BitPay’in CEO’su Blockchain Ödemelerinin Büyük Oranda Kabullenilmesine Daha 3-5 Yıl Olduğunu Söylüyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

BitPay’in CEO’su Blockchain Ödemelerinin Büyük Oranda Kabullenilmesine Daha 3-5 Yıl Olduğunu Söylüyor

BitPay’in CEO’su Stephen Pair, CNBC’ye verdiği röportajda, Bitcoin’in gelecekte ne kadar ve nasıl benimseneceği üzerine olan tahminler Bitcoin değerini “gerçek yararı”ndan daha değerli yaptı dedi.

Bitcoin’in geçmiş değerlerini de göz önünde bulundurarak, şu anki değerinin arkasında yatan nedenler üzerine konuşurken, Pair şöyle söylüyor:

“Bitcoin’in şimdiki değerinin en büyük bileşeni şu an yaşanan spekülasyonlar, gelecekteki kullanımı ve Bitcoin teknolojisinin benimsenmesi üzerine tahminler yapan yatırımcılardır. Eminim ki “gerçek yararı” sadece küçük bir kısmı kapsıyor.”

Bitcoin’in borsa yatırım fonunun (ETF) fiyat yarışına olan etkisinin potansiyeli kendisine sorulduğunda ise şöyle yanıtlıyor. “olay sadece ETF’nin benimsenmesi ya da piyasaya sürülmesi” değil çünkü aynı zamanda bu, fiyat hareketliliğinin hızlandırıcısı da olabilir. Fakat, tabii “benimsenmesi fiyat artışını hızlandıracaktır” diyerek ekliyor:

“Eğer geçmişte gördüklerimizi göz önünde bulundurursak, ben gelecekte bu tarz fiyatları göreceğimizi sanıyorum.”

Blockchain tabanlı kriptoparaların günlük işlemlerde kullanılması hakkındaki soruyu cevaplarken, BitPay CEO’su 5 yıl içinde bu tarz bir benimsemenin gerçekleşeceğini beklediğini söyleyip devam ediyor:

“3-5 yıl içinde restorandan, parekende satış yapan bir yere kadar, akla gelebilecek herhangi bir yerin blockchain ödemesini kabul etmesini bekliyorum.”

Pair ayrıca sadece “Blockchain ve farklı tokenlar için” değil aynı zamanda “blockchain üzerinden işlem gören euro veya dolar” için de konuştuğunu söylüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’ndan bir komisyoncu olan Hester Peirce, Bitcoin’in ETF’sinin onaylanmasının yakınlarda olacak bir durum olmadığını söylüyor. Bu ayın başlarında Pierce, Kriptopara camiasının hazırda beklememesini çünkü onayın belki yarın belki 20 yıl sonra olabileceğini söylemişti.

Cambridge Alternatif Finans Merkezinin yayınladığı bir çalışmaya göre bu yıl kriptopara kullanıcı sayısı neredeyse iki katına çıktı. Bloomberg’in açıklamasına göre ise her ne kadar fiyatlar düşüyor olsa da kriptopara kullanıcı tabanının sayısının artması “fiyatların düzelmesinin yakın zamanda olabileceğine karşı mesaj veriyor olabilir.”

Kaynak: cointelegraph

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 1 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish