Venezuela'nın Kayıp 8 Ton Altını Türkiye'ye Mi Geldi? | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Venezuela’nın Kayıp 8 Ton Altını Türkiye’ye Mi Geldi?

Venezuela'nın Kayıp 8 Ton Altını Türkiye'ye Mi Geldi?

Venezuela merkez bankasının kasalarından sekiz ton altın çıkarıldı, yaptırımların artmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro olağanüstü önlemler almak zorunda kaldı.

Muhalefetteki milletvekili Angel Alvarado ve adsız hükümet kaynakları uyarınca, altının geçen hafta merkez bankasındaki kasalardan resmi olarak çıkarıldığı duyuruldu.

Alvarado Reuters, altının ülke dışında satılması için bir pazar bulunacağını düşünüyor;

Sadece “Yasa dışı yoldan yurt dışına satmayı planlıyorlar.” dedi.

340 milyon dolar değerinde olan altını kilogram başına kabaca 42.640 dolar olarak satılacağını açıkladılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bu Sözüyle Türkiye ve Venezuela Arasında Yakın Bir İlişki Kuruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bu Sözüyle Türkiye ve Venezuela Arasında Yakın Bir İlişki Kuruldu

Venezuela Merkez Bankası’nın Başkanı Yurt Dışındayken Altın Kayboldu

Altın 20 Şubat ile 22 arasında kaybolduğuna inanılıyor. Merkez Bankası Başkanı Calixto Ortega Sanchez ülke dışındaydı. Altının çalındığı sırada, Venezuela Merkez Bankasında düzenli bir güvenlik görevlisi yoktu.

“Ham ve rafine edilmiş yağdan sonra, altın Venezuela’nın üçüncü en büyük ihracatıdır.”

Maduro hükumetinde ülke, devlet firmaları ve üst düzey yetkililere yapılan şiddetli ekonomik yaptırımlar ile Venezuela alışılmışın dışında para yükseltmek için yollar açmak zorunda kaldı. Sonuç olarak, Güney Amerika ülkesi tarafından gizli altın satış raporları son yıllarda artmakta ve ülke tarafından tutulan altın rezervleri hızla azalmaktadır.

Venezuela altın rezervleri

Venezuela altın rezervleri

Daha Fazla Altın Yasa Dışı Olarak Satıldığı İddia Ediliyor

Bu yılın başlarında muhalefet yasa koyucu Carlos Paparoni, 73 ton altının 2018 yılında Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne satıldığını iddia etti. Reuters göre, Venezuela Anayasası talepleri olarak bu ülkenin Parlamentosunun onayı olmadan gerçekleştiğini söyledi.

Yılın başında, Abu Dabi merkezli yatırım şirketi Noor Capital, 21 Ocak’ta Venezuela Merkez Bankası’ndan 3 ton altın satın aldığını açıkladı. Firma, işlem sırasında O zamanlar yerinde olan tüm uluslararası yasaları ve standartları gözlemlediğini söyleyerek kendini savundu.

Kaybolan Bu Altınlar Kripto Para’ya Dönüştürülmüş Olabilir Mi?

Venezuela vatandaşları, kaybolan bu altınların kripto paraya dönüştürülmüş olabileceğini de düşünüyorlar. Bu görüşü savunan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Maduro’nun kripto paralar ile ilişkisini de biliyorlar ve bu yollar paraların ortadan kaybolmuş olabileceğini düşünüyorlar.

Venezuela ABD Yaptırımlarıyla Karşı Karşıya Kalan Diğer Ülkeler Tarafından Destekleniyor Mu?

İddialara göre, Maduro’nun popüler ayaklanmasına yardımcı olmak için yemin eden Rusya (Türkiye ve İran yanında) da ABD karşısında Venezuela’ya yardımcı olacak. Zaten ABD ve müttefikleri Venezuela Ulusal Meclisi Başkanı Juan Guaido’yu ülkenin geçici Başkanı olarak tanıdılar. Ancak Maduro, ABD Başkanı Donald Trump da dahil olmak üzere dünya liderlerinin baskısına rağmen hala iktidarda kalmaya devam ediyor.

Kaynak: CNN

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + three =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish