Anthony Pompliano, Bitcoin 3000 $'ın Altına Düşecek | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Anthony Pompliano, Bitcoin 3000 $’ın Altına Düşecek

Morgan Creek Digital Assets’in kurucusu Anthony Pompliano 26 Aralık’ta CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin’in (BTC), geçen hafta 4.000 $’ın üzerini görmesine rağmen hala düşük seviyeleri görebileceğini belirtti.

Sosyal medyada da sık sık piyasa yorumu yapan Pompliano, Bitcoin fiyatının 3000 $’ın altına düştüğü zaman dibe vuracağını iddia etti.

“Kısa vadede, daha düşük seviyede olacağımızı düşünüyorum.”

Girişimci, Kasım ayında, bu ayın başlarında gerçekleşen BTC/USD için düşüşü öngörmüştü.

Bu zaman zarfında kripto pazarlarındaki fiyatlar düşerken, Bitcoin bu sıkıntılı zamanda 3.782 $’a kadar geriledi. Ancak düzeltme ivmesi yakalayarak aylık en yüksek seviyesi olan 4.300$’ı gördü. Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) dolar değerlerini ikiye katlarken, bazı altcoinler ise daha da fazla kazandı.

Bitcion hala düşebilir mi?

Bitcion hala düşebilir mi?

Bitcoin fiyatının, geleneksel veya FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google) hisse senetleri ile “ilişkili” olup olmadığı sorulduğu zaman, Pompliano her iki iddiayı da reddetti.

2018’de Noel döneminde, Kriptoparalar gibi FAANG hisse senetleri ve bunları takip eden geleneksel hisse senetleri de değer kaybetti.

Pompliano, “Borsa aşağı çekilirken, bu oyunda bazı psikolojik bileşenler olduğuna kesinlikle katılıyorum.” dedi. Yorumlarına, Bitcoin’in S&P 500 ile ilişkisinin “sıfır”, dolar endeksi ile ise “sıfıra yakın” olduğunu belirterek devam etti.

Geçtiğimiz hafta, Tone Vays, 50 aylık hareketli ortalamanın altına yaklaşmanın, Bitcoin’i 2013’teki en yüksek değer olan 1.300 $ veya daha altına düşüreceği konusunda uyarılarda bulundu.

 

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriden Haberler

SEC, Yasadışı Tanıtım’dan BitConnect İçerisinden 5 Kişiyi Suçladı

SEC, Yasadışı Tanıtım’dan BitConnect İçerisinden 5 Kişiyi Suçladı

BitConnect deki beş kişi hakkında SEC,  “Federal Menkul Kıymetler yasalarını ihlal ettiğini” söyledi.

SEC’in şikayeti, “BitConnect Programını destekleyen kişilerin, Menkul Kıymetleri Komisyon’a kaydettirmeden ve yasalarının gerektirdiği şekilde Komisyon’a komisyoncu-bayi olarak kaydolmadan satıldığı” şeklinde. Trevon Brown, Craig Grant, Ryan Maasen ve Michael Noble dahil olmak üzere, tanıtım tarzı videolar oluşturmak ve bunları YouTube’da yayınlamak da dahil olmak üzere, potansiyel yatırımcılara BitConnect’in kredi programına, insanların yatırım yapmasını teşvik ettikleri söyleniyor. Tanıtım çalışmaları karşılığında, tanıtım yapan bazı YouTube kanallarına komisyon bazında ödeme yapıldığı da iddialar arasında.

Serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra, Trevon Brown (daha çok Trevon James olarak bilinir) suçlamaları reddetmediğini yazan bir Tweet yayınladı ve topluluğun onun etrafında “birleşeceğini” söyledi.

SEC’in New York Bölge Ofisi Bölge Müdür Yardımcısı Lara Shalov Mehraban,

“Halkın dijital varlıklara olan ilgisinden yararlanarak yasa dışı kazanç sağlayanlardan hesap sormaya çalışacağız”

dedi.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish