NASDAQ Destekli Full-Stack Cryptocurrency Ekosistemi H1 2019'da Canlı Yayına Girecek | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

NASDAQ Destekli Full-Stack Cryptocurrency Ekosistemi H1 2019’da Canlı Yayına Girecek

Dünyanın en büyük ikinci borsa olan Nasdaq, ilk tam yığınlı kripto para birimi borsası Bcause’nin Nasdaq’ın pazar teknolojisinin zirvesine çıkacağını bir basın bülteni ile duyurdu. Borsa 2019’un ilk yarısında başlaması bekleniyor.

Değişim, Nasdaq’ın eşleştirme motorunu ve Nasdaq Mali Çerçevesi aracılığıyla izleme ve piyasa gözetimi teknolojisini kullanacak.

Basın bülteni Bcause’daki bazı hizmetleri açıklıyor:

Alım satım işlemlerinin başlaması ve resmi işlemlerin başlatılmasıyla Bcause, dijital para birimi değer zincirinin tüm kısımları için tek duraklı bir dükkan olarak hizmet verecek tek yer olacak: Şubat 2018’de başlatılan en gelişmiş dijital madencilik tesisinden, dijital varlıklar için vadeli işlem piyasasına ve alım satım işlemleri için yasal onay bekleyen türev araçlarının işlem görmesi.

Bu bültende belirtilen “bekleyen yasal onay”, Bcause’un Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonuna (CFTC), onaylanması halinde, belirlenmiş bir sözleşme piyasası yapıp türev takas organizasyonu oluşturmasına izin verecek bir başvuruda bulunduğunu bildirmektedir.

İki işletmenin takip ettiği yaklaşım ve protokol, piyasa manipülasyonu gibi zararlı faaliyetleri en aza indiren güvenli bir pazar oluşturmak amacıyla yürütülmektedir.

Bcause CEO’su Fred Grede, dijital varlıklar pazarının beklentileri ile dikkat çeken hem eski hem de yeni yatırımcılara hizmet vermeyi umuyor:

Nasdaq markasına büyük saygı duyuyoruz ve bu sağlam, denenmiş ve test edilmiş platformları – benzersiz pazarlarımıza uyarlanmış – teknolojimizin temeli olarak kullanabileceğimiz için onur duyuyoruz. Piyasalarımızın, finansal piyasalarda zaten aktif olan ve Nasdaq teknolojisine aşina olanlardan, büyüyen kripto para birimi piyasasına katılmak isteyen yeni bir yatırımcı nesline kadar geniş bir kullanıcı yelpazesini çekeceğini umuyorum.

Nasdaq, son zamanlarda borsadaki Bitcoin (BLX) ve Ethereum (ELX) fiyat endekslerini listeleyen cryptocurrency alanında birkaç girişimde bulundu. Veriler pazar veri şirketi Brave New Coin’den alınmıştır. Söylentiler aynı zamanda bir Dalgalanma (XRP) endeksi, RLX’in yakında listelenebileceği için yüzüyor.

Teknolojisini Bcause’a sunma şekline benzer şekilde, Nasdaq, kendilerine özel piyasa izleme teknolojisini sunmak için diğer birçok kriptokrasi döviz borusuyla da çalışıyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + sixteen =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish