Max Keiser: USD'ye Veda Edin Dünyanın Yeni Rezerv Parası BTC! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Max Keiser: USD’ye Veda Edin Dünyanın Yeni Rezerv Parası BTC!

Popüler ABD yayıncısı ve kripto destekçisi olan Max Keiser, alternatif finansal ticaret platformlarının 2019’da daha da yaygınlaşacağını ve Bitcoin’in de onlarla birlikte daha popüler olacağını öngörüyor.

Yıllar geçtikçe, tüm dünyaya egemen olan ABD ekonomisi sayesinde USD, bankalar ve küresel pazarlar için rezerv para birimi olmuştur.

Bazı pazar araştırmacıları USD’nin bu onurlu durumdan mahrum edilmek üzere olduğuna inanıyor ve zaman geçtikçe bir tür yerelleşmiş para birimi yerini alacak.

Buna katkıda bulunabilecek şeylerden biri, jeo ekonomi ve jeo politik alanlarındaki güç dengesinin, küresel ölçekte mal ve hizmet ticareti biçimini değiştirebileceğidir.

 

Gelelim Max Keiser’in 2019 tahminine:

Aralarında birçok analist ve önemli isimin de bulunduğu kripto para yatırımcıları, 2019’u piyasaya geri dönebilen yıl olarak görüyor. Aralarında ünlü ABD yayıncısı Keiser’in de bulunduğu raporda.

Keiser, dünyanın küresel ticaret ve finansal operasyonlar üzerindeki ABD dolarının kavramasını zayıflatacak bir ‘anti-küreselleşen’ ekonomi yönünde daha da ilerlediğine inanıyor.

Ayrıca Belçika merkezli, dünyanın en büyük banka ödeme sistemi olan SWIFT’ten de bahsetti. Keiser, Ripple’ın şuan rekabet etmeye çalıştığı SWIFT’e ABD finansal kurumlarının kontrolü altında olduğunu düşünüyor.

Bitcoin’de Keiser

Yayıncı ve eski trader Keiser, Bitcoin hakkında yaptığı yakın tarihli bir röportajda paylaştığı şeye göre, Bitcoin’in USD fiyatına veya diğer önemli faktörlere bağlı olmadığını gösterdiğinden Bitcoin’in yüksek potansiyeline inanıyor.

Ayrıca, Keiser’e göre Bitcoin, saf matematiksel algoritmalar ve veri blokları üzerinde duran DLT sayesinde Merkez bankalarına karşı çıkma potansiyeline sahiptir.

ABD borsasına gelince, Keiser, düşük performansının yatırımcıların kripto alanına dönmelerini teşvik ettiğini belirtti, çünkü kripto büyük ölçüde uzun vadeli değeri depolamak için geleneksel hisse senedi sisteminden daha iyi bir seçenek haline geliyor.

BTC oranı şu anda yükselecek gibi görünmese de, Keiser uzun vadede yükseleceğini düşünüyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 3 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish