CFTC Tanımı: Kripto ve Blockchain Global Marketi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

CFTC Tanımı: Kripto ve Blockchain Global Marketi

CFTC Tanımı: Kripto ve Blockchain Global Marketi

Küresel finansal piyasayı dönüştüren birçok faktör arasında ana faktör, kripto paralar ve blockchain olarak 14 Mart 2019 konuşmasında CFTC Başkanı tarafından seçildi.

Kripto endüstrisi ve Emtia Vadeli İşlem Komisyonu (CFTC), endüstriden geri bildirim alıp almadıklarını veya olası manipülasyonları araştırıp araştırmadığını sürekli olarak değinmeden geçiyorlar.

Bununla birlikte, Komisyonun kripto para ve blockchain‘in endüstri üzerindeki etkisini kabul ettiği açıkça ortaya çıktı, en azından Christopher Giancarlo’nun 14 Mart 2019’da CFTC Başkanı olarak son konuşmasından deşifre olduğu söylenebilir. Bu Giancarlo’nun “Geçmişi iyileştirmek, Günümüzle mücadele etmek ve dijital bir pazar geleceğine ilerlemek” başlıklı bir konuşmasından 44. yıllık Uluslararası Vadeli Sanayi Konferansında gerçekleşti.

Yaptığı konuşmada Christopher Giancarlo, ajansın fintech inovasyon merkezi LabCFTC’nin gelişmekte olan finansal pazarda paydaş olarak hareket ettiğini belirtti.

Kripto ve Blockchain Global Marketi

Finans içindeki evrime değinerek, geleneksel aktörlerin ve iş modellerinin ilgisizliğinin mevcut düzenleyici modellere meydan okuyan önemli faktörler olduğunu belirtti. Konuşmasını yaptığı iş piyasası, blockchain ve kripto para birimini içeren bir dizi faktör tarafından dönüştürülüyor.

CFTC, sürekli değişen pazarın üstünde başa çıkma ve kalıcı olarak kalmanın bir aracı olarak, piyasada kendi paydaşı olarak görev yapan fintech merkezini kurdu. Doğrudan yer alarak, hem düzenleyici bir organ hem de bir piyasa katılımcısı açısından gerçekleşen değişiklikleri görebiliyorlar. Bu şekilde, daha iyi düzenleme gerçekleşebilir.

Kuruluşundan iki yıl önce LabCFTC, hem büyük hem de küçük yeniliklerle 250’den fazla etkileşimde bulundu ve dünya çapında laboratuvar araştırmaları yürütüyor. LabCFTC’nin düzenleyici yasaların kendisine tabi olduğunu belirtmek için çok erken. Bunun yerine, iç ve dış teknolojik odaklı olduğunu söylemek daha doğrudur.

“Ekstra olarak, LabCFTC personeline ve diğer düzenleyicilere teknoloji yeniliğini açıklamak ve teknoloji benimsenmesini savunması anlamına geliyor. Dışarıdan yeniliklere özel bir irtibat sağlarken, teknolojik değişim ve pazar evrimi hakkında takip etmek ve yenilikleri öğrenmek anlamına geliyor.”

LabCFTC gibi şirketler Başkan’ın belirttiği gibi nadir değildir, çünkü dünyadaki birçok düzenleyici kurum kendi laboratuvarlarını kurmuştur. LabCFTC sadece Londra, Singapur ve Avustralya gibi yerlerde küresel fintech işbirliği anlaşmaları imzalamıştır.

Konuşmasını bitirmeden önce Giancarlos,

“Komisyonun, merkezi olmayan blockchain ağları da dahil olmak üzere farklı veri kaynakları arasında bağımsız piyasa veri analizini kullanacak kantitatif bir regülatör olmasını istediğini belirtti.”

Kaynak: Btcmanager

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − 2 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish