ABD'li Kanun Koyuculardan Kripto Düzenleme İsteği | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

ABD’li Kanun Koyuculardan Kripto Düzenleme İsteği

ABD'li Kanun Koyucuların Kripto Paralar Üzerine Yeni Düzenleme İstemesi
ABD’li iki yasaman, Menkul Kıymetler Borsası Yasasını değiştirecek ve potansiyel olarak herhangi bir şifreleme riskinin güvenlik olarak etkilenmesini önleyecek bir yasa tasarısı hazırlamayı planlıyor.

Para Sınıflandırma Yasası, Ohio’dan Cumhuriyetçi Warren Davidson ve Florida’dan Demokrat Darren Soto tarafından Temsilciler Meclisi’ne tanıtılmakta. Yasanın geçmesi halinde; kripto para birimleri tamamen işleyen bir ağ haline geldiklerinde, menkul kıymet yasaları bunlar için geçerli olmayacaktır.

Temsilci Davidson, tasarının uzun zamandır beklenen bir netlik sağlayacağını ve ABD‘nin gelişmekte olan sanayiden yararlanmasını sağlayacağını söyledi.

“İnternet’in ilk günlerinde Kongre, kesinliği sağlayan ve piyasayı aşırı düzenleme eğilimine direnen yasayı çıkardı. Niyetimiz, Amerika’nın ekonomisinin gelişmesi ve bu yenilikçi alanda Amerikan liderliği için benzer bir kazanç elde etmek.

Haziran ayında SEC Başkanı Jay Clayton CNBC’ye, ajansın SEC’in standartlarını tek başına değiştirme planının olmadığını söyledi. Clayton, tüm ilk madeni para tekliflerinin doğal olarak menkul kıymet olduğunu belirtti. Ayrıca şöyle ekledi:

“Uzun süredir işe yarayan geleneksel bir güvenlik ve menkul kıymet tanımına herhangi bir zorlama uygulamayacağız. Tanımı değiştirmeye gerek yok. Size paramı verdiğim ve sizin bir girişim yaptığınız bir dijital bir varlık. Size paramı vermenin karşılığı olarak siz de böylece bir geri dönüş elde edebilirsiniz derim. Bu bir güvenlik ve menkul kıymettir. Bunu düzenleyebiliriz. Bu menkul kıymet anlayışının teklifini düzenliyoruz. Ayrıca, bunların alım satımını düzenliyoruz.

Clayton, zaten var olan birçok madeni paranın da potansiyel olarak menkul kıymet olduğunu söyledi.

Öte yandan; SEC’in kurumsal finans sorumlusu William Hinman, Haziran’da hem Bitcoin hem de Ether’in menkul kıymet olmadığını söyledi. Hinman, platformların merkezi bir kontrol organına sahip olmadığını da söyledi.

Kaynak: Dailyhodl

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + 12 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish