Bu ayın başlarında BxB Inc’in kurucusu Alex Friedberg tarafından yayınlanan bir blog yazısına göre, tokenler küresel ve Kore borsalarında serbest bırakılmadan önce, merkezi olmayan bir değişim platformu olan Airswap’ta paranın ilk beta lansmanı yapıldı.

KRWb’nin Güney Kore’de üretilen ve ulusal para birimi tarafından desteklenen ilk stabilcoin olduğu bildiriliyor. Coin 1: 1 oranında destekleniyor.

BxB Inc, çok imzalı bir kontrol noktası ve bir üçüncü taraf denetçisi kullanarak Ethereum tabanlı bir akıllı sözleşme süreci aracılığıyla likiditeyi daha iyi sağlamak için KWRb’nin madenciliğini yönetti.

İlk yatırım olarak 400 milyon (360.000 $) KRWb tokenlerinin eşit değerine teminatlandırıldı. Fonlar, Singapur merkezli BxB Capital PTE Ltd’den yapılan yatırımın yanı sıra BxB Inc tarafından üretildi.

KRW’nin ERC-20 uyumlu bir servise herhangi bir kullanıcı tarafından global olarak sunulacağı bildiriliyor.  Bu yolla, işlem yapabilmek için kullanıcıların Kore Wonuna doğrudan erişmeleri gerekmez.

BxB Inc.’in Güney Kore ve küresel borsalar ile devam eden ve 2011 yılının ilk çeyreğinde ek listeleri ilan etme planları da dahil olmak üzere devam eden görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

En büyük stablecoinler ABD dolarına sabitlenirken, diğer ulusal itibari para birimlerine stabilcoinleri de ortaya çıkmaya başladı. Bu devletlerin giderek bu rekabete katıldığını bizlere gösteriyor.