Tether 100% Dolar Endeksli Bir Kripto Para Değil! Gizlice Web Sitesindeki Şartları Güncellediler | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Tether 100% Dolar Endeksli Bir Kripto Para Değil! Gizlice Web Sitesindeki Şartları Güncellediler

Tether 100% Dolar Endeksli Bir Kripto Para Değil! Gizlice Web Sitesindeki Şartları Güncellediler

Tether 100% dolar endeksli bir kripto para değil. Tether, geçtiğimiz yıl boyunca USDT belirteçleri etrafında şüpheli bir atmosfer yaratan çok sayıda skandal yaşadı. Şimdi şirket, web sitesini güncelleyerek rezervlerinin “Fiat para birimi dışındaki varlıkları içerebileceğini” belirtti.

Sessiz Web Sitesi Güncellemesi

19 Şubat 2019 tarihli bir web arşivi olan Tether, web sitesinde “Her Tether’in rezervlerimizde tutulan geleneksel para birimi(fiat) ile her zaman bire bir desteklendiğini yani 1 USD her zaman 1 USD’ye eşittir.” diye yazan şartı.

Tether Web Sitesi Eski Açıklaması

Tether Web Sitesi Eski Açıklaması

Ancak, şirket bu ifadede sessiz bir değişiklik yaptı:

“Her para, her zaman geleneksel para ve nakit benzerlerini içeren rezervlerimiz(fiat) ile %100 desteklenir ve zaman zaman, Tether tarafından verilen kredilerden diğer varlıklarını ve alacaklarına bağlı ortaklıkları da içerebilecek üçüncü taraflara içerebilir (toplu olarak,” yedekler”). Her bir bağ aynı zamanda 1’e 1 dolara sabitlenir, bu nedenle 1 USD her zaman 1 USD değerinde Tether tarafından değerlenir, ” diyor Tether bugün ana sayfasında.

Tether Web Sitesi Yeni Açıklaması

Tether Web Sitesi Yeni Açıklaması

“Diğer varlıklar” ın neye atıfta bulunabileceğini tam olarak bilmiyor olsak da, Tether’in USD rezervlerinin bir kısmını kripto para biriminde tutabileceğini tahmin etmemizi sağlıyor.

Bazı spekülasyonlar, Tether’in açıkça “Bitfinex’e para gönderdiklerini itiraf ettiği” şeklinde ortaya çıktı.

“USDT artık resmen USD tarafından% 100 desteklenmiyor.”

Tether’in Rezervlerinin Arkasındaki Gizem

Bu, Tether’in USDT rezervlerinin şüpheli niteliklerinden dolayı söz konusu olduğu ilk durum değildi. Haziran 2018’de, Freeh Sporkin & Sullivan, LLP (FSS) adlı hukuk firması, dolaşımdaki tüm USDT’lerin USD tarafından tamamen desteklendiğini iddia eden bir rapor yayınladı. CFO ve Tether Genel Danışmanı, bunu yeminli bir beyanatla bile onayladılar.

Yayınlanan Raporlarda

Bununla birlikte rapor, şirketin rezervleri üzerinde gerçek bir güvenlik denetimi olmadığı için birçok sorun içeriyordu. Ayrıca, Tether’in web sitesinde yer alan yeni açıklaması FSS raporunun bulgularıyla çelişiyor.

FSS, Tether’in rezervlerini doğrulamaya çalışan ilk şirket değildi. Friedman LLP firması, USD rezervlerinde bir güvenlik denetimi yapmak için Tether tarafından işe alındı. Eylül 2017’de Friedman, şirketin bulgularına göre dolaşımdaki tüm USD fiat tarafından tam olarak desteklendiği bir ön rapor yayınladı.

Rapor tam bir denetimden gelmediğinden, içerdiği bilgiler çok sayıda sorun ve eksik içermekte (FSS gibi). Dahası, Friedman, Ocak 2018’de sona eren iki firma arasındaki ilişki nedeniyle Tether’in rezervleri üzerinde tam bir güvenlik denetimi yapma şansını bulamadı.

Tether Skandalları Tarihi

Tether Skandalları Tarihi

Kasım 2018’de, Tether Bahamalar merkezli Deltec Bank & Trust Limited’de bir banka hesabı açtığını açıkladı. Duyuruyla birlikte, stabilcoin veren yeni bankalarının, şirketin banka hesabında yaklaşık 1.8 milyar dolar bulunduğunu doğrulayan bir arka plan kontrolü kapsamında faaliyetleri hakkında kapsamlı bir inceleme yaptığını belirtti.

O sırada, CryptoPotato, Tether’in transparency sayfasını kontrol etti ve banka hesabındaki rezervlerin dolaşımdaki USDT tutarıyla eşleştiğini buldu. Bununla birlikte, Tether’in yeni ifadesi Delta’nın bulgularıyla da çelişiyor.

Kripto haberleri, detaylı kripto para kılavuzlar ve daha fazlası hakkında ilk siz haberdar olun: Bizi Telegram‘dan takip edin.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish