Ledger İşlem Alanını New York'a Kadar Genişletti | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ledger İşlem Alanını New York’a Kadar Genişletti

Kriptopara piyasasının güvenlik ve altyapı geliştirmesine çözümler aramak üzerine çalışmalar yapan bir firma olan Ledger, artık New York’da da çalışacağını söyledi.

Aynı zamanda kurumsal ve bireysel blockchain uygulamalarına odaklanan firma, Ledger Vault’un global işlerini başına geçmesi için Demetrios Skalkotos’u seçti. Ledger Vault, büyük varlık değerlerini güvenli tutabilmek için dizayn edilmiş ve çoklu yetki veren bir kriptopara cüzdanı. Şu an finansal enstitüler için işletme güvenliğinin en iyi çözümü olarak görünüyor.

Skalkotos’un açıklamasına göre, Blockchain finansal sistemlere devrim niteliğinde. Bundan dolayı güvenlik önlemleri de bunu korumaya dizayn edilmiş durumdadır. Çoklu kriptopara sermayelerinin güvenliğini ayakta tutmanın, yeni prosedürler geliştirerek çözülemeyecek kadar karmaşık ve zor bir mesele olduğunu da ekliyor.

İşletmeler, devlet politikaları ile entegre çalışan saklama sisteminin daha güvenli hale gelmesi için yeni yollar arıyorlar. Skalkotos’un fikrine göre, kriptopara yatırımcıları kendinden taviz veren konumda kalmamalılar. Ledger bu konuda sermaye yöneticileri ve finansal enstitüler ile güvenilir kurumsal bir sistem için yakından çalışma içindeler. Bu şekilde yatırımcı güvenliği ve kontrolü sağlanacak ve aynı zamanda hızdan ve güvenilirlikten taviz verilmeyecek.

Ledger Vault’un güçlü olduğu konulardan bir diğeri ise, çip ile ısmarlama operasyon sistemi oluşturan tek kriptopara varlık güvenlik firması olması.

Vault aynı zamanda işletmelerin kriptoparaları düzgün şekilde kontrol etmesi ve yönetmesi için gerekli altyapıyı sağlıyor. Bunlara ek olarak, varlık yöneticilerinin geleneksel finans firmaların ve geleneksel yolları kullanmayı sevenler için güvenli bir ticaret ortamı ve dijital varlıkları saklayabilmek için ortam yaratmış oluyor.

Skalkotos uluslararası finansal hizmetlerde tanınmış firmalarda bir çok üst yöneticilik konumunda çalışmış. Yıllarca yürüttüğü altyapı ve yazılım firmalarından edindiği pazarlama, satış ve ürün geliştirme konusundaki kazanmış olduğu büyük deneyim birikimi ile sektöre hakim ve finansal enstitüleri, serbest fonları yönetmek konusunda yetkin biri olarak karşımıza çıkıyor.

Ledger’ın başkanı Pascal Gauthier, işlemlerin temelini New York City’de toplamanın firma için çok iyi olacağını söylüyor. Gauthier, Skalkotos’u finansal işletmelerdeki geçmişinden dolayı onu takdir ettiğini dile getiriyor ve onun Ledger’in büyümesinde yardımcı olacak doğru kişi olduğunu söylüyor.

Ledger Hakkında

2014’te kurulan Ledger, kriptopara ve blockchain güvenliği konusunda profesyonel bir grup insan tarafından kuruldu. Blockchain uygulamalarının dünya çapında sorunlarına çözümler bulma amacıyla kurulan firma 160 uzman ile birlikte New York, San Franciso, Verizon ve Paris’te merkezleri bulunuyor.

Kaynak: Coinspeaker

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 6 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish