Zeux İle IOTA Dünya Çapında Yüzlerce Perakende Mağazasına Getiriliyor! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Zeux İle IOTA Dünya Çapında Yüzlerce Perakende Mağazasına Getiriliyor!

Zeux İle IOTA Dünya Çapında Yüzlerce Perakende Mağazasına Getiriliyor!

Alman kripto para birimi IOTA, Tangle teknolojisinin potansiyelini araştırmak için Bosch ve VW gibi tanınmış şirketler tarafından özel sektörde deneniyor. Zeux, işbirliği yoluyla ABD ve Avrupa’daki birçok mağazaya IOTA’yı getirecek.

Londra merkezli fintech şirketi Zeux, perakende mağazalarında Apple Pay ve Samsung Pay ile ödeme yapan kripto ödemelerini desteklemek için IOTA ile birlikte çalışmıştır. İlk önce bu yıl nisan ayında Amerikan pazarı ve ardından Avrupa’yı ele geçirecek. Twitter da yapılan paylaşım:

Zeux, müşterilerine tek bir kaynaktan mallar, yatırım fonları ve diğer hizmetler için ödeme yapmanın kolay bir yolunu sunar. Zeux, hem fiat hem de kripto para birimlerini destekleyen bir dijital bankacılık çözümüdür. Müşterinin hesap açması, para transferi yapması ya da hesabı tahsil etmesi için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

IOTA Dünya Çapında Yüzlerce Perakende Mağazasında

IOTA’nın kurucularından biri olan David Sønstebø, bu ortaklıkta büyük bir potansiyel görüyor:

Zeux ile olan bu ortaklık, IOTA ekosistemine önemli bir avantaj sunuyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz. IOTA artık Apple Pay ve Samsung Pay’i kabul eden satıcılar için bir ödeme şekli olarak kullanılabilir. Mevcut teknolojiyi başka bir para birimi ile birleştirerek, bu kitleler için kriptoyu kabul etme yolunda büyük bir adımdır.”

Zeux’un kurucusu ve CEO’su Frank Zhou, bunun gibi ortaklıkların gelişimi bir sonraki seviyeye hızla taşıyabileceğini ve genel olarak kripto para birimini yaygınlaştırmak için küresel olarak daha fazlasına ihtiyacı olduğunu söylüyor:

“İşlem ücreti olmayan dağıtılmış bir defter olan Tangle, müşteri verilerimizi Dapp ile oluşturmak çok umut verici bir teknolojik gelişmedir. Bu, yolculuğumuzdaki bir başka adım. Müştere daha fazla finansal özgürlük sağlamak için IOTA ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − eleven =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish