Justin Sun, TRON'UN 2019 Yılının 2. Ve 3. Çeyrek Planları Hakkında Konuştu | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Justin Sun, TRON’UN 2019 Yılının 2. Ve 3. Çeyrek Planları Hakkında Konuştu

Perşembe günü (14 Mart), Tron Vakfı’nın kurucusu ve CEO’su Justin Sun, Hong Kong’daki TOKEN2049 Konferansının 2. günü, TRON platformu hakkında bir ilerleme raporu sundu ve 2019 yılının geri kalanında neler olduğunu anlattı.

Aşağıda Justin’in sunumundan ana vurgular vardır.

Geçerli Durum:

27 Süper temsilcileri (SRs); 100 + adaylar (kim de tam düğümlerin çalıştırılması ile); TRON üzerinde çalışan mainnet 262 gün;

Son 14 günde, ortalama günlük işlem sayısı (yaklaşık 3 milyon) Ethereum’un yaklaşık 3.3 katıydı;

Mainnet hesaplarının sayısı (2.1 milyonun üzerinde; her gün 10.000 yeni hesap ekleniyor), EOS (EOS TRON dan bir ay önce başlatılmış olsa da);

6000 + akıllı sözleşmeler (TRON akıllı sözleşmeler platformu sadece Kasım 2018’de piyasaya sürülmesine rağmen);

Merkezi olmayan uygulamalar (DApps); Justin Sun, 2019 yılı sonuna kadar yaklaşık 2000 DApps olacağından emindir;

Dappreview’in yakın tarihli bir raporuna göre, Tron üzerindeki DApp ticaret hacmi, Ethereum ve EOS üzerindeki DApp ticaret hacimlerinin toplamından daha büyüktü;

DApp ticaret hacmi şu anda ağın ticaret hacminin yaklaşık %50’sidir;

Justin, gelecekte ikincisini aşan (yani trx’i ticaretten daha fazla kişi kullanıyor) görüyor; bu da TRON platformunun iyileştirici sağlığının bir işareti olarak alıyor
BTT tokeleri binance Launchpad başlattı; 40 dakika içinde satıldı; ve Bittorrent’in 100 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı var; bir milyardan fazla cihaz kurulumu vardı; ve 138 ülkede kullanıcıları var.

2019 2. Ve 3. Çeyrek

BitTorrent Hızında BTT belirtecinin lansmanı;

BitTorrent Live inşa edildi (yalnızca 10 hafta içinde uygulanmış temel görünüm, yayın, hediye, sohbet özellikleri);

“Haftalar içerisinde seçilen kitlelere gösterilen erken versiyonun başlatılması!”;

“Tether ve TRON, TRC-20 standardına uygun TRON-tabanlı USDT’yi başlatmak amacıyla yeni bir işbirliği başlattılar”; Bu akıllı sözleşme zaten TRON’un test ağında konuşlandırıldı ve planın ana ağ üzerinden nisan başlarında başlatılması planlanıyor;

USDT-TRON’un USDT’ye göre (Omni ağında) avantajları: üç saate kadar anlık işlemler; işlem başına 6-7 ABD doları karşısındaki serbest işlemler; alım satım işlemleriyle sınırlı olmayan durumlar kullanın (örneğin merkezden dağıtılmış DApp’lerde ve BitTorrent ekosisteminde kullanılabilir);

TRON’un ölçeklenebilirliği ve hızı arttırmak için katman 2 çözümü olan “Sun Network” ikinci çeyrekte yayınlandı; bu, “ana zincir için sınırsız tps kapasite genişletme sağlayan sürekli geliştirilmiş bir yan zincir” sunar;

Gizlilik desteği (yani, Zcash tarafından sunulanlara benzer korumalı işlemler) 2. ve 3. çeyrekte eklenmiştir:

BitTorrent FileSystem’in (BTFS) üçüncü çeyrekte başlatılması bekleniyor; amaç bunun için en iyi merkezi olmayan depolama çözümü olmaktır.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 3 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish