Western Union Kriptoya Hazır Olduğunu Söyledi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Western Union Kriptoya Hazır Olduğunu Söyledi

Western Union Kriptoya Hazır Olduğunu Söyledi.

Western Union, Ripple, XRP bazlı xRapid testlerine başladığını söyledi.

Uluslararası para transfer devi Western Union, global kripto paraların benimsenme hızını dikkatle izlediklerini ve her an ödeme sistemlerine kripto paralarını ekleyebileceklerini ifade etti. Western Uninon Uluslararası Para Transferi Başkanı Odilon Almedia’ya göre kripto paraları, şirketin işlem yaptığı güncel para birimlerine entegre etmek oldukça kolay bir iş.

Bu gün Western Union, herhangi bir para birimini sistemine adapte etmeye hazır. Hali hazırda 130 farklı para birimi ile işlem yapıyoruz. 

Bana göre kripto paralar dünyada bireyler ve şirketler arası takas edilen alternatif bir para birimi veya varlık olabilir. Eğer bu olursa, harekete geçmeye hazırız.

 

 

Western Union, nakit ile kriptolar arası bağı kurma konusunda iyi pozisyon almış durumda. Ve ayrıca dünya çapında milyarlarca banka hesabına ve yarım milyonun üstünde perakende acentelere ulaşabilmesi büyük bir avantaj.

Western Union,

Ripple’ın çapraz ödeme teknolojisini 2015’ten beri aktif olarak test ediyor. Ve şirket hala devam edilen testlerin olduğunu söylüyor. Olumsuz ön sonuçlara rağmen Wester Union CEO’su Hikmet Ersek, xRapid ile yapılan testlerin daha erken aşamalarda olduğunu ve bu konuda herhangi bir sonuca varılması için erken olduğunu söyledi.

Western Union’un yıllardır dijital para transferi yapmasıyla beraber şirket, Blockchain’in ve kripto paraların sisteme entegrasyonunun sağlıklı bir hamle olacağına inanıyor. Küresel para hareketlenmesinde büyük bir devrim olacak bu hareketlenmede Western Union kripto paraları ödeme sistemine alarak bu adımı atacak ilk büyük şirket olarak tarihe geçebilir.

Dijital paralar ile kağıt paraların ortak olarak kullanldığı, bireylerin ikisi arasında özgürce tercih yapabilmesinin mümkün olduğu bir ekonominin Yeni Hibrit Ekonomisi olarak adlandırılacağını Ersek’in açıklamalarından çıkarabiliyoruz.

Almedia’nın blog gönderisinde açıkladığı üzere,

Kripto paraların küresel açıdan kabul görmekte başarısız olmasının temel sebebi 3 tane şeyde uzmanlaşamamasıdır : Yönetim, Uyum, İstikrarsızlık

Ancak Wester Union bu konuları çözme konusunda daha deneyimli çünkü hali hazırda 130 farklı para birimi ile işlem yapıyor ve bu üç sorun için ciddi kaynak ayırmış durumda.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Sibel Efe

    20 Aralık 2018 at 21:48

    Size katılıyorum Cesur Bey, uzun zamandır bu kadar net ve anlaşılabilir yazı okumamıştım. Yeni yazılarınızı heyecanla bekliyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × five =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish