Rapor: “Ripple Sınır Ötesi Ödemelerde Devrim Yapmaya Hazır” – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Rapor: “Ripple Sınır Ötesi Ödemelerde Devrim Yapmaya Hazır”

Malezya ve Singapur merkezli ticaret merkezi Edge Markets’den yeni bir rapor, Ripple’nin sınır ötesi ödemeler dünyasında devrim yaratacağını söyledi.

Rapora göre, Ripple’in XRP tabanlı yazılım çözümü olan xRapid, transferlerinin genellikle yavaş ve pahalı olması sebebiyle eleştirilen Swift’e adeta meydan okuyor.

“Büyük finansal kuruluşlar açısından daha iyi likidite kilit bir avantajdır. Özellikle gelişmekte olan piyasalardaki taraflara yapılan ödemeler, genellikle dünya genelinde önceden fonlanmış yerel para hesaplarını gerektirir ve bu da yüksek likidite maliyetlerine neden olur. XRapid ile ödeme sağlayıcılar ve finansal kuruluşlar, talep üzerine likidite sağlamak için XRP kullandığından, likidite için sermaye gereksinimlerini önemli ölçüde azaltabilirler.”

Raporda, fintech şirketlerinin sınır ötesi ödemeler statükosu üzerinde dönüştürücü bir etkiye sahip olduğunu belirten McKinsey & Company’nin araştırmaları da vurgulanıyor.

“McKinsey, açık bankacılık ve e-ticaret ekosistemindeki sürekli gelişimin önümüzdeki yıllarda ciddi bir değişim getireceğine inanıyor. Dolayısıyla finansal kurumların fintech yolunu başka seçeneği yok. ”

Ripple’in baş pazar stratejisti Cory Johnson’a göre, xRapid’in hızı ve güvenilirliği denklemin sadece bir parçası.

“XRapid’deki tek bir işlemin, fonun menşeisi veya miktarından bağımsız olarak tamamlanması yalnızca birkaç saniye sürüyor. İşlem ücretleri de oldukça düşük. Ripple yazılımını kullanarak, yalnızca birkaç saniye XRP kullanmış oluyorsunuz ve bu birkaç saniye içinde yaşanan volatilite çok küçük. Geleneksel havale ile karşılaştırıldığında, paranız günlerce tutuluyor ve dolayısıyla volatilite ile karşılaşmanız daha olası.”

200’den fazla ülkede bulunan 11.000 finans kurumuna yönelik sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıran Belçika merkezli ağ Swift, teknolojisini geliştirmek için çalışıyor. Ödeme devi, bankacılık sistemine büyük bir güncelleme başlatıyor. Bu bizlere rekabetin yenilik getirebilme gücünü gösteriyor. Ripple hiç olmasaydı SWIFT böyle bir hamle yapmayabilirdi.

“Emin olmak gerekirse, Swift, bunlara karşılık öylece durmuyor. 12 Eylül 2018’de, müşterilerin ödeme mesajlarını göndermeden ve bankaları etkinleştirmeden önce geciktiren hataları tespit etmelerine ve çözmelerine olanak tanıyan güvenli uygulama programlama arayüzlerine (API), öngörücü analizlere ve yapay zekaya dayanan bir ön doğrulama hizmeti sundu.”

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish