Kripto Borsası New York BitLicense’ı Aldı

Paypal kurucu ortağı ve Bitcoin yanlısı milyarder Peter Thiel tarafından desteklenen bir kripto aracına, New York eyaletinde iş yapmasına izin veren bir BitLicense’ı aldı.

Tagomi Trading, LLC, Finansal Hizmetler Departmanından aranan yeşil ışıktan sonra en son aranan firmadır. New Jersey firması ilk önce yedi aylık başvuruda bulundu.

KATILIMCI OLARAK

Tagomi CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi Greg Tusar, Tagomi’nin başlamak için istekli olduğunu söyleyerek düzenleyici onayını yorumladı.

İcra dedi ki:

New York’ta açılan müşteri sayısı oldukça önemli bir fırsat. Kesinlikle bu onayı ilerletmek için beklediğimiz onboard yapmak istediğimiz bir müşteri topluluğuna sahibiz.

Firma, tüccar siparişleri alarak ve birden fazla borsada en düşük fiyatı arayarak faaliyet göstermektedir. Tagomi, platforma marj ticareti, kısa devre ve ödünç verme özellikleri de katacaktır. Desteklenen para birimleri Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i içerir – firma ayrıca ek para birimleri için onay alacak.

Tagomi, Pantera Capital, Peter Thiel Kurucu Fonu ve BitOoda gibi bir dizi yatırımcıdan toplam 27.5 milyon dolar topladı.

Yapılan açıklamalarda, BitOoda şöyle dedi:

BitOoda, Tagomi ile geçtiğimiz yıl çok yakın çalıştı ve Greg, Jenn, Marc ve ekibin geri kalanına büyük saygı duyuyor. Zor işlerini karşıladıklarını ve bu kurumsal kalite çözümlerine duyulan ihtiyacı tanıyan düzenleyicileri görmekten heyecan duyuyoruz.

NYDFS onayı, Tagomi’ye New York merkezli finans kurumlarına ve fonlarına erişim sağladığı için önemlidir.

BitOoda ekibi ayrıca, Tagomi’nin OTC pazarları arasındaki likidite ve sıkı bir forma değişimi için toplandığını belirtti.

NYDFS düzenleyicilerini “açık fikirli ve meraklı” olarak nitelendiren BitOoda, firmanın düzenlemeye verdiği desteği dile getirdi. Ekip, şeffaflık ve düzenleme eksikliğinin sadece benimsemeyi engellediğini ekledi.

Daha büyük kripto para parası alımını benimsemeyi önleyen en büyük engel, daha büyük oyuncular için adil, şeffaf ve güvenli bir pazar bulunmamasıdır. Tagomi ve BitOoda gibi firmalar, müşteri odaklı acentelik hizmetleri sunarak ve düzenlenmiş kuruluşlar gibi davranarak piyasadaki sorunları günlük bazda hafifletirken, BitGo ve Fidelity gibi firmalar gözaltında kurumsal güven oluşturuyor.

BİTLİCENSE

 


NY BitLicense, geçmişte aşırı kısıtlayıcı olduğu için dikkatleri kötü yönde topladı ve Kraken ve ShapeShift borsaları, New York’tan düzenlemelerden kaçmak için ayrıldı.

Kraken CEO’su Jesse Powell, New York’taki düzenleyicileri küfürlü bir eskiyle kıyaslarken yıkıcı açıklamalar yaptı. Bununla birlikte, kısıtlayıcı olsa da, BitLicense, Wall Street’in bulunduğu New York’un finans merkezinde kripto para birimleri ticareti yapmak isteyen firmaların sahip olma zorunluluğunu sürdürmektedir.

Robinhood ve LibertyX, bu yılın başlarında BitLicense aldı. Robinhood, düzenleyicileri çok faydalı olarak nitelendirerek, bu yıl New York’ta yeni girişimler başlatmayı planladığını doğruladı.

Diğer Regülasyon Haberleri:

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × one =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish