Kripto Para Zaferi: Colorado Kripto Para Birimlerini Menkul Kıymet Yasalarından Muaf Tutuyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Kripto Para Zaferi: Colorado Kripto Para Birimlerini Menkul Kıymet Yasalarından Muaf Tutuyor

Colorado Valisi Jared Polis, Dijital Token Yasasını imzaladı. Yeni yasa bazı kripto para birimlerini menkul kıymet yasalarından muaf tutuyor ve Colorado’daki teknoloji uzmanlarının katı menkul kıymet kayıt gereklilikleri dışında çalışmasına izin veriyor.

 

Colorado’daki milletvekilleri, kripto para birimleriyle ilgili düzenleyici belirsizlikleri gidermek için bu yılın başlarında SB19-023’ü tanıttı. Dijital Simge Yasası’nın geçişi, girişimcilerin Colorado’da ortaya çıkma yollarını ve çeşitli aktiviteleri güçlendirmek için yardımcı programları kullanabilecek yeni teknolojiler, güçlü ekosistemler ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturma yolunu açmaktadır.

Yeni yasaya göre, belirli kriterleri karşılayan kripto paralar, menkul kıymetler olarak etiketlendirilemeyecek ve temelde farklı finansal araçlar için tasarlanmış yasalara tabi olmayacaklardır.

Muaf tutulan kripto paralar, hisse senedi veya tahvil gibi geleneksel, düzenlenmiş güvenlik ile günümüzün “akıllı sözleşmeleri” uygulayabilen, fonksiyonlarını yerine getirebilen ve değerlerini aktaran kripto para birimleri sınıfı arasındaki temel farklardan bazılarını vurgulamaktadır.

Yeni kanun, bir hisse senedi veya tahvil gibi geleneksel, düzenlenmiş bir güvenlik ile bugünün gelişmekte olan “akıllı sözleşmeler” yürütebilen, işlevleri yerine getirebilen ve değeri aktarabilen kripto para birimleri sınıfı arasındaki önemli farklılıklardan bazılarını vurgular.

Milletvekilleri aynı olmadığını kabul etti!

Nitelikli kullanım vakaları ile “öncelikli olarak tüketim amaçlı” olan ve teklif, satış veya transfer için mevcut olan kripto para birimleri artık 51. madde uyarınca Olası yasaklamalarla karşı karşıya kalmayacaktır.

Bu kullanım durumu, dijital varlığa bağlı olan belirli mal veya hizmetlerin ayrıntılarını sunacaktır.

Hareket kapsamında Colorado, blockchain tabanlı sistemler inşa eden girişimcileri desteklemeyi amaçlayan giderek daha fazla kripto yanlısı bir devlet haline geliyor.

“Colorado, blok zinciri teknolojisine dayalı iş modellerini güçlendirmek için kriptoekonomik sistemleri kullanmak isteyen şirketler ve girişimciler için bir merkez haline geldi.”

Bu işletmeler genellikle token satışı yoluyla sermaye topluyor.

 

Geçiş, dijital ekonominin savunucuları için büyük bir adım oldu. Geleneksel platformları kripto altyapısı ve blok zinciri tabanlı çözümlerle harmanlamak için çalışan geliştiricileri, girişimci kapitalistleri ve yatırımcıları destekler nitelikte önemli bir adım oldu.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish