Ethereum Yeni Ağlarda Gücünü mü Kaybediyor? | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ethereum Yeni Ağlarda Gücünü mü Kaybediyor?

28 Mart’ta Bloomberg deki çeşitli uzmanlar: Geliştiriciler diğer projelere geçtiği için Ethereum ağı kaybediyor dedi.

2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, ilk olarak geliştiricilerin ademi merkeziyetçi uygulamalar (DApps) geliştirebilecekleri, ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) yapabilecekleri ve akıllı sözleşmeler yazabilecekleri bir platform sağladı. Birçok kişi bunu Bitcoin’e (BTC) halefi olarak gördü.

Bloomberg’e göre, geliştiriciler şu anda EOS ve Stellar gibi diğer platformları tercih ediyor. Ocak ayında, DApp kullanıcılarının yüzde 28’i Ethereum ağındayken, EOS ağı yüzde 48’i ve Tron yüzde 24’ü oluşturuyordu.

Riskten korunma fonu kurucu ortağı Multicoin Capital Management Kyle Samani, “Asıl gerçek şu ki, son altı ila dokuz aya kadar, Ethereum dışında başka seçenek yoktu. Şimdi var. ”

İkigai kripto koruma fonu kurucusu Travis Kling, “Bugün Ethereum’a sahip olmak, ağın gelecekte ne olacağını düşündüğünüz bir çağrı seçeneği. Ethereum rakip projelerinin, pazarlamacı tarafından Ethereum’un genel değerine zarar vereceği ve pazarın Ethereum’un genel değerine zarar verebileceği düşünülen DApp’larla, geliştiricilerle, kullanıcılarla çekişme sağladığı ölçüde Ether.”

Diğerleri, Ethereum’un yaklaşık 13 saniyelik blok hızının diğer ağların gerisinde kalmaya başladığını ve bunun bir saniyenin altındaki işlemleri onayladığını söylüyor.

Bloomberg, belirteci tekliflerinin çoğunluğunun hala Ethereum ağı üzerinde yapılmakta olduğunu ve geliştiricilerin özel tabanının rekabet gücünü koruyacağını belirtti. Ethereum Vakfının bir üyesi bildirildi:

“Ethereum hakkında gerçekten parlayan şey canlı topluluğu. Herkes, pazardan bağımsız olarak nedeni oluşturmaya ve desteklemeye devam ediyor. Plazma ve Huzurdaki son gelişmelerin tümü (Eth2) bununla gerçekten konuşur. ”

Bu haftasonunun başlarında, Ethereum kurucu ortağı ve kripto topluluğunda öne çıkan yüz Vitalik Buterin, kripto topluluğunun ilk selvi günleriyle bağlantılı bireyciliğin ötesine geçmesi gerektiğini savundu.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + 18 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish