SEC Başkanı Jay Clayton’dan, Ethereum Hakkında Açıklamalar – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Ethereum Haberleri

SEC Başkanı Jay Clayton’dan, Ethereum Hakkında Açıklamalar

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, Ethereum’un (ETH) güvenlik olarak kabul edilmediğini doğruladı. Ethereum, yasadışı bir menkul kıymet teklifi yoluyla satılmış olmasına rağmen, düzenleyici kurum tarafından yapılan analiz, bu ve benzeri başka ademi merkeziyetçi kripto paraların menkul kıymet olarak değerlendirilmediğini doğrulamıştır.

Jay Clayton, Ethereum Benzeri Kripto Paralar Menkul Kıymet Değildir

Piyasada, dünyadaki düzenleyici kurumlar tarafından analiz edilen farklı sanal para birimleri vardır. Alanda menkul kıymetler olarak etiketlenmiş birkaç token var. Bu kez SEC Başkanı, Ethereum’un güvenlik olmadığını onayladı.

Clayton, daha önce SEC’den Jay Clayton’ın Ethereum’un güvenlik olarak kabul edilmediği konusundaki yorumlarına açıklık getirmesini talep eden US ABD Temsilciler Meclisinden Ted Budd’a bir mektup gönderdi.

Bu konuda Clayton şu yorumu yaptı:

“Mektubunuz ayrıca, Yönetmen Hinman’ın Haziran 2018’deki konuşmasında dijital belirteçlerle ilgili bazı ifadelere katılıp katılmadığımı da soruyor. Bir dijital varlığın güvenlik olarak teklif edilip edilmediğine veya satıldığına dair analizin statik olmadığı ve cihazın kesinlikle katı olmadığı konusunda hemfikirim. Dijital bir varlık başlangıçta bir güvenlik olarak teklif edilebilir ve satılabilir çünkü bir yatırım sözleşmesinin tanımına uygundur, ancak bu atama zaman içinde değişebilir. ”

Daha sonra, yönetmen Hinman’ın sanal para biriminin artık bir yatırım sözleşmesini nasıl temsil edemeyeceği ile ilgili açıklamasını kabul ettiğini söylemeye devam etti. Bu durumda, alıcıların bir kişinin veya bir grubun gerekli yönetsel veya girişimci çabaları gerçekleştirmesini beklemediklerini açıkladı. Bu durumda, bu varlık Howey çerçevesi altında bir yatırım sözleşmesi olarak kabul edilemez.

2018’de Hinman, Ethereum gibi bir kripto para biriminin, çoğu durumda Menkul Kıymetler olarak kabul edilen bir ilk para teklifiyle (ICO) dağıtılabileceğini açıkladı. Bununla birlikte, zaman geçtikçe, Ethereum, Howey testi altında bir güvenlik olarak düşünülmesini önlemek için yeterince merkezi olmayan hale geldi.

Ethereum, Bitcoin’den (BTC) sonra piyasadaki en büyük ikinci dijital varlıktır. 14.15 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip ve her ETH 134 dolara satın alınabiliyor. Bitcoin aynı zamanda ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından bir mal olarak kabul edildi. Bu şekilde, Bitcoin altınla aynı kategoriye yerleştirildi.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriden Haberler

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum (ETH) blockchain’i 2 Mayıs’ta toplanan bir Ethereum geliştiricilerinin düzenlediği toplantıda çekirdek geliştiricilerinin de belirttiği gibi, 30 Haziran’a kadar bir Proof-Of-Stake (PoS) fikir birliği algoritmasına geçişini tamamlayacaklarına değindiler.

İki haftada bir yapılan çağrıda Ethereum araştırmacısı Justin Drake, geliştiriciler ekibinin Haziran sonuna kadar sıfır faz için kod spesifikasyonları hazırlamayı beklediklerini iddia etti. Drake şunları söyledi:

“Hala çok fazla yolumuz var. Yine de, [kod] basitleştirmeler geliyor, bu harika ve ince taraklama işlemi de bu son bugları ve virüsleri bulmak için. ”

Phase sıfır, Ethereum ağının Proof-Of-Work (PoW)’den bir PoS konsensüs algoritmasına kadar ilk faz geçiş aşamasının adıdır.

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Açıklamaların da Olacağını Belirtti

Beacon Chain olarak da bilinen phase sıfır kayması, Ethereum 2.0’a yapılan büyük bir ağ geçişinin bir parçasıdır ve blok teklifleri üzerindeki ana rolün madenciler yerine onaylayıcılara ait olduğu yeni bir blok doğrulama sistemi başlatmaya ayarlanmıştır.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Endüstriden Haberler

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp – Artırılmamasına Oy Verdiler!

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp - Artırılmamasına Oy Verdiler!

Maker’ın Ethereum (ETH) temelli DAI stabilcoin’i sözde ücretini %3 artırıp artırmamaya ilişkin bir oylamayı, 19 Nisan’daki DAO yönetim portalında başlattı.

USD-sabitlenmiş sözde algoritmik stabilcoin yayınlayan MakerDAO, yıllık ücretini artırarak tokenlerin istikrarını iyileştirmeyi hedefliyor. Ücreti, DAI’nin kredi olarak kullanıldığında Maker katılımcıları tarafından uygulanan bir ücrettir.

Mart ayında DAO, ücretini iki kez, önce %3,5’a, sonra da yılda %7,5’a yükseltti. Yine geçen hafta, bu yıl beşinci oyda ücret %4 daha artarak, şu anda bulunduğu yerde %11.5’e yükseldi. Artış tekrar kabul edilirse, ücret %15,5’e ulaşacak.

MakerDAO Token Sahipleri

Teklif, artışın gerekliliğinin, bir videonun YouTube’a yüklendiği 18 Nisan tarihli yönetim çağrısında tartışıldığına dikkat çekiyor. Şirket, Reddit’teki topluluk oylamanın açıklanmasına yaptığı açıklamalarda karışık bir cevap dile getirdi.

Bir kullanıcı, kendisine göre ücretteki sık değişikliklerin, sistemi öngörülemeyen kısa vadeli bir kaldıraç sistemine dönüştürdüğünü belirterek endişelerini dile getirdi. Diğer kullanıcılar, iyileştirme ücretini artırmanın işe yaramadığını belirtti.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish