CFTC Tanımı: Kripto ve Blockchain Global Marketi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

CFTC Tanımı: Kripto ve Blockchain Global Marketi

CFTC Tanımı: Kripto ve Blockchain Global Marketi

Küresel finansal piyasayı dönüştüren birçok faktör arasında ana faktör, kripto paralar ve blockchain olarak 14 Mart 2019 konuşmasında CFTC Başkanı tarafından seçildi.

Kripto endüstrisi ve Emtia Vadeli İşlem Komisyonu (CFTC), endüstriden geri bildirim alıp almadıklarını veya olası manipülasyonları araştırıp araştırmadığını sürekli olarak değinmeden geçiyorlar.

Bununla birlikte, Komisyonun kripto para ve blockchain‘in endüstri üzerindeki etkisini kabul ettiği açıkça ortaya çıktı, en azından Christopher Giancarlo’nun 14 Mart 2019’da CFTC Başkanı olarak son konuşmasından deşifre olduğu söylenebilir. Bu Giancarlo’nun “Geçmişi iyileştirmek, Günümüzle mücadele etmek ve dijital bir pazar geleceğine ilerlemek” başlıklı bir konuşmasından 44. yıllık Uluslararası Vadeli Sanayi Konferansında gerçekleşti.

Yaptığı konuşmada Christopher Giancarlo, ajansın fintech inovasyon merkezi LabCFTC’nin gelişmekte olan finansal pazarda paydaş olarak hareket ettiğini belirtti.

Kripto ve Blockchain Global Marketi

Finans içindeki evrime değinerek, geleneksel aktörlerin ve iş modellerinin ilgisizliğinin mevcut düzenleyici modellere meydan okuyan önemli faktörler olduğunu belirtti. Konuşmasını yaptığı iş piyasası, blockchain ve kripto para birimini içeren bir dizi faktör tarafından dönüştürülüyor.

CFTC, sürekli değişen pazarın üstünde başa çıkma ve kalıcı olarak kalmanın bir aracı olarak, piyasada kendi paydaşı olarak görev yapan fintech merkezini kurdu. Doğrudan yer alarak, hem düzenleyici bir organ hem de bir piyasa katılımcısı açısından gerçekleşen değişiklikleri görebiliyorlar. Bu şekilde, daha iyi düzenleme gerçekleşebilir.

Kuruluşundan iki yıl önce LabCFTC, hem büyük hem de küçük yeniliklerle 250’den fazla etkileşimde bulundu ve dünya çapında laboratuvar araştırmaları yürütüyor. LabCFTC’nin düzenleyici yasaların kendisine tabi olduğunu belirtmek için çok erken. Bunun yerine, iç ve dış teknolojik odaklı olduğunu söylemek daha doğrudur.

“Ekstra olarak, LabCFTC personeline ve diğer düzenleyicilere teknoloji yeniliğini açıklamak ve teknoloji benimsenmesini savunması anlamına geliyor. Dışarıdan yeniliklere özel bir irtibat sağlarken, teknolojik değişim ve pazar evrimi hakkında takip etmek ve yenilikleri öğrenmek anlamına geliyor.”

LabCFTC gibi şirketler Başkan’ın belirttiği gibi nadir değildir, çünkü dünyadaki birçok düzenleyici kurum kendi laboratuvarlarını kurmuştur. LabCFTC sadece Londra, Singapur ve Avustralya gibi yerlerde küresel fintech işbirliği anlaşmaları imzalamıştır.

Konuşmasını bitirmeden önce Giancarlos,

“Komisyonun, merkezi olmayan blockchain ağları da dahil olmak üzere farklı veri kaynakları arasında bağımsız piyasa veri analizini kullanacak kantitatif bir regülatör olmasını istediğini belirtti.”

Kaynak: Btcmanager

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriden Haberler

SEC, Yasadışı Tanıtım’dan BitConnect İçerisinden 5 Kişiyi Suçladı

SEC, Yasadışı Tanıtım’dan BitConnect İçerisinden 5 Kişiyi Suçladı

BitConnect deki beş kişi hakkında SEC,  “Federal Menkul Kıymetler yasalarını ihlal ettiğini” söyledi.

SEC’in şikayeti, “BitConnect Programını destekleyen kişilerin, Menkul Kıymetleri Komisyon’a kaydettirmeden ve yasalarının gerektirdiği şekilde Komisyon’a komisyoncu-bayi olarak kaydolmadan satıldığı” şeklinde. Trevon Brown, Craig Grant, Ryan Maasen ve Michael Noble dahil olmak üzere, tanıtım tarzı videolar oluşturmak ve bunları YouTube’da yayınlamak da dahil olmak üzere, potansiyel yatırımcılara BitConnect’in kredi programına, insanların yatırım yapmasını teşvik ettikleri söyleniyor. Tanıtım çalışmaları karşılığında, tanıtım yapan bazı YouTube kanallarına komisyon bazında ödeme yapıldığı da iddialar arasında.

Serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra, Trevon Brown (daha çok Trevon James olarak bilinir) suçlamaları reddetmediğini yazan bir Tweet yayınladı ve topluluğun onun etrafında “birleşeceğini” söyledi.

SEC’in New York Bölge Ofisi Bölge Müdür Yardımcısı Lara Shalov Mehraban,

“Halkın dijital varlıklara olan ilgisinden yararlanarak yasa dışı kazanç sağlayanlardan hesap sormaya çalışacağız”

dedi.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish