Kripto Hediye Kartları Artık Airbnb İle Rezervasyon Yapmak İçin Kullanılabilecek! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Kripto Hediye Kartları Artık Airbnb İle Rezervasyon Yapmak İçin Kullanılabilecek!

Kripto Hediye Kartları Artık Airbnb İle Rezervasyon Yapmak İçin Kullanılabilecek!

Dijital hediye kartları ve cep telefonu dolumu sağlayıcısı Bitrefill, Airbnb rezervasyonlarını kripto para birimi cinsinden yapma seçeneğine sahip olduğunu belirtti.

Artık, müşteriler rezervasyonlarını Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dash (DASH), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) ile ödeyebilirler. Kart, teknik olarak bir kupon ürünüdür, yani müşteriler Airbnb için kripto para birimleriyle ABD doları karşılığı bir eşdeğer satın alır ve daha sonra platformda kullanılacak bir kupon kodu alırlar. Bu haliyle, Airbnb’nin kendisi kripto parayı kabul etmemekte veya işlememektedir.

Şu anda, hizmet yalnızca ABD vatandaşları için ve 28 günden daha kısa süreli konaklamalar için geçerlidir. Müşteriler kuponları 25, 50 ve 100 dolarlık seçeneklerle satın alabilirler.

Bitrefill, Netflix, Hulu, eBay, Amazon ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok satıcıya kripto hediye kartları sağlayan İsveç merkezli bir firmadır.

Kripto Hediye Kartları

Kripto para birimleri yavaş yavaş seyahat alanına giriyor. Şubat ayında, Arjantin devlet toplu taşıma kartı SUBE’nin (Sistema Único de Boleto Electrónico) Bitcoin kullanarak artık ücretlendirilebileceğini bildirildi. Girişimin, insanlara “Bitcoin gibi böyle bir devrimci teknolojiye” daha geniş bir erişim sağlaması hedeflendiği bildiriliyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında, Avustralya’daki Queensland eyaletinin eyalet hükümeti, 8.3 milyon doların üzerinde bir inovasyon fonunun parçası olarak bir kripto para birimi başlatılması için hibe vereceğini açıkladı. Şirket, kripto para birimleri ile seyahat teklifleri satarak, devleti turizm konusunda güçlendirecek.

Tersine, geçen yılın Haziran ayında büyük seyahat rezervasyon sitesi Expedia.com, otel ya da uçuşların ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktı; Expedia, ilk olarak Bitcoin’i, Haziran 2014’te, önde gelen kripto takas Coinbase ile bir araya geldiğinde bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini açıklamıştı.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − two =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish