Fransız Mahkemesi Katipleri, Kurumsal Kayıt İçin IBM Blockchain Platformunu Kullanacak | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Fransız Mahkemesi Katipleri, Kurumsal Kayıt İçin IBM Blockchain Platformunu Kullanacak

Fransız Mahkemesi Katipleri, Kurumsal Kayıt İçin IBM Blockchain Platformunu Kullanacak

Fransız ticari mahkeme katipleri, ülkedeki şirketlerin yasal statülerindeki değişiklikleri kaydetmek için IBM blockchain platformunu kullanacak.

Blockchain ağı, IBM ve Katipler Konseyi (NCC) tarafından ortaklaşa geliştirilmiştir ve 2019’da Fransa’da ticari mahkemelerde faaliyet gösteren katipler tarafından başlatılacağı bildirildi. Blockchain platformu, Hyperledger Fabric çerçevesi üzerine inşa edilmiştir ve sicildeki şirketlerin yaşam döngüsü ile ilgili yasal işlemlerde şeffaflığı ve verimliliği artırmayı amaçlamaktadır.

IBM Blockchain Platformu Özellikleri

Özellikle, çözüm “Şirketlerin zorluklarıyla ilgili düzenleyici bilgi alışverişi” ve “Fransız topraklarında kayıtlı şirketin durumundaki değişimler” ile ilgili verileri kaydetmek ve paylaşmak için kullanılacaktır. şirket isminin değiştirilmesi, adliye mahkemesi ofisi, şubelerin kuruluşu ve işten ayrılma.

  • NCC’nin kayıt defterini güncellemek için gereken süreyi birkaç günden bir güne düşürdüğü bildirildi. IBM Fransa’daki Kıdemli Yönetici Blockchain’den Vincent Fournier, “blockchainin niteliklerinin bu kullanım için ideal olduğunu, Katiplerin iş süreçlerini iyileştirdiğini ve görevlerinin sürekli değişen doğasına uyum sağladığını” söyledi.

IBM, çeşitli ticari blockchain ürünleri piyasaya sürdü ve bir dizi blockchain ile ilgili patenti aldı. Ayrıca, IBM’in The Next Web’in yakın tarihli bir araştırmasına göre, IBM’in en fazla blockchain ile ilgili işi sunduğu bildiriliyor.

IBM, bu hafta, kredi birliği sektörü için yeni bir blockchain tabanlı çözümler geliştirmek için blockchain konsorsiyumu ve kredi birliği hizmet kuruluşu CULedger ile ortaklık kurdu. Bu çözümlerin dijital kimlik doğrulama, Müşterinin Uyumluluğunu Bilin, borç verme ve ödeme hizmetleri ve kimlik doğrulama gerektiren diğer tüketici süreçleri gibi hizmetleri iyileştirebileceği bildiriliyor.

Yine bu ay IBM, blockchain teknolojisini kullanarak ağ güvenliğini hedefleyen ve teknolojiyi kullanan veritabanı yönetimine odaklanan iki yeni patent ortaya koydu.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + nine =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish