Visa, Ripple’ın Ortağı Olduğu Earthport’u Satın Aldı | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Visa, Ripple’ın Ortağı Olduğu Earthport’u Satın Aldı

Visa Inc, bankalar ve işletmeler için uluslararası işlemleri kolaylaştıran bir İngiliz firması olan Earthport Plc’yi satın aldı.

Amerikan Ödeme Devi Visa işlemleri hızlandırmak istiyor

Visa Inc‘in Earthport Plc (EPO.L) ‘yi satın almak için 198 milyon pound ödedi. Earthport 1997 yılında kurulan ve bankalar ve işletmeler için uluslararası işlemleri kolaylaştıran bir İngiliz firmasıdır. Ödeme devi her Earthport hissesi için 30 peni teklif etti ve bu teklif firmanın 27 Aralık’taki hisse fiyatını 7,5 peniden 30 peniye kadar arttırdı.

Londra merkezli şirket, Visa’nın teklifinin “adil ve makul” olduğunu ve hissedarlarının tüm nakit tekliflerini kabul etmelerini tavsiye edeceğini söyledi.

Earthport, bankaların ve para transfer şirketlerinin dünyadaki çeşitli ödeme kanallarıyla çok fazla bağ yerine tek bir ilişki kurmasını sağlayarak, geleneksel ödeme sistemlerine daha düşük maliyetli bir alternatif sunduğunu söylüyor.

Earthport müşterileri arasında Bank of America, Merrill Lynch ve Japan Post Bank‘ı gösteriyor. Şirket, Visa’nın teklifinin geçen ay gelen bir önceki teklifi izleyen revize edilmiş bir teklif olduğunu söyledi.

Earthport, Visa, Ripple ve Blockchain teknolojisi

Visa, tüm ödemelerin ortasında olmak istediklerini savunarak blockchain’e ilgi göstermiş durumda. Şirket, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak blockchain ile çalışan dijital bir kimlik sistemi oluşturma planlarını bile ele alıyor. Visa, dağıtılmış defter teknolojisine dayalı sistemin “eşsiz” olduğunu ve finansal kurumlara, uluslararası çapta işletmeler arası ödemelerin yapılmasında yardımcı olacağını belirtti.

Visa, şu an Earthport’u satın almış durumda. İlginç bir şekilde, Earthport, blockchain şirketi olan Ripple’ın bir ortağı. Ortaklık, uluslararası işlemleri geliştirmek için Ripple protokolünü, firmanın mevcut ödeme ağına entegre etmeyi amaçlamakta.

Earthport’un CEOsu Hank Uberoi:

“Ripple yeni bir teknoloji ve bir kez ödeme hizmetimize entegre edildiğinde, küresel transferlere fayda olarak verimlilik ve hız sağlayabilir. Earthport, mevcut uyumluluk çerçevesini, kural kümelerini ve güvenli ödeme ağını, Ripple protokolünü kullanarak işlem yapan herhangi bir Earthport müşterisine uygulayacak.”

Bu yılın başlarında, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın SWIFT bankacılık ağını devralmayı hedeflediğini söyledi. Earthport’un yardımı ile bu gerçek olabilir.

İşlemleri hızlandırma, Visa ve Ripple dahil olmak üzere tüm ödeme işlemci şirketleri için önemli bir konumda. Tüm bu şirketler, en çok kullanılan ve en popüler şirket olmak için en son teknolojiyi kullanmayı hedefliyor.Visa, blockchain teknolojisini kendi içinde yürürlüğe koymak ve ödeme işlemlerinin geleceği ile ilgili şirketi hazırlamak için çalışmalara başlamış durumda.

Kaynak: toshitimes

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − fifteen =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish