SEC Başkanı Jay Clayton'dan, Ethereum Hakkında Açıklamalar | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

SEC Başkanı Jay Clayton’dan, Ethereum Hakkında Açıklamalar

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, Ethereum’un (ETH) güvenlik olarak kabul edilmediğini doğruladı. Ethereum, yasadışı bir menkul kıymet teklifi yoluyla satılmış olmasına rağmen, düzenleyici kurum tarafından yapılan analiz, bu ve benzeri başka ademi merkeziyetçi kripto paraların menkul kıymet olarak değerlendirilmediğini doğrulamıştır.

Jay Clayton, Ethereum Benzeri Kripto Paralar Menkul Kıymet Değildir

Piyasada, dünyadaki düzenleyici kurumlar tarafından analiz edilen farklı sanal para birimleri vardır. Alanda menkul kıymetler olarak etiketlenmiş birkaç token var. Bu kez SEC Başkanı, Ethereum’un güvenlik olmadığını onayladı.

Clayton, daha önce SEC’den Jay Clayton’ın Ethereum’un güvenlik olarak kabul edilmediği konusundaki yorumlarına açıklık getirmesini talep eden US ABD Temsilciler Meclisinden Ted Budd’a bir mektup gönderdi.

Bu konuda Clayton şu yorumu yaptı:

“Mektubunuz ayrıca, Yönetmen Hinman’ın Haziran 2018’deki konuşmasında dijital belirteçlerle ilgili bazı ifadelere katılıp katılmadığımı da soruyor. Bir dijital varlığın güvenlik olarak teklif edilip edilmediğine veya satıldığına dair analizin statik olmadığı ve cihazın kesinlikle katı olmadığı konusunda hemfikirim. Dijital bir varlık başlangıçta bir güvenlik olarak teklif edilebilir ve satılabilir çünkü bir yatırım sözleşmesinin tanımına uygundur, ancak bu atama zaman içinde değişebilir. ”

Daha sonra, yönetmen Hinman’ın sanal para biriminin artık bir yatırım sözleşmesini nasıl temsil edemeyeceği ile ilgili açıklamasını kabul ettiğini söylemeye devam etti. Bu durumda, alıcıların bir kişinin veya bir grubun gerekli yönetsel veya girişimci çabaları gerçekleştirmesini beklemediklerini açıkladı. Bu durumda, bu varlık Howey çerçevesi altında bir yatırım sözleşmesi olarak kabul edilemez.

2018’de Hinman, Ethereum gibi bir kripto para biriminin, çoğu durumda Menkul Kıymetler olarak kabul edilen bir ilk para teklifiyle (ICO) dağıtılabileceğini açıkladı. Bununla birlikte, zaman geçtikçe, Ethereum, Howey testi altında bir güvenlik olarak düşünülmesini önlemek için yeterince merkezi olmayan hale geldi.

Ethereum, Bitcoin’den (BTC) sonra piyasadaki en büyük ikinci dijital varlıktır. 14.15 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip ve her ETH 134 dolara satın alınabiliyor. Bitcoin aynı zamanda ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından bir mal olarak kabul edildi. Bu şekilde, Bitcoin altınla aynı kategoriye yerleştirildi.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish