Blockchain Afrika'yı Kurtarabilir mi? | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Blockchain Afrika’yı Kurtarabilir mi?

Blockchain Afrikayı Kurtarabilir Mi
Dünya çapında kriptoların benimsenmesi hakkında konuştuğumuzda, dünyanın
en keşfedilmemiş yerlerinden biri de Afrika'dır. 

Nijeryalı blockchain uzmanları, bölgedeki sektörü güçlendirmek ve ekonominin artmasına yardımcı olmak için Afrika kıtasında kripto paraların daha fazla düzenlenmesini istedi.

Her ne kadar çoğu kripto fanatiği, herhangi bir düzenleme konusuna kötümser yaklaşsa da, bazı uzmanlar, özellikle Afrika’daki kripto endüstrisinin hüküm sürmesi gerektiğine ve hepsinin iyileştirilmesi için doğru yönde yönlendirilmesi gerektiğine inanmaktadır.

Luno’daki Nijeryalı Blockchain Uzmanları Buluşuyor

Nijerya’daki “Nijerya Kripto Para Birimi Piyasasına Güven İnşa Etmek” başlıklı son Luno Buluşmasında, ülkenin en nitelikli kripto uzmanlarından bazıları yalnızca Nijerya blockchain endüstrisi için değil, aynı zamanda kıta geneli için de en iyi yolu tartışıyor.

Blockchain Solutions Limited’in Baş İşletme Sorumlusu Lucky Uwakwe, izleyicilere küresel çapta kriptoların arttığını ve insanların% 65’inin kriptodan haberdar olduğunu söyledi. Uwakwe, Luno Nijerya’dan yapılan araştırmada, çalışmadaki kişilerin% 25’inin bir şekilde kripto sahibi olduğunu belirtti. Araştırmadan% 51’inin kriptoyu bir yatırım olarak gördüğünü,% 16’sının online alışveriş için kripto kullandığını ve çalışmadaki kişilerin% 19’unun havale için kripto kullandığını belirtti.

Her ne kadar çalışma ve istatistikler biraz tartışmalı gibi görünse de, Uwakwe’nin asıldikkat çekmeye çalıştığı konu, kriptonun yükselmesi ve Nijerya’nın hızlanması gerektiğidir. Seyircilere hitap ederken, Uwakwe şöyle demiştir:

Bitcoin, eşler arası teknolojiyi kullanan ilk şifreleme para birimidir; Blockchain teknolojisinin daha basit bir uygulamasıdır; Para göndermek için kullanılabilecek bir ödeme aracı olarak işlev görür ve bir yatırım aracı olarak değer taşır.”

Afrikayı Yeniden Yükselen Yıldız Yapalım

Luno etkinliğinde ayrıca Nijeryalı blok zincir uzmanı Owenize Odia, düzenlemelerin Nijerya ve Afrika kripto sektörlerine güven sağlamaya yardımcı olabileceğini söyledi:

Düzenlemeler önemlidir ancak yerel olmalıdır, çünkü bankalar operasyonlarını kripto para biriminden uzak tutmaya çalışsalar bile, pazara güvenilirlik sağlayabilir.

Odia ayrıca, kriptonun benimsenmesinin diğer yönlerine değindi ve kriptonun merkezsiz ve evrensel doğasının Nijerya ekonomisini harekete geçirebilecek güçte olduğunu anlattı. Öte yandan, halkın ihtiyaçları ile nasıl başa çıkabileceğine değindi. Nijeryalı kripto pazarlarına daha iyi veya daha kötü bir şekilde daha fazla yasal düzenleme empoze edilmesinin sadece an meselesi olduğu anlaşılıyor.

Kaynak: CNN

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × two =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish