IOTA Audi İşbirliği | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

IOTA Audi İşbirliği

IOTA Audi İşbirliği

IOTA Vakfı’nda Mobilite ve Otomotiv Müdürü Alisa Maas tarafından yayınlanan yakın tarihli bir blog yazısında, Audi ile beş aylık işbirliğinden sonra olumlu sonuçlar aldıklarını bildirdiler. Amaç ise projelerinin sonuçlarını ilgili yatırımcılara ve bireylere sunmaktı.

IOTA ve Audi‘den Olumlu İşbirliği

IOTA ve Audi geçtiğimiz günlerde beş aylık işbirliklerinin her iki şirket üzerinde de olumlu bir etki yarattığını duyurdu. Blokzincir teknolojisi ve IOTA ile yeni çözümler keşfetmenin faydaları hakkında bilgi verebildiler.

Audi Denkwerkstatt (Düşünme Atolyesi) ve IOTA Vakfı; mobilite, otomotiv ve IoT (Nesnelerin İnterneti) ile ilgili farklı problemleri çözmek için IOTA teknolojisini araştırdı. Projenin ilk bölümünde Audi ekibi, alan uzmanlarıyla araştırma ve röportaj yapmaya odaklandı. Ayrıca, problemi ve çözüm alanını tanımladı.

İkinci aşamada ise prototipin sonlandırılmasına odaklanmak için gizli modda çalışan uzmanlar yer alıyor. Kullanıcı geri bildirimi ve daha fazlasını toplamakta görevliler.

Alisa Maas bu konu hakkında şöyle yorum yaptı:

“Bu süre zarfında IOTA Vakfı ekibi; teknoloji, kullanım senaryoları ve iş modelleri gibi konularda düzenli bir şekilde danışman olarak hareket etti. Her iki taraf da birbirlerinin uzmanlığından yararlandılar ve projenin nihai sonuçlarına katkıda bulundular. ”

IOTA, eskiden beri dünyanın dört bir yanındaki pek çok şirketle çalışmaktadır. Elektronik devi şirketlerden biri olan Bosch, “IoT (Nesnelerin İnterneti) Veri Toplama” isimli için yeni bir cihaz başlatmak amacıyla IOTA ile ortaklık kurdu.

Volkswagen ayrıca IOTA Vakfı ile çalıştıktan sonra konseptin aşırı bir kanıtını yayınladı. Aylar önce UseTheBitcoin’de yazıldığı gibi her iki şirket de 11 Haziran’da yapılan CeBIT zirvesinde bir “Kavram Belgesi” sundular. Amaç, IOTA’nın teknolojisini kullanarak güncellemeleri güvenli bir şekilde belgelemenin nasıl mümkün olduğunu göstermektir.

Bir Audi temsilcisi olan Malte Schönefeld, IOTA ile yürütülen ortaklık ve iş hakkında şunları söyledi:

“IOTA Vakfı’ndan birçok insanla birlikte çalıştığımızda gerçekten harika zaman geçirdik. Yeni konuları keşfetmek her zaman heyecan vericidir. Altı ay içinde gerçekten bir şeyler yapmak ise mükemmel takım çalışması ve özveri gerektirir.”

Şu anda IOTA (MIOTA), pazardaki 13. en büyük kripto paradır. Bir kripto ise 0.25 $ ile satın alınabilir. Ayrıca, piyasa değeri de 704 milyon dolardır.

Kaynak: Usethebitcoin

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − twelve =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish