Almanya Fintech Alanında Kendini Yeniden Konumlandıracak! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Almanya Fintech Alanında Kendini Yeniden Konumlandıracak!

Almanya Fintech Alanında Kendini Yeniden Konumlandıracak!

Almanya’nın Federal Maliye Bakanlığı ve Federal Adalet ve Tüketicinin Korunması Bakanlığı, Almanya fintech endüstrisinde yeniden konumlandıracak elektronik menkul kıymetler ve özel şifreleme alanlarının düzenlenmesine odaklanan bir makale yayınladı.

Raporda, Federal Maliye Bakanlığı ve Federal Adalet ve Tüketicinin Korunması Bakanlığının elektronik menkul kıymetlere ve ilk madeni para tekliflerinin düzenlenmesine ilişkin bir makale yayınladı (ICO).

Ülkeyi lider bir finansal teknoloji ve dijitalleşme merkezi haline getirmeye çalışan ve aynı zamanda sağlam bir blok zinciri stratejisi geliştiren bir koalisyon anlaşması olan 12 Mart 2018’e atıfta bulunuldu.

Elektronik menkul kıymetler alanında, menkul kıymetleri düzenleyen mevcut Alman düzenlemelerinin kısıtlamalarla uygulanması gerektiği belirtildi. Aynı şekilde, bu menkul kıymetlerin ihraç edilmesinin teknoloji açısından tarafsız olması ve bu şekilde dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanılarak teklif edilebileceği önerilmiştir.

ICO‘ların düzenlenmesi alanına gelince, geçmişte, Menkul Kıymetler Ticaret Kanunu kapsamında yatırımlar, menkul kıymetler veya diğer finansal araçlar olarak sınıflandırılmadan kripto para birimleri teklif edildiğine dikkat çekildi.

Almanya Fintech Sermaye Piyasası Kanunları

Bu kripto çıkarılması, sermaye piyasasının mevcut düzenlemelerine tabi olmayacak ve hala kanuna tabi olabilecek elektronik tahvillerin ihracına aykırı olacaktır.

Bu nedenle, makale, tüketicinin korunmasını teşvik etmek için ICO’ları düzenlemenin en iyi yollarını tartışmaya çalışır.

Durum böyle olunca, Federal Maliye Bakanlığı ve Federal Adalet ve Tüketicinin Korunması Bakanlığı, taslakta belirtilen ve tasarı tasarının hazırlanmasına yol açacak önlemlerin kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını amaçlamaktadır.

“Alman hükümeti, 2019 yazındaki strateji sunumundan önce DLT’nin potansiyellerini anlamak amacıyla blockchain topluluğundaki uzmanlarla istişarelerde bulundu.”

22 Ekim 2018 tarihinde BTCManager, Almanya’daki yasa koyucuların blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini yönetecek yasal bir çerçeve oluşturmaya çalıştıklarını da bildirdi.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 6 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish