Western Union Kriptoya Hazır Olduğunu Söyledi – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Western Union Kriptoya Hazır Olduğunu Söyledi

Western Union Kriptoya Hazır Olduğunu Söyledi.

Western Union, Ripple, XRP bazlı xRapid testlerine başladığını söyledi.

Uluslararası para transfer devi Western Union, global kripto paraların benimsenme hızını dikkatle izlediklerini ve her an ödeme sistemlerine kripto paralarını ekleyebileceklerini ifade etti. Western Uninon Uluslararası Para Transferi Başkanı Odilon Almedia’ya göre kripto paraları, şirketin işlem yaptığı güncel para birimlerine entegre etmek oldukça kolay bir iş.

Bu gün Western Union, herhangi bir para birimini sistemine adapte etmeye hazır. Hali hazırda 130 farklı para birimi ile işlem yapıyoruz. 

Bana göre kripto paralar dünyada bireyler ve şirketler arası takas edilen alternatif bir para birimi veya varlık olabilir. Eğer bu olursa, harekete geçmeye hazırız.

 

 

Western Union, nakit ile kriptolar arası bağı kurma konusunda iyi pozisyon almış durumda. Ve ayrıca dünya çapında milyarlarca banka hesabına ve yarım milyonun üstünde perakende acentelere ulaşabilmesi büyük bir avantaj.

Western Union,

Ripple’ın çapraz ödeme teknolojisini 2015’ten beri aktif olarak test ediyor. Ve şirket hala devam edilen testlerin olduğunu söylüyor. Olumsuz ön sonuçlara rağmen Wester Union CEO’su Hikmet Ersek, xRapid ile yapılan testlerin daha erken aşamalarda olduğunu ve bu konuda herhangi bir sonuca varılması için erken olduğunu söyledi.

Western Union’un yıllardır dijital para transferi yapmasıyla beraber şirket, Blockchain’in ve kripto paraların sisteme entegrasyonunun sağlıklı bir hamle olacağına inanıyor. Küresel para hareketlenmesinde büyük bir devrim olacak bu hareketlenmede Western Union kripto paraları ödeme sistemine alarak bu adımı atacak ilk büyük şirket olarak tarihe geçebilir.

Dijital paralar ile kağıt paraların ortak olarak kullanldığı, bireylerin ikisi arasında özgürce tercih yapabilmesinin mümkün olduğu bir ekonominin Yeni Hibrit Ekonomisi olarak adlandırılacağını Ersek’in açıklamalarından çıkarabiliyoruz.

Almedia’nın blog gönderisinde açıkladığı üzere,

Kripto paraların küresel açıdan kabul görmekte başarısız olmasının temel sebebi 3 tane şeyde uzmanlaşamamasıdır : Yönetim, Uyum, İstikrarsızlık

Ancak Wester Union bu konuları çözme konusunda daha deneyimli çünkü hali hazırda 130 farklı para birimi ile işlem yapıyor ve bu üç sorun için ciddi kaynak ayırmış durumda.

1 Yorum

1 Yorum

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bitcoin Haberleri

  En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

  Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

  Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

  En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

   

  Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

  Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

  Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

  Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

  Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

  Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

   

  En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

  Devamını oku

  Blockchain Haberleri

  Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

  Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

  Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

  Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

  IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

  Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

  “Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

  Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

  En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

  Kaynak: Cointelegraph

  Devamını oku

  Blockchain Haberleri

  Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

  Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

  ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

  “Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

   Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

  Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

  Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

  Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

  Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

  En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

  Kaynak: Cointelegraph

  Devamını oku

  Güncel Grafik

  Daha Fazlası İçin Tıklayın

  Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

  Popüler Başlıklar

  Don`t copy text!
  tr_TRTurkish
  en_USEnglish tr_TRTurkish