Ethereum Tarayıcı Uzantısında Bilgileri Dağıttığına Yönelik Sorun Bildirisi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ethereum Tarayıcı Uzantısında Bilgileri Dağıttığına Yönelik Sorun Bildirisi

Ethereum Tarayıcı Uzantısında Bilgileri Dağıttığına Yönelik Sorun Bildirisi

Önde gelen Ethereum tarayıcı uzantısı Metamask’ın, 20 Mart’ta yayınlanan bir GitHub sorunu olan bir kullanıcının varsayılan ayarlarında ETH adreslerini varsayılan ayarlarında yayınladığı bildiriliyor.

Metamask, Brave tarayıcısında bulunan – Mozilla Firefox, Google Chrome ve Opera ile uyumlu – kullanıcılarının Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamalarla (DApps) etkileşime girmesini sağlayan bir tarayıcı uzantısıdır. Yukarıda bahsedilen GitHub sayısına göre, Metamask, kullanıcılarının ETH adreslerini varsayılan ayarlarında ziyaret edilen tüm web sitelerine yayınlar.

Ethereum Tarayıcı Uzantısında Bilgilerine Göre

Sorun raporuna göre bu, kullanıcıların tanımlanmasına yol açabilir ve gizliliğe duyarlı DApp’lar tarafından Metamask kullanımını engeller. Daha doğrusu, kullanıcı son zamanlarda kesilen DApp Spankchain ve sağlık DApp’lerini örnek olarak veriyor.

Son olarak, Finlay cevap olarak:

“Bunun, tarafımızdan garip bir kötü niyetli davranış olduğu yönündeki iddialarınızı kesinlikle reddediyoruz. Bu tamamen açık kaynak kodlu bir kripto projesi için yapabileceğimiz en çılgın hareket olurdu.”

Ayrıca, yalnızca ziyaret edilen web sitelerinin yöneticileri kullanıcıların Metamask adreslerine erişemez, aynı zamanda Facebook beğenen veya paylaşan düğmeler, Twitter retweet düğmeleri ve tarayıcıyı parmak izleyebilecek benzer sistemler gibi izleyicilere de erişebilir. Kullanıcı ayrıca GitHub’a “Bu mesaj yayınlarının ETH’nin değerini uzun vadede önemli ölçüde azaltacağını” beklediğini belirtti.

GitHub sorununa verdiği yanıtta, geliştirici Dan Miller, özel modun etkinleştirilmesinin, raporu oluşturan kullanıcının yanıtlamadığı bir sorunu çözdüğünü savundu. ConsenSys yazılım geliştiricisi Daniel Finlay, varsayılan olarak gizlilik modunu etkinleştirmenin bir gereği olduğunu ve uzantının gizliliğinin geliştirilebileceğini kabul ettiklerini söyledi.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × two =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish