IOTA Audi İşbirliği – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

IOTA Audi İşbirliği

IOTA Audi İşbirliği

IOTA Vakfı’nda Mobilite ve Otomotiv Müdürü Alisa Maas tarafından yayınlanan yakın tarihli bir blog yazısında, Audi ile beş aylık işbirliğinden sonra olumlu sonuçlar aldıklarını bildirdiler. Amaç ise projelerinin sonuçlarını ilgili yatırımcılara ve bireylere sunmaktı.

IOTA ve Audi‘den Olumlu İşbirliği

IOTA ve Audi geçtiğimiz günlerde beş aylık işbirliklerinin her iki şirket üzerinde de olumlu bir etki yarattığını duyurdu. Blokzincir teknolojisi ve IOTA ile yeni çözümler keşfetmenin faydaları hakkında bilgi verebildiler.

Audi Denkwerkstatt (Düşünme Atolyesi) ve IOTA Vakfı; mobilite, otomotiv ve IoT (Nesnelerin İnterneti) ile ilgili farklı problemleri çözmek için IOTA teknolojisini araştırdı. Projenin ilk bölümünde Audi ekibi, alan uzmanlarıyla araştırma ve röportaj yapmaya odaklandı. Ayrıca, problemi ve çözüm alanını tanımladı.

İkinci aşamada ise prototipin sonlandırılmasına odaklanmak için gizli modda çalışan uzmanlar yer alıyor. Kullanıcı geri bildirimi ve daha fazlasını toplamakta görevliler.

Alisa Maas bu konu hakkında şöyle yorum yaptı:

“Bu süre zarfında IOTA Vakfı ekibi; teknoloji, kullanım senaryoları ve iş modelleri gibi konularda düzenli bir şekilde danışman olarak hareket etti. Her iki taraf da birbirlerinin uzmanlığından yararlandılar ve projenin nihai sonuçlarına katkıda bulundular. ”

IOTA, eskiden beri dünyanın dört bir yanındaki pek çok şirketle çalışmaktadır. Elektronik devi şirketlerden biri olan Bosch, “IoT (Nesnelerin İnterneti) Veri Toplama” isimli için yeni bir cihaz başlatmak amacıyla IOTA ile ortaklık kurdu.

Volkswagen ayrıca IOTA Vakfı ile çalıştıktan sonra konseptin aşırı bir kanıtını yayınladı. Aylar önce UseTheBitcoin’de yazıldığı gibi her iki şirket de 11 Haziran’da yapılan CeBIT zirvesinde bir “Kavram Belgesi” sundular. Amaç, IOTA’nın teknolojisini kullanarak güncellemeleri güvenli bir şekilde belgelemenin nasıl mümkün olduğunu göstermektir.

Bir Audi temsilcisi olan Malte Schönefeld, IOTA ile yürütülen ortaklık ve iş hakkında şunları söyledi:

“IOTA Vakfı’ndan birçok insanla birlikte çalıştığımızda gerçekten harika zaman geçirdik. Yeni konuları keşfetmek her zaman heyecan vericidir. Altı ay içinde gerçekten bir şeyler yapmak ise mükemmel takım çalışması ve özveri gerektirir.”

Şu anda IOTA (MIOTA), pazardaki 13. en büyük kripto paradır. Bir kripto ise 0.25 $ ile satın alınabilir. Ayrıca, piyasa değeri de 704 milyon dolardır.

Kaynak: Usethebitcoin

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish