Meksika'nın Merkez Bankası, ‘Kripto para Borsalarını Yasaklayabilecek düzenlemeler öneriyor' | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Meksika’nın Merkez Bankası, ‘Kripto para Borsalarını Yasaklayabilecek düzenlemeler öneriyor’

Meksika’nın merkez bankası kısa bir süre önce kripto para için, yürürlüğe girmeyi başarırlarsa “ülkedeki kripto para birimi döviz işlemlerini etkili bir şekilde yasaklayabilecek” bir fintech yasasına yeni düzenlemeler önerdi.

Kâr amacı gütmeyen kripto para araştırma ve avukatlık bürosu Coin Center’a göre, ülkenin merkez bankası, ülkedeki fiat para birimleri ile uğraşan kripto para borsalarının, yeni yasa ile yerel bankacılık sistemine erişimini kaybettiğini, ülkedeki fiat para birimleriyle uğraşan kripto para alışverişi, yeni yasa ile yerel bankacılık sistemine erişimi kaybederken, borsaları yasaklamadığını iddia edebiliyor.

Grup başına, fintech yasasının, ülkedeki düzenlenmiş kurumlar olmalarına yardımcı olurken, kripto borsalarının faaliyet göstermesine izin vererek Meksika’yı inovasyona açması gerekiyordu. Uygulanan değişiklikler, finansal kurumların değişim iletim veya velayet hizmetleri sunmasını engelleyecektir

Teklif, Coin Center’a göre, kripto para birimlerini, dijital varlıkların altındaki “matematiksel ve kriptografik süreçler ” üzerinden ortalama kullanıcılar için çok karmaşık olarak görüyor. Coin Center’ın dediği gibi, “karmaşıklıklarının oynaklıklarıyla birleşmesinin, tüketicileri kripto ile doğrudan temastan karantinaya alarak” ele alınması gereken bir sorun olduğunu da ekliyor.

Merkez bankasının muhakemesine hitap eden Coin Center, ortalama bir insanın aynı zamanda bir arabanın nasıl çalıştığını anlamadığını, ancak bunların ülke genelinde yasaklanmadığını iddia ediyor. Gönderi:

“Düzenlenmiş borsaları ortadan kaldırarak tüketicileri “koruma” yaklaşımı, otomobil üreticileri için otomobil güvenlik standartlarını duyurmaktan ve insanları ilk etapta araba satın almaktan ve yollarda sadece otobüslere izin vermekten başka bir şey değildir.”

Kripto para savunuculuğu firması ayrıca ülkedeki kripto para borsalarına örtmeye çalışmanın, tüketicileri yalnızca diğer ülkelerde bulunan borsaları kullanmaya zorlayacağını savunuyor.

Bunlar, “ileriye dönük hükümetler tarafından makul bir şekilde düzenlenebileceğini” ya da “herhangi bir düzenleyici yargı yetkisinden kasten kaçan haydut operasyonlar” olabileceğini belirtti. Merkez bankasının hamlesinin yalnızca Meksika kripto para birimi meraklılarını yeraltı pazarlarına ittiğini iddia ediyor Bu düzenlenmiş olanlar kadar güvenli olmayabilir.

Coin Center, halkın teklif hakkında yorumda bulunabileceği 60 günlük bir süre olduğunu ekliyor. Grubun kendisi, onun hakkında yorum yapmayı planladığını açıkladı ve “diğerleri de iyi olacağını ve merkez bankasına yaklaşımının neden sadece sanayileşmiş ülkeler arasında bir öncü olamayacağını, ancak korumaya çalıştığı tüketicilere zarar vereceğini açıklamayı umuyor” dedi. iyi.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 17 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish