Birleşik Arap Emirlikleri Kripto Para Ve Fintech Forumuna Ev Sahipliği Yapıyor! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Birleşik Arap Emirlikleri Kripto Para Ve Fintech Forumuna Ev Sahipliği Yapıyor!

Birleşik Arap Emirlikleri Kripto Para Ve Fintech Foruma Ev Sahipliği Yapıyor!

Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu (UBF) ve Abu Dabi Küresel Pazarı (ADGM), BAE’nin 17 Mart’ta yayınlanan resmi haber ajansı Emirates Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre kripto para Ve fintech hakkında ortak bir foruma ev sahipliği yaptı.

Kripto para ve fintech forumu, UBF uyum Komitesi ile işbirliği içinde ADGM’DE yapıldı. Fintech ve kripto paraların karşılaştığı zorlukları ve fırsatları tartışmak için endüstri uzmanlarını bir araya getirmeyi amaçladı.

Kripto Para Ve Fintech Forumu

Toplantının başında ADGM, düzenleyici hedeflerini ve kripto para politikasının temel özelliklerini de paylaştı.

Ayrıca forumda tartışılan genel konular, ADGM’nin kripto paraları düzenlemelerinden bankaların ve finansal düzenleyicilerin kripto para düzenleyici risklerini hafifletmek için süreçleri ve prosedürleri ortaklaşa nasıl geliştirilebileceğine değindi. Raporda ayrıca UBF Başkanı Abdul Aziz Al-Ghurair şöyle diyor:

“Kripto paraların ve Fintech kavramlarının hayatlarımıza bu kadar kısa sürede girip adapte olduğunu dikkate alırsak, bu teknolojileri, gelişmeleri yöneten çerçeveler ve düzenlemeler geliştirmek şarttır.”

Al-Ghurair ayrıca, finans için en önde gelen uluslararası merkezlerden biri olma arzusunu ve bu hedefe ulaşmak için teknolojik değişime ayak uydurmanın nasıl gerekli olduğunu belirtti. UBF, ülkede faaliyet gösteren 50 üye bankaları temsil eden kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. ADGM, BAE’nin başkentinde bulunan uluslararası bir finans merkezidir.

“BAE Maliye Bakanlığı da 7. Dünya Hükümeti zirvesinde ülke ekonomisinde blockchain ve kripto paraların gelişimini tartışmayı planladığını açıkladı.”

Aynı ay boyunca, Suudi Arabistan ve BAE’den altı ticari banka, her iki ülkenin yetkilileri Ocak ayında bir kripto para birimi oluşturulması konusunda işbirliği yapmak için bir anlaşma imzaladıktan sonra kripto para birimi projesine katıldı.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 4 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish