İngiltere'nin En Büyük Enerji Şirketlerinden OVO Blockchain Şirketine Yatırım Yaptı | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

İngiltere’nin En Büyük Enerji Şirketlerinden OVO Blockchain Şirketine Yatırım Yaptı

İngiltere'nin En Büyük Enerji Şirketlerinden OVO Blockchain Şirketine Yatırım Yaptı

İngiltere’nin en büyük enerji şirketlerinden biri olan OVO blockchain şirketine yatırım yaptı. Yatırımdan sonra Electron ile büyük bir ortaklık gerçekleşti. Gelişme, 12 Mart’ta yayınlanan bir OVO blog yazısı ile duyuruldu.

Enerji sektörüne yazılım ve donanım ürünleri sağlayan akıllı bir şebeke teknolojisi şirketi olan Kaluza’nın, blockchain teknolojisini kullanan Londra merkezli bir enerji teknolojisi şirketi olan Electron’a yatırım yaptığı bildirildi. Hareket, Electron’un dağıtılmış enerji ticareti platformlarının konuşlandırılmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Büyük Enerji Şirketlerinden OVO Blockchain Şirketine Yatırım Yaptı

Electron, enerji platformlarını ve sistemlerini veya dağıtılmış esneklik pazarını geliştirmek için yatırımın getirilerini kullanacaktır. Paylaşımda,

“Electron’un ortak varlık sicilinin geliştirilmesi, Kaluza’nın büyümesini desteklemek ve tüm cihazları akıllı bir sıfır karbonlu şebekeye güvenli bir şekilde bağlamak için görevini yerine getirmek için çok önemli olacak” dedi.

OVO’dan yapılan yeni yatırımın, Mitsubishi’nin şirkette% 20 hisse satın almasından bu yana ilk olduğu bildiriliyor. OVO’nun İngiltere’deki en büyük yedinci enerji tedarikçisi olduğu bildiriliyor.

Blockchain küresel olarak enerji sektöründe çok sayıda uygulama görmüştür. Mart ayının başlarında, Tayland petrol rafinerisi şirketi Bangchak Corporation Public Co. Limited (BCP) blockchain tabanlı bir enerji ticareti platformu ve ticari mikrogrid test etmeye başladı. Platform, komşu alışveriş merkezi kiracıları için enerji üretmenin, dağıtmanın ve depolamanın yanı sıra ortalama bir BCP yakıt istasyonunun temel elektrik ihtiyaçlarını da destekleyecektir.

Geçtiğimiz ay, Japonya’nın güneş enerjisi tedarikçisi Kyocera, blockchain tabanlı sanal enerji santrallerini (VPP) daha iyi enerji dağıtımı için test etmek için LO3 Energy ile ortaklık kurdu. Test, şirketlerin eşler arası dağıtılmış fikir birliği ağına dayanan yakıt veya karbon emisyonu olmadan düşük karbon kullanımını teşvik eden VPP’lerin uygulanabilirliğini değerlendirmelerini sağlayacaktır.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + nineteen =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish