Quantfury, misyonunun piyasaları “kesinlikle şeffaf ve adil” kılmak olduğunu söylerken, kripto meraklılarına varlıklarını yeni bir şekilde kullanma fırsatı veriyor.

Başlangıç olarak, bazı finansal kurumlarda görülen opaklığı ele alıyor. Özellikle bu durum; müşterilere karşı yapay olarak ayarlanmış fiyatlar, açıklar ve gerçekçi olmayan ücretlerin olduğu yerlerde görülmektedir.

Quantfury’ye göre; büyük Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa borsaları, sekiz ana kripto-para birimi eşleştirmesi, 14 itibari para eşleştirmesi ve ham petrol, altın ve gümüş dahil olmak üzere emtialarda listelenen 750’den fazla orta ve büyük çaplı stoklara erişim imkanı sunmaktadır.

Şirketin CEO’su Gregory Kim şunları açıkladı: “Quantfury, sömürücü perakende ticaret endüstrisini değiştirmeye çalışan bir grup tüccar, satıcı ve makine uzmanı tarafından başlatıldı. Amaç, dünya çapındaki insanlar için sıfır komisyon uygulamaktır. Üstelik, kaldıraç ücreti ile ticaret finans piyasalarını kesinlikle şeffaf ve adil hale getirmekti. Kullanıcılarımız en iyi teklifte hisse senedi, kripto para birimi, itibari para çifti ve emtia satın alıp satıyor. Aynı zamanda da doğrudan küresel borsalardan teslimat talep ediyor.

Düzenli Kripto Kullanıcılarına Yönlendirme

Quantfury’nin hedefi, düzenli kripto sahiplerini çekmek ve onların varlıklarını teminat olarak kullanarak ticaret yapabilmelerini sağlamaktır. Şirket, kullanıcılarını ve ürünlerini takıntıları olarak tanımlar. Bunun yanı sıra, iOS ve Android uygulamalarına düzenli iyileştirmeler sunmaya devam etmeyi planlamaktadır. “Kötülük etmeyin” sloganıyla iş yapan bir şirketin, işleri sürdüren değerlerin asla art niyetli olamayacağını söylemektedir.

İlk kez kullananlar için işlem sürecini basitleştirmesi için Quantfury; uygulamaya, birisinin uygulamayı indirmesini ve iki dakika içinde bir hesap açmasını sağlayan zahmetsiz bir alıştırma süreci koymuştur. Kullanıcılar kriptoda teminat verdiğinde Quantfury, teminat tutarının 20 katına kadar itibar ticaret gücü sunmaktadır. Ancak, herhangi bir zamanda kripto teminat değerlerinden daha büyük zararlar da yaratmazlar.

Fintech Kripto Ticaret Mobil Uygulama

Fintech Kripto Ticaret Mobil Uygulama

Statükoya Meydan Okumak

Şirket uygulamanın; oyun sahasını düzene sokmasını, Wall Street’teki ve Londra’daki tüccarların günlük tüccarların üzerinde sahip olduğu haksız avantajları ele almasını istiyor.

Kim, 12 yıl boyunca üst düzey yatırım bankalarında bir tüccar olarak çalıştı. Bir blog yazısında statükoyu eleştirdi ve eski moda platformları kullanan çoğu insanın bilgi asimetrisi nedeniyle para kaybettiğini öne sürdü. Dedi ki: “Bir sürü perakende ticaret platformu/aracı kurum, adil ve beceri temelli bir oyun fikrini satmaya çalışıyor. Ama durum öyle değil. Gerçek şu ki; birkaç yüz dolara ve derin ceplere sahip olanları avlayan bir sistem kullanıyorlar. Bunu, elverişsiz ticaret koşullarını çalıştırarak ve herkese, piyasaları ticaret yoluyla herkesin zenginleştirebileceği konusunda yalancı umutları satarak yapıyorlar. ”

Quantfury’in mobil uygulamaları artık indirilebilir durumdadır. Şirket halihazırda Bitcoin, Ethereum ve Tether’de teminat kabul ediyor. Ocak 2019’a kadar diğer büyük kripto para birimlerine de genişleme yapacaktır.

Ekip ise kriptonun çöküşünün, birçok girişimin sebepsiz yere blokzincir teknolojisinden yararlandığı gerçeğine atfedilebileceğine inanıyor. Kendilerinin ise kalabalığın arasından sıyrıldıklarına inanıyorlar çünkü ürünlerinin, başarılı bir ana akım Fintech işi oluşturmak için blokzincir teknolojisini nasıl kullanacakları gerçek bir kullanım örneği olduğunu düşünüyorlar.

Kaynak: Cointelegraph