MtGox Kaybolan Kripto Para Taleplerini İşleme Koyulacağını Açıkladı! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

MtGox Kaybolan Kripto Para Taleplerini İşleme Koyulacağını Açıkladı!

MtGox Kaybolan Kripto Para Taleplerini İşleme Koyulacağını Açıkladı!

Nobuaki Kobayashi, feshedilmiş Bitcoin (BTC) Borsası Mt. Gox, alacaklıların rehabilitasyon taleplerinin işleme koyulduğunu ve sonuçlardan birkaç gün içinde haberdar edileceğini açıkladı. Duyuru, 19 Mart’ta İngilizce tercümesiyle yayınlandı.

Daha önce bildirildiği gibi, kabaca 24.000 alacaklının Mt. Gox’un 2011 yılı başlarında hacklenmesi ve ardından çökmesi, o sırada yaklaşık 460 milyon dolar değerinde 850.000 BTC kaybıyla sonuçlanmıştı.

Mt.’yi yönetmek üzere sivil rehabilitasyon mütevelli heyeti görevine atanan Tokyo avukatı Nobuaki Kobayashi. Gox’un iflas fonları, halka şunu bildirmiştir:

“15 Mart 2019 tarihinde, Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti, MTGOX Bitcoin ile ilgili olarak MTGOX aleyhine talepte bulunma haklarını değiştiren ve [veya] Tokyo Bölge Mahkemesi’ne sunulan bir açıklamada bulundu.”

Bildirim ve kesin olası geri ödeme için kesin bir tarih belirtilmese de duyuru, alacaklıların başvuruları için kullandıkları mekanizmalara göre taleplerinin kaderini nasıl bulabileceklerine dair usule ilişkin ayrıntıları açıklar.

MtGox Kaybolan Kripto Para Taleplerini İşleme Koyulacak

2018 sonbaharında Kobayashi, Mart 2018 yılının başından itibaren dört ay boyunca Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash’te (BCH) yaklaşık 26 milyar yen (yaklaşık 230 milyon $) geri elde ettiğini açıklayan bir bildiri yayınladı.

Kobayashi’nin ününü “Tokyo’nun Bitcoin Balinası” olarak nitelendirdiği ve piyasalar üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı kazandığı tasfiye, Haziran 2018’de sivil rehabilitasyon işlemlerine başladığında resmen durduruldu.

“Yine bu ay Birleşik Devletler mahkemesi, Japonya’da devam eden rehabilitasyon çalışmaları ışığında, Karpeles’in kendisini yatırımcıların zararları için kişisel sorumlulukla suçlayan ayrı bir dava açma hareketini reddetti.”

Tartışmalı kripto figürü Brock Pierce bu arada bir “GoxRising” hareketine öncülük ediyor, ticaret platformunu yeniden başlatabileceğini ve Bay Gox’un alacaklılarının tazminatını hızlandırabileceğini iddia ediyor. Karpeles, Pierce’in iddialarını puanladı ve platformu yeniden başlatma haklarını iddia etti.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 12 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish