Wall Street Devleri Kurumsal Kripto Yatırımlarını Erteledi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Wall Street Devleri Kurumsal Kripto Yatırımlarını Erteledi

Bitcoin‘in 2017 yılı sonundaki yükselişi sonrası bir çok kurumsal yatırımcının kriptopara piyasasına gireceği düşünülüyordu. 2018 yılı boyunca beklenen kurumsal yatırımcı henüz piyasaya girmişe benzemiyor. Regülasyonları mı bekliyorlar yoksa fiyatın daha da dibe gitmesini mi?

Anlamsız Bir Durgunluk

Bloomberg’den bir köşe yazarı, 2018’de kripto yatırımlarının bir hezimet gibi görünmesine ilişkin Wall Street devlerinin belirsizlik durumunu araştırdı. Üstelik şu manşeti de attı: “Goldman Sachs, Morgan Stanley ve birçok kişi bunun sorumlusu. Gelmediler.”. Köşesinde; 2017/2018 “Bitcoin boğa koşusu”ndan dolayı ve Wall Street devlerinin kriptoları zamansız kabul etmesi sonucu oluşan durgunluğu vurguladı.

Makalede, bu kurumların mevcut duruşu belirsiz ya da arafta olarak tanımlanmaktadır. Wall Street’teki kripto çılgınlığının ticari potansiyellerini -özellikle Bitcoin’in- araştırmaya gönüllü bu finansal devler tarafından yapılan eylemler şu sıralar durgunlukta. Üstelik, bu devlerden çok azı ticari altyapılarını geliştirmektedir.

Wall Street market yapıcılarının Bitcoin ilgisi, geleneksel ve sofistike yatırımcılar için kripto benimsenmesinin artacağına işaret olarak görülüyordu. Bununla birlikte, New York merkezli SolidX Ortaklarının CEO’su Daniel H Gallancy; piyasanın, Goldman veya herhangi birinin aniden Bitcoin alım satım işine başlayabileceğine dair gerçekçi olmayan beklentileri olduğunu söyledi. Ayrıca, bunun abartılı bir düşünce olduğunu da ekledi.

Makalede ifade edildiği üzere, Goldman Sachs’taki kripto gelişmelere yakın insanlar ilerlemenin neredeyse fark edilmeyecek kadar yavaş olduğunu vurguladı.

Büyük Çıkmaz

Firmanın üst düzey yöneticilerinden olan Justin Schmidt; mevcut çıkmazın kripto varlıklar üzerindeki düzenleyicilerden kaynaklandığını ifade etti. Bloomberg raporunda, Eylül ayında Bitcoin vadeli işlemlerini takip eden takaslar sunmaya hazır olduklarını görülmekte. Ancak, o zamandan bu yana tek bir sözleşme almadıklarını açıkladılar.

Dijital varlık projesine başkanlık eden iki Barclays, Chris Tyrer ve Matthieu Jobbe Duval çalışanının projeden ayrılmasıyla Citigroup ve Barclays benzer sessizliğin içine çekildi. Makale, Barclays’in şu anda kripto alım satım masası için bir planının bulunmadığını belirtti. Üstelik, Citigroup’un kripto para birimleri için tasarladığı ürünlerin hiçbirini almamış olduğunu da ifade etti.

Bununla birlikte, 2019’da kurumsal yatırımların kriptoya geleceği ile ilgili duygular hala güçlü. Aynı zamanda çoğu, vagona katılmadan önce düzenleyici netliği beklemekte.

Kaynak: bitcoinnews

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three − 1 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish