KuCoin Listeleme Kriterlerine Uymadığı İçin 10 adet Tokeni Kaldırdı | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

KuCoin Listeleme Kriterlerine Uymadığı İçin 10 adet Tokeni Kaldırdı

Singapurlu Kripto Borsası KuCoin, yalnızca belirli kriterleri karşılayan ve sürdüren projelerin platformda listelenmesini sağlamak için tasarlanan Özel Uygulama Kuralı kapsamında, 10 kripto-para projesini delist ettiğini(borsadan kaldırdığını) duyurdu.

Resmi internet sitesinde yayınlanan bir duyuruda, borsa, etkilenen dijital varlık hizmetlerinin durdurulduğu açıklandı.

Bunu takiben, kripto-paralar için işlem çiftleri (trading pairs) 24 Aralık 2018’de saat 18: 00’de (UTC+8) durduruldu. Kullanıcılar, 21 Mart 2019, saat 18.00’e (UTC+8) kadar listeden çıkan varlıkları borsadan geri çekebilecek.

Özel Uygulama Kuralı

Etkilenen kripto-paralar ise şunlar olarak açıklandı:

  • Jibrel Network (JNT)
  • WePower (WPR)
  • Modum (MOD)
  • EthLend (LEND)
  • STK (STK)
  • Asch (XAS)
  • Bread (BRD)
  • BitClave (CAT)
  • Mobius (MOBI)

Duyuruya göre, varlıkların listelerden çıkarılması kararı, listelenen tüm kripto-paraların likidite, yol haritası uyumu, piyasa davranışı, güvenlik ve proje ödenebilirliği gibi birçok kriterde minimum gereklilikleri karşıladığından emin olmak için oluşturulan Özel Uygulama Kuralı kapsamındaki en son gözlem aşamasının tamamlanmasından sonra alındı.

KuCoin’in Özel Uygulama Kuralı duyurusunun bir kısmına göre:

Gözlem süresi boyunca Borsa, ST Projesinin, Olumsuz Durumu düzeltmek için gerekli önlemleri alamadığına inanıyorsa, ST Projesini listeden kaldırmaya karar verebilir. Bununla birlikte, Borsa, eğer şartların bunu gerektirdiğine inanırsa, tamamen kendi kararına bağlı olarak ve önceden haber vermeksizin, ST Projesini derhal anlaşmayı sonlandırma hakkını saklı tutar.

Açıklamaya göre, projeler, belirli bir süre için düşük likiditeye sahip oldukları gözlenirse veya üç aylık bir süre için işlemlerini durdururlarsa listeden kaldırılabilir.

Anlaşmayı Bozan Diğer Durumlar

Bir projenin devam eden listelerden kaldırılmasına sebep olabilecek diğer hususlar ise maddi değişikliklerin borsaya bildirilmemesi, düzenli rutin denetim için borsa ile işbirliği yapmama, güvenlik sorunları, proje tanıtım raporlarından sapmalar, projenin web sitesinde sürekli iletişim eksikliği, yanıltıcı veya doğru olmayan bilgilerin paylaşılması olarak gösterilebilir.

Anlaşma ihlali olarak listelenen diğer konular arasında projenin borçlarını ödeyememesi, proje ekibinin sorgulanabilir faaliyetlere katılması ve yasadışı faaliyetlerle ilgili soruşturmalar, hayali işlemler, içeriden öğrenenler ticareti, piyasa manipülasyonu ve platformun müşterileri veya itibarı için riskli olduğunu düşündüğü diğer herhangi bir durum bulunmaktadır.

Kaynak: CCN

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + two =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish