Visa, Ripple’ın Ortağı Olduğu Earthport’u Satın Aldı – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Visa, Ripple’ın Ortağı Olduğu Earthport’u Satın Aldı

Visa Inc, bankalar ve işletmeler için uluslararası işlemleri kolaylaştıran bir İngiliz firması olan Earthport Plc’yi satın aldı.

Amerikan Ödeme Devi Visa işlemleri hızlandırmak istiyor

Visa Inc‘in Earthport Plc (EPO.L) ‘yi satın almak için 198 milyon pound ödedi. Earthport 1997 yılında kurulan ve bankalar ve işletmeler için uluslararası işlemleri kolaylaştıran bir İngiliz firmasıdır. Ödeme devi her Earthport hissesi için 30 peni teklif etti ve bu teklif firmanın 27 Aralık’taki hisse fiyatını 7,5 peniden 30 peniye kadar arttırdı.

Londra merkezli şirket, Visa’nın teklifinin “adil ve makul” olduğunu ve hissedarlarının tüm nakit tekliflerini kabul etmelerini tavsiye edeceğini söyledi.

Earthport, bankaların ve para transfer şirketlerinin dünyadaki çeşitli ödeme kanallarıyla çok fazla bağ yerine tek bir ilişki kurmasını sağlayarak, geleneksel ödeme sistemlerine daha düşük maliyetli bir alternatif sunduğunu söylüyor.

Earthport müşterileri arasında Bank of America, Merrill Lynch ve Japan Post Bank‘ı gösteriyor. Şirket, Visa’nın teklifinin geçen ay gelen bir önceki teklifi izleyen revize edilmiş bir teklif olduğunu söyledi.

Earthport, Visa, Ripple ve Blockchain teknolojisi

Visa, tüm ödemelerin ortasında olmak istediklerini savunarak blockchain’e ilgi göstermiş durumda. Şirket, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak blockchain ile çalışan dijital bir kimlik sistemi oluşturma planlarını bile ele alıyor. Visa, dağıtılmış defter teknolojisine dayalı sistemin “eşsiz” olduğunu ve finansal kurumlara, uluslararası çapta işletmeler arası ödemelerin yapılmasında yardımcı olacağını belirtti.

Visa, şu an Earthport’u satın almış durumda. İlginç bir şekilde, Earthport, blockchain şirketi olan Ripple’ın bir ortağı. Ortaklık, uluslararası işlemleri geliştirmek için Ripple protokolünü, firmanın mevcut ödeme ağına entegre etmeyi amaçlamakta.

Earthport’un CEOsu Hank Uberoi:

“Ripple yeni bir teknoloji ve bir kez ödeme hizmetimize entegre edildiğinde, küresel transferlere fayda olarak verimlilik ve hız sağlayabilir. Earthport, mevcut uyumluluk çerçevesini, kural kümelerini ve güvenli ödeme ağını, Ripple protokolünü kullanarak işlem yapan herhangi bir Earthport müşterisine uygulayacak.”

Bu yılın başlarında, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın SWIFT bankacılık ağını devralmayı hedeflediğini söyledi. Earthport’un yardımı ile bu gerçek olabilir.

İşlemleri hızlandırma, Visa ve Ripple dahil olmak üzere tüm ödeme işlemci şirketleri için önemli bir konumda. Tüm bu şirketler, en çok kullanılan ve en popüler şirket olmak için en son teknolojiyi kullanmayı hedefliyor.Visa, blockchain teknolojisini kendi içinde yürürlüğe koymak ve ödeme işlemlerinin geleceği ile ilgili şirketi hazırlamak için çalışmalara başlamış durumda.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: toshitimes

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish