Hong Konglu Bitcoin Milyoneri Apartmandan Aşağı Para Savurunca Tutuklandı – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Hong Konglu Bitcoin Milyoneri Apartmandan Aşağı Para Savurunca Tutuklandı

24 yaşındaki adam Hong Kong’taki bir gökdelenin tepesinden banknotları aşağıdan geçenlerin üzerine savurdu. Sonrasında ise tutuklandı.

Kriptoparalar ve madenciler için kampanyalar sunan bir Facebook sayfası Coin’s Grup ve Epoch Kriptopara’nın sahibi Wong Ching Kit (Mr. Coin ve Coin Master olarak da tanınan), geçen senenin kriptopara patlamasından büyük servet kazananlardan biri.

Facebook’ta yayınlanan bir canlı videoda yoksul kesimin ağırlıkta olduğu Fuk Wa mahallesindeki bir binanın tepesinden 100 Hong Kong Doları (13$) değerindeki banknotları aşağıdan geçen kalabalığın üzerine attığı görülüyor. Kit, yakın zamanda gerçekleşen bir olaya karşı farkındalık oluşturmak için bu tarz alışılmadık bir yol seçmiş.

Kit, tepeden paraları savururken aynı zamanda şunları dediği de duyuluyor:

“Bugün Aralık 15, FCC’nin ticaret yarışını açıklayacağı büyük gün. Umarım herkes bu önemli olaya dikkat verir… Aranızdan herhangi birinin gökyüzünden para düşebileceğine inanıp inanmayacağını bilmiyorum.”

Burada bahsettiği FCC olarak kim veya neyi kastettiği bilinmese de kendisini “zenginden alıp fakire vermesi” anlamında Robin Hood’a benzettiğini söylüyor. Ayrıca “Coin Master” kendisini Bitcoin’i dünyaya tanıtma konusunda sorumlu hissettiğini söylüyor.

Onun bu “bağışı” o sırada oradan geçenlerin dikkatini hemen çekti ve zaten yoldan geçen herkesin havadan dökülen paraları yakalamak için etrafa koşuşturmaya başladığı videoda da görülüyor.

Polisin açıklamasına göre Kit’in“kamu alanında izdihama yol açmak”tan yargılanacağını ve bu kanunsuzluktan yararlananların aldıkları banknotları geri getirmesi gerektiğini söyledi. Yerelde çalışan bir avukat olan Luk Wai-hung’un fikrine göre, Kit’in bu işteki amacı anlaşılabilir olduğu halde, onun tutuklanmasına yol açan kısım bu amaca giden yolu oldu.

“Bunu kaos oluşturmak için yaptı.” diye ekliyor Wai-hung aynı zamanda cezasının en fazla 12 ay ve para cezasının da 5000 HKD olacağını söylüyor. Polis her ne kadar sadece 5000HKD (638$)’nı geri alabildiklerini söyleseler de, yoldan geçen masum insanlar atılan paranın milyonlar olabileceğini dile getirdiler.

Kaynak: CCN

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish