Noel’in 6. Gününde Coinbase Suriyeli Mültecilere Bitcoin Verdi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Noel’in 6. Gününde Coinbase Suriyeli Mültecilere Bitcoin Verdi

Coinbase Noel’in 12 gününü yardıma muhtaç kişilere bir kampanya olarak değerlendirmeye ve GiveCrypto.org’un öncülüğünü yaptığı işlere destek vermeye karar verdi. Coinbase, bu bağlamda “Coinbase ile 12 gün” programıyla her gün yeni bir servis ve özellik piyasaya sürüyor.

Coinbase’e göre kriptoparalar, yardıma muhtaç kişilere destek vermenin en kolay ve ulaşılabilir yolu. GiveCrypto.org’un yenilikçi yaklaşımı ile alıcılar ihtiyaç duyduğu her şeyi gecikmesiz ve ekstra ücret olmadan alabiliyor. Tam da bu nedenle “Coinbase ile 12 gün” programının 6. Gününde Yunanistan’daki 150’den fazla Suriyeli mülteciye asgari bir gelir olması amacı ile yeni bir proje başlattı.

10,000$ Bitcoin Verdiler

Coinbase’in 10,000$ değerinde Bitcoin vermesi, GiveCrypto.org’un model olarak çok büyümesini sağladı.

Belirli organizasyonlar bu desteği yerli para birimi ile sağlarken, bir çok mülteci topluluğunun bu bağışı temin edebilecekleri veya saklayabilecekleri finansal kurumlara erişimi olmuyor. Bununla birlikte de, erişimleri olsa bile banka gibi kurumların aldıkları ekstra ücretlerle bu bağış azalıyor.

Coinbase’in dediğine göre:

“Coinbase’in desteği ile, GiveCrypto.org Yunanistan’daki daha fazla Suriyeli mülteciye ulaşma fırsatı elde etmiş oluyor. Bununla birlikte kriptopara transferleri ile dengesiz finansal kurumların ve bunlara erişim sıkıntılarını çektiren diğer yardım türlerinden daha efektif şekilde gerçekleşiyor. Bu bağış Sempo olarak başlayan ve GiveCrypto.org ile Yunanistan’da hayata geçiyor, böylelikle de ne kadar büyük ölçekte bir destek sağlanabileceğini göstermiş oluyor. Bunu yaparak, finansal anlamda ihtiyacı olan ailelere yardımlar artış gösteriyor.”

Onlar aynı zamanda müşterilerine de her yerden insanın katılabileceği şekilde kurdukları açık ve ulaşılabilir sistem ile bağışa katılmaları için teklifte bulunuyorlar.

www.givecrypto.org

www.givedirectly.org

Bu yardım kampanyası 10 Aralık’ta kendi sitelerinden yaptıkları WeGift uygulaması ile çalıştıklarını da belirten bir duyuru ile başladı. İlk gün kullanıcılarına ailelerine ve arkadaşlarına Uber, Adidas ve Nike gibi yerlerden U-gift programı ile hediye kartı alabileceklerini söyledi.

“Coinbase ile 12 Gün” programı sayesinde yaklaşık 1.3 Milyar $ biriktirildi ve buradaki en büyük amaçlarına ulaşmış oldular: kriptoparaların imajını düzeltmek.

Bunun yanında, platform üzerindeki tatil sezonunda yeni servisleri de kapsayan bu kısa vadeli ortaklıklar, yaklaşık 200 milyon tane havuz kullanıcının üzerinde bir test yapılmasını da sağlıyor.

İkinci gün de yine bir dünya krizine gözleri diken Coinbase, 10,000$ değerindeki ZCash’i Venezuela’daki ailelere bağışladı ve açıklamalarına göre:

“Bu 10,000$ ZCash bağışı,  Santa Elena şehrindeki 100’den fazla ailenin cebine 3 ay boyunca her gün 1$ değerinde kriptopara koymuş olacak. Bu bağışın alıcıları ihtiyaç duyduğu yemek ve ürünleri bulundukları bölgedeki kriptopara kabul eden dükkanlardan temin edebilirler”

Neden Kriptopara?

Tabii kriptoparalara karşı olanlar olmasaydı bu soru hiç varolmayacaktı.

Kendi kriptopara bağışlarına istinaden, yazılımcı Udi Wertheimer bu gördüklerini paragözlük olarak tanımlıyor.

Attığı tweete göre:

“Venezuela’nın durumu “kriptoparacılar” tarafından yıllardır sömürülüyor ama bu durumun aynısını Brian’dan görmek beni çok şaşırttı. Venezuela’lı ailelere 1$ değerinde ZCash vermek mi? Gerçekten mi? Onlara o doları nakit ile ver, inanılmaz!”

Coinbase’in halk önündeki kötü durumu bu hafta boyunca da devam etti. Planları konusunda yazı yayınlayan Coinbase, 30 yeni altcoin eklemeyi planladığını söylüyor.

Peki neden nakit yerine kriptopara? Coinbase’in söylediğine göre birçok ailenin bankaya ulaşmasında yaşadıkları sıkıntıyı gördüklerini söylüyorlar ve aynı zamanda Venezuala’nın para birimi Bolivar yüksek enflasyon seviyeleri ve düzensiz bir trend yaşadığını hatırlatıyor. Sonuç olarak da nakit bağışlar ihtiyaç sahipleri için çok bir değere sahip değil diyorlar. Buna rağmen kriptoparalar ve GiveCrypto.org’un sağladığı bağışçı çevresi güzel bir destek sağlamış oluyor.

Yine Coinbase’in açıklamalarına göre:

“GiveCrypto.org’un ihtiyaç sahiplerine direkt nakit transferlerinin efektif olmadığını kanıtlayan yaklaşımına destek verdiğimizi gururla söylüyoruz. Ama aynı zamanda bu hediye sisteminin yalnızca bir başlangıç olduğunu biliyoruz. GiveCrypto.org ve organizasyonu bizden daha çok destek alacak.”

Kaynak: Coinspeaker

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + 3 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish