CBOE Kripto Paraları Listelemeyi Tekrardan Düşünüyor, Bitcoin Mart Ayında Bu Listede Olmayabilir! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

CBOE Kripto Paraları Listelemeyi Tekrardan Düşünüyor, Bitcoin Mart Ayında Bu Listede Olmayabilir!

CBOE Kripto Paraları Listelemeyi Tekrardan Düşünüyor, Bitcoin Mart Ayında Bu Listede Olmayabilir!

Kripto paraları listeleme konusunda Chicago Board Options Exchange (CBOE) 14 Mart’taki bir açıklamada, Mart ayında yeni bir Bitcoin (BTC) vadeli işlem piyasası eklemeyeceğini belirtti.

Açıklamaya göre, CBOE, dijital varlık alım satımına nasıl yaklaştığını yeniden değerlendiriyor. CBOE’den yapılan açıklamada:

“CFE, Mart 2019’da alım satım için bir CBOE Bitcoin (USD) (“ XBT ”) vadeli işlem sözleşmesi eklemeyeceğiz. Alım satım için kripto para türevlerini sunmayı sürdürme planlarına ilişkin yaklaşımımızı yeniden değerlendiriyoruz. Bir sonraki adımlarımızı göz önüne alırken, CFE olarak şu anda alım satım için ek XBT vadeli işlem sözleşmelerini listeleme niyetinde değiliz.”

Listelenen vadeli işlemler XBTM19, Haziran ayında sona erecek. CBOE, şu anda listelenen tüm vadeli işlemlerin hala alım-satım için uygun olduğunu belirtti.

CBOE Kripto Paraları Listelemeyi Tekrardan Düşünüyor

Aralık 2017’de CBOE, Bitcoin vadeli işlemlerle alım satım işlemine başladı ve ardından rakibi Chicago Ticaret Borsası’ı (CME) CBOE’yi yakından takip etmişti.

Vadeli işlem sözleşmeleri, yatırımcılara gerçekte sahip olmaları gerekmeksizin – bu durumda Bitcoin – temel bir varlığa maruz kalmalarını sağlar. Bunun yerine, yatırımcılar paranın temel fiyatını izleyen sözleşmeleri satın alır ve sözleşme fiyatının son kullanma tarihine kadar artacağını veya azaltacağını tahmin eder.

Bu haftanın başlarında, Bloomberg’den bir rapor Bitcoin fiyatının başka bir büyük satışa yönelebileceğini belirtti. Analistler, Hareketli Ortalama Yakınsama Ayrışması gibi temel teknik göstergelerin Şubat ortasından bu yana aşağı doğru hareket ettiğini söyledi. Bloomberg analisti Mike McGlone şöyle dedi:

“Tüm endüstri daha düşük fiyatlara gitme yolunda olgunlaştı. Koşullar kasım ayına [2018] benziyor, çökmeden hemen önceye… ”

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × three =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish