Yeni Bir Kripto Para Scam OneCoin | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Yeni Bir Kripto Para Scam OneCoin

Yeni Bir Kripto Para Scam OneCoin

Yeni bir kripto para scam OneCoin. Adalet, kurbanlardan 3 milyar dolardan fazla çalınan başka bir dolandırıcılık ile ilgili kripto davasında galip geldi. Kripto para diye sanılan OneCoin arkasındaki grubun lideri dolandırıcılıktan tutuklandı ve şimdi ABD’de suçlamalarla karşı karşıya.

Kripto Para Scam OneCoin

Adı Konstantin Ignatov ve kız kardeşi Ruja tarafından yürütülen OneCoin 2014 yılında Web sitesini kurmuştu. Ayrıca dolandırıcılık ve kara para aklama gibi birden fazla suçlama karşı karşıya olan Ruja şu anda büyük bir ceza çekmesi düşünülüyor.

Savcılara göre, 2014 yılında kuruluşundan bu yana dolandırıcılıkla Q3 seviyesinde 2016 yılına kadar 3.8 milyar $ gelir üretti. OneCoin ‘tokenleri’ değeri iddialara göre, 0.50 Euro’dan yaklaşık 30 Euro’ya kadar yükselmişti.

Tıpkı tüm scam olduğu gibi, proje yeni yatırımcılar tarafından içine pompalanan parayla hayatta kaldı. Mevcut üyeler daha sonra platforma daha fazla insan getirmek için ödüllendirildiler. Haberi ortaya çıktığından beri, yaptıkları birkaç medya şirketini etkiledi. Bu kadar işin içerisine girdikten sonra terslik olduğunu anlayan medya şirketleri tarafından bildirilen OneCoin birçok ülkede yaptığı faaliyetler yasaklandı.

Yeni Bir Kripto Para Scam

Projenin arkasındaki ekip, medyadan ve yetkililerden gelen bu zorlamadan sonra, 2017 yılının başında ilk airdrop duyurusunu yapmayı planladı. Airdrop gerçekleşmeden önce, kurucu lider Ruja Ignatova kamu gözünden kayboldu ve şirketin işlerini kardeşi devam ettirdi.

Ignatov Tutuklandı

Bundan sonra Ignatov, dolandırıcılık yapmak ve komplo kurmaktan Los Angeles Uluslararası hava alanında tutuklandı.

Bununla ilgili olarak, Manhattan ABD avukatı Geoffrey Berman, şöyle bir açıklama yaptı:

“İddia edildiği gibi bu sanıklar, yalanlara ve dolandırıcılığa tamamen dayanan çok milyon dolarlık bir ‘kripto para‘ şirketi yarattı. Büyük getiri ve minimum risk vaat ettiler, ancak iddiadaki gibi, bu iş bir dolandırıcılık planının bir parçasıydı.”

Kaynak: Coindoo

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − eleven =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish