ABD Değer Tahmin Girişimi Numerai ICO Turundan 11 Milyon Dolar Aldı! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

ABD Değer Tahmin Girişimi Numerai ICO Turundan 11 Milyon Dolar Aldı!

ABD Değer Tahmin Girişimi Numerai ICO Turundan 11 Milyon Dolar Aldı!

Amerikan girişimcilik piyasası ve riskten korunma fonu Numerai (NMR), Mart ayında İlk kez ICO’ya açıldığında 11 milyon dolar biriktirdi.

2016 yılının sonlarında tanıtılan Numerai ağı, kimliği belirsiz veri bilimcilerini kestirimci modeller oluşturma konusunda teşvik etmek için bir blockchain ve kriptografik token tabanlı ekosistem sağladı. Ethereum (ETH) blockchain’ine dayanarak, Numerai tokenleri girişimcilik​​platformundaki ticaret piyasası tahminlerinde kullanılır.

Numerai’nin kurucusu Richard Craib son ICO’dan sağlanan fonların, Numerai’nin pazar yerinden dağıtılmış birimi olan Erasure’in işe alım mühendislerine harcanacağını söyledi.

Ekim 2018’de ilan edilen Erasure’in daha sonra 2019’da piyasaya sürülmesi planlandığı bildirildi. Bir kez başlatıldığında, Erasure’in, kullanıcıların eşler arası InterPlanetary Dosya Sistemi (IPFS) üzerinden kamu ağındaki herhangi bir yatırım fonuna tahminlerini satmalarını ve doğrudan kripto cüzdanlarına bağlantı Ethereum merkezli pazara girdiği söylendi.

Numerai ICO Turundan 11 Milyon Dolar Aldı

Craib, Numerai tabanlı tahmin modellerinin çoğunlukla şu andaki geleneksel varlıklara odaklanmasına karşın, Erasure’un piyasaya sürülmesi, herhangi bir varlık üzerindeki tahminleri mümkün kılacak.

ICO turunun, VC ve özel sermaye şirketi Placeholder ve Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam tarafından kurulan kripto yatırım şirketi Paradigm tarafından yönetildiği bildirildi.

“Haberin ardından, CoinMarketCap verilerine göre Nomeraire token’in fiyatı neredeyse yüzde 19 arttı ve 5.77 $ ‘dan işlem gördü. Token beş kripto pazarında : Bittrex, UPbit, Poloniex, DDEX ve IDEX ve 7.7 milyon dolarlık bir piyasa kapitalizasyonu var.”

Son zamanlarda buna benzer, büyük kripto para borsası Binance’in belirleyici platformu olan Binance Launchpad, 20 dakika içinde 4 milyon dolarlık Celer Network (CELR) belirteç satışı gerçekleştirmişti.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 1 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish