Güvenlik ve sistemik risk”, 30 Ocak – 1 Şubat tarihlerinde Stanford Üniversitesi’ndeki üçüncü Stanford Blockchain Konferansının odağını oluşturacak.

Kurumun blokzincir teknolojisine artan ilgisi ile üç günlük etkinlik, çeşitli teknik konularda sunumlar ve tartışmalara sahne olacak.

Stanford profesörlerinin başkanlık ettiği etkinlik; Blockstream, ConsenSys ve Polychain Capital gibi isimlerden gelen katılımlarla çoklu kripto para birimi işletmelerini de ağırlayacak .

Konuşmalar, Stellar-odaklı girişim, Yıldızlararası(Interstellar) ve akıllı sözleşmeler platformu Chainspace dahil olmak üzere sanayi işletmeleri temsilcilerinden gelecek.

İlk kez 2017’de yapılan bu konferansta; blokzincir protokollerinde güvenlik ve sistemik riski daha iyi anlamak için resmi metotların, ampirik analizlerin ve risk modellemesinin kullanımı araştırılacak.

Organizatörler, bu yılki etkinliğe giriş olarak multidisipliner işbirliğinin ana tema olduğunu yazdılar:

“Blokzincir protokolleri, dağıtık sistemler, kriptografi, bilgisayar güvenliği ve risk yönetimi konularında uygulayıcılar ve araştırmacılar arasında çok disiplinli işbirliğini geliştirmeyi amaçlıyoruz.”

Stanford, son zamanlarda blokzincirle ilgili daha doğrudan bir çalışma sunmayı amaçladı. Bu yıl haziran ayında özel bir blokzincir araştırma merkezi açtı.

 

Kaynak: cointelegraph