Kripto Para Değişimi Başlıyor Mu? | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Kripto Para Değişimi Başlıyor Mu?

Kripto Para Değişimi Başlıyor Mu?

Kripto Para Değişimi Başlıyor Mu? Halka açık ABD merkezli RiotX Blockchain şirketi, 2019 yılının ikinci çeyreğinde ABD’de RiotX adlı yeni bir kripto para birimi değişimi başlatmak için Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) başvurdu. Şirket 14 Mart’ta belgeleri yayınladı.

Blockchain şirketi, bağlı ortaklığı olan RiotX Holdings Inc’in yeni borsayı işleteceğini beyan etti. Ayrıca borsadaki bankacılık hizmetleri, yazılım şirketi SynapseFi tarafından oluşturulan bir Uygulama Programlama Arayüzü (API) tarafından yerine getirilecektir.

API’nin, diğer işlevlerin yanı sıra, hizmetin hileli kullanılmasını önlemek için kullanıcının yerini izleyerek bir güvenlik geliştirmesi olarak kullanılması planlanmaktadır. Örneğin, uygunsuz kullanım, değişimin izin verilmediği ABD üye devletlerinde, daha kesin olarak Wyoming ve Hawaii’deki değişimin kullanımını içerecekti

RiotX İle Mi Kripto Para Değişimi Başlıyor Mu?

RiotX kullanıcılarının ABD’deki akredite bankacılık kurumlarına bağlı hesaplar oluşturmasına ve hem fiat hem de kripto para birimleri transfer edip elinde bulundurmasına izin verilecek. Dosyalama başına, değişim aynı zamanda değişim yazılımı sağlayıcısı Shift Markets ile işbirliği yapacaktır.

“SEC, ilk kez 2018’de düzenleyicinin dikkatine gelen kripto madenciliği Blockchain Riot’la ilgili araştırmalarını yoğunlaştırmıştı.”

SEC’in soruşturma ve mahkeme celbi bilgi talebi, Riot Blockchain ismini endüstri yutturmaca zirvesinde blockchain içerecek şekilde değiştirdikten sonra odağını biyoteknolojiden madenciliğe kaydırdıktan sonra başladı. Regülatör daha önce blockchain’i dahil etmek için ismini değiştiren firmaların daha fazla inceleme ile karşı karşıya kalacağını belirtmişti.

Daha yakın bir zamanda, yapılan özel bir analiz, benzer bir örnek hakkında daha ayrıntılı bilgi veriyor: daha önce meşrubat üretim işinden madenciliğe geçen halka açık bir şirket olan Long Island Buzlu Çay olarak bilinen Long Blockchain Corp. Mart ayının başından itibaren Long Blockchain Corp. meşrubat işlerini isim değişikliğinden bir yıldan fazla bir süre önce sattı.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 5 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish