Petrol ve Gaz Devi Shell Blockchain Analistleri Arıyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Petrol ve Gaz Devi Shell Blockchain Analistleri Arıyor

Petrol ve Gaz Devi Shell Blockchain Analistleri Arıyor

Kısa vadeli kripto para ticaretleri, bitcoin’in 4.000 $ ‘ lık ücretini artırdığı için, diğer uzun vadeli kripto para yatırımcıları, daha yüksek profilli şirketlerin her zamankinden daha fazla blockchain ile ilgilendikleri gerçeğine değiniyorlar.

IBM’in her yerde blockchain ile ilgili patentleri aldığını ve Facebook’un oldukça yakında bir zamanda kendi stablecoin‘ini başlatacağını duyurdu. Şimdi İngiliz-Hollandalı petrol ve gaz devi Shell blockchain ile ilgileniyor gibi görünüyor.

Shell Blockchain Analistleri İçin Aramalar Devam Ediyor

Küresel olarak beşinci en büyük petrol ve gaz üreticisi olan Shell, IT lisansüstü programının bir parçası olarak blockchain analistleri” bulmakla ilgileniyor gibi görünüyor.

İlginçtir ki, işe alım listesi bir süredir LinkedIn’de mevcuttu ve birçok insan yakın zamana kadar fark etmedi. Shell açıkça aşağıdaki alanlardan mezunları aradığını belirtmişti:

  • Matematik (Math)
  • Yapay Zeka (AI)
  • Bilgisayar Bilimi (Computer Science)

Bununla birlikte, Shell’in niyeti: blockchain teknolojisinin petrol ve gaz endüstrisi ile birleşmesini ve bunu başaracak bir teknolojiyi istiyor.

Şirket, enerji sektörü için genel olarak blockchain için “kullanım durumları” ile ilgileniyor gibi görünüyor – sadece blockchain değil, bir bütün olarak “Merkezi olmayan teknolojileri”.

Blockchain Analisti İşe Alma Çılgınlığı

Shell, birçok kripto para biriminin teknolojisine olan ilgisini dile getirdiği çığır açıcı değil, bu günlerde Fortune 500 şirketleri blockchain analistleri bulmak için uğraştığını göz önüne alarak, blockchain analistlerini aktif olarak işe aldıklarını ve bu alana olan ilgi açıktır.

LinkedIn son zamanlarda “blockchain geliştirici” nin web sitesinde en çok aranan şartlardan biri olduğunu duyurduğu için, bu, blockchain ile ilgili işe alım trendine daha fazla güven verir.

Bu, Shell’in blockchain teknolojisine de ilgi duyduğunu ilk kez belirtmedi. Shell, geçen yılın sonlarında blockchain tabanlı bir platformu desteklerken diğer tanınmış petrol ve gaz şirketleri BP ve Equinor’a katıldı. Chevron ve Exxon-Mobil’in Şubat 2019’da bir blockchain konsorsiyumuna katılmasıyla, her zamankinden daha yüksek profilli petrol şirketleri blockchain potansiyeline ilgi duyuyor gibi görünüyor.

Kaynak: Btcmanager

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + fourteen =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish