Çin Internet Devi Alibaba Blockchain Ortaklıklarını Duyurdu! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Çin Internet Devi Alibaba Blockchain Ortaklıklarını Duyurdu!

Çin Internet Devi Alibaba Blockchain Ortaklıklarını Duyurdu!

Alibaba blockchain ortaklıkları hakkında duyuruların gerçek olduğunu doğruladı. 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren en saygın çok uluslu şirketlerden biri olan Alibaba, iki blockchain şirketi ile Alibaba adı altında faaliyet halinde olduğunu duyurdu.

Alibaba Kimdir? Nedir?

Şimdiye kadar bir kripto para birimi yatırımcısıysanız ya da bir meraklıysanız, muhtemelen Çin’in diğer bazı ülkeler gibi kripto para piyasalarını sıcak bir şekilde kucaklamadığı gerçeğini çok iyi biliyorsunuzdur. Çin’in en tanınmış teknoloji şirketlerinden biri olan Alibaba geçtiğimiz gün, iki blockchain şirketini kendi bünyesinde başlattı.

Alibaba, dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul edildiğinden duyuru göz ardı edilemez bir etki yarattı. Eğer haberiniz yoksa, Alibaba dünyanın en büyük perakendeciler ve e-ticaret şirketlerinden biridir. Bu yüzden Alibaba blockchain ortaklıkları büyük bir etki yaratacağa benziyor.

Alibaba Blockchain Ortaklıkları  Hakkında

Eskiden AliPay olarak bilinen Ant Financial Services, holdingin ödeme koludur ve yeni açılan iki yan kuruluşu Ant Blockchain Teknolojisi ve Ant Double Chain Technology olarak adlandırıldı. Yeni şirketlerin konumu, küresel bir finans merkezi olarak kabul edilmesi açısından sürekli yükselen bir şehir olan Şanghay’daki Huangpu ilçesinde olacak.

Ant Blockchain Technology blockchain‘in yazılım kısmına odaklanırken, Ant Double Chain Technology blockchain teknolojisini araştırma ve finans üzerinde nasıl kullanılacağını keşfetme konusuna odaklanacak.

Alibaba’nın Bu Duyuru Yapmasında Oluşturulan Potansiyel

Dünyanın en tanınmış teknoloji şirketlerinden bazılarının blockchain’i oldukça açık bir şekilde keşfettiği bir sır değil. Birçoğu, örneğin Facebook‘un kendi kripto para birimini yayınlayacağı da bilindik bir gerçek olmakla birlikte. Alibaba’nın piyasaya girmesi de moda ve teknoloji sektörlerinin blockchain’e girmesinde büyük bir etken yaratabilir.

Alibaba’nın etkisini şu şekilde söyleyebiliriz ki kendisi Çin’in Amazonu olarak da biliniyor ve dünya üzerinde de binlerce aktif kullanıcı ve satıcıya  sahip.

Şirket uzun zamandır blockchain ile ilgileniyor ve aslında dünyadaki tüm blockchain patentlerinin %10’undan fazlasına sahip. Aslında, şirketin blockchain’e ilgisi bir sır değildir. Ant Financial CEO’su Jing Xiandong, şirketin dünyadaki blockchain teknolojisi ile ilgili olarak “en çok patente sahip şirket” olduğuna değinmektedir.

Alibaba grubunun kurucusu ve dünyanın en ünlü iş adamlarından ve hayırseverlerinden biri olan Jack Ma, blockchain’in çok güçlü bir teknoloji olduğunu dile getirdi. Özellikle, Tron Vakfı’nın (Trx) kurucusu Justin Sun, Jack Ma Üniversitesi, Hupan Üniversitesi’nden mezun olan en genç kişidir ve Jack Ma ile de yakından bir ilişkisi var. Son olarak Ma, “blockchain’in insanların geleceği üzerindeki etkisinin hayal gücümüzün çok ötesinde olabileceğini açıkça belirtti.

Kaynak: Btcmanager

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + nineteen =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish