Bitcoin ile Kahve Parasını Ödemek Vergi Sorunlarına Yol Açabilir! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Bitcoin ile Kahve Parasını Ödemek Vergi Sorunlarına Yol Açabilir!

Bitcoin ile Kahve Parasını Ödemek Vergi Sorunlarına Yol Açabilir!

Kripto para topluluğu, fiziksel olarak yerleşmiş bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini listelemeyecek olan Intercontinental Exchange’in (ICE) kripto girişimi Bakkt’in piyasaya sürülmesinden heyecan duyuyor, aynı zamanda büyümesine yardımcı olacaklarını da dile getiriyorlar.

Bakkt, bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya sürülecek ve New York Borsası (NYSE) CEO’su, “Çarpıcı bir etki yaratacağı bariz” olduğunu iddia ederken, kripto para kullanıcıları platformu dört gözle bekliyor. CEO’su Kelly Loeffler, firmanın çözümünün “bitcoin’in tamamen teminatlı ve önceden finanse edilen satın alım ve satılmasıyla olacağını belirtti.”

Çok sayıda kullanıcı için ileriye dönük herhangi bir harcama vergi sorunlarına yol açabilir bu kahvede veya diğer bütün ürünler için geçerli olan bir sorun. Blok tarafından yapılan bir rapora göre, kahve zinciri Starbucks bakkt’tan ortaklık aldı ve bu yıl müşterilerine  kripto para, BTC kullanarak ödeme yapmasına izin vermek için mağazalarına bu yazılım ve ödeme altyapısını kuracaktır. Kripto para  kullanıcıları için, bu hareket vergi ile ilgili bir kabusa dönüşebilir.

Bitcoin ile Kahve Parasını Ödemek

Şu anda, ABD kripto para birimlerini mülk olarak görüyor ve büyük veya küçük bir işlem olup olmadığı dikkate alınmadan her işlem günlük olarak kaydedilmelidir. Bu, kullanıcıların BTC ile kahve satın aldıklarında, işlemi vergi amaçları için kaydetmeleri gerektiği anlamına gelir.

Söylemeye gerek yok, “vergi kaçınılmaz bir olayı” tetikleyen her işlem, kar amacı gütmeyen araştırma ve savunuculuk grubu Coin Center James Foust’taki kıdemli Araştırma Görevlisi, vergi almaları kahve almayı  “son derece külfetli” bir durum haline getirecektir. Foust ekledi:

“Adil piyasa değeri [vergi dosyalama zamanında] karşı [bir kahve satın alma] sırasında [bir bitcoin] adil piyasa değerini çalışmanız gerekir ve kazançları veya kayıpları özetlemeniz gerekir. Kazançta 40 sent fark ettiyseniz, birkaç kuruş ödemeniz gerekir.”

2014 yılında ABD iç gelir servisi (IRS), kripto para birimleri üzerindeki konumunu netleştirdi: mülkler ve sermaye kazançları vergilerine tabidir. Cryptoglobe’nin bildirdiği gibi kripto ile ilgili vergileri ödememek, 250.000 dolara kadar para cezalarına neden olabilir.

Zorluklara rağmen, Starbucks fikri belirledi ve bir basın açıklamasında Starbucks ortaklıklar ve ödemeler Başkan Yardımcısı, tüketicilerin dijital varlıklarını Starbucks’ta kullanılmak üzere ABD dolarına dönüştürmeleri için pratik, güvenilir ve düzenlenmiş uygulamalar geliştirmede önemli bir rol oynayacağını “belirtti.”

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + 1 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish