Visa Kripto Paralar Ve Blockchain İle İlgili Yeni Bir İş Kurdu! | Kripto Kılavuz
Takip Edin
Visa Kripto Paralar Ve Blockchain İle İlgili Yeni Bir İş Kurdu! Visa Kripto Paralar Ve Blockchain İle İlgili Yeni Bir İş Kurdu!

Haber

Visa Kripto Paralar Ve Blockchain İle İlgili Yeni Bir İş Kurdu!

Amerikan ödeme hizmetleri şirketi Visa, 6 Mart’ta San Francisco merkezli işe alım yazılımı firması SmartRecruiters’da kripto para ve blockchain ile ilgili yeni bir iş kurdu.

Global finansal hizmetler şirketi Visa kripto paralar ve blockchain ile ilgili Fintech’teki Teknik Ürün Müdürü’nün Palo Alto ofisindeki pozisyonu için blockchain teknik bilgisine sahip yeni birini arıyor. Visa’nın ürün stratejisinin kripto para birimi ekosisteminde uygulanmasından sorumlu olacak kişi  ve kripto ile ilgili fırsatlar için yol haritasını yönetmesi gerekecektir.

Visa Kripto Paralar Ve Blockchain İle İlgili Yeni İşine Blockchain Teknik Bilgisi Olan Bir Yönetici Arıyor

Görev tanımına göre, kişi kripto endüstrisi ve dahil olan önemli oyuncular hakkında işlevsel bir bilgi birikiminin yanı sıra dağıtılmış muhasebe teknolojisi ve mevcut perakende ödeme çözümlerinin derinlemesine bir anlayışına sahip olmalıdır. İş tanımına göre, gelişmiş kripto şifreleme ile aşinalık tercih edilecektir.

“Visa’nın fintech girişimi için değer sağlayacak yeni ürünler geliştirmek amacıyla Visa Araştırma ekibi ile yakın işbirliği içerisinde çalışacaktır.”

Geçen yıl Visa CEO’su Al Kelly, kripto para birimlerinin kısa ve orta vadede şirketin ödeme alanındaki hakimiyetine bir zorluk getirmediğini açıkladı. Kelly, kriptonun bir meta olmaktan gerçekten de bir finansal araç olan gerçek bir rakibi temsil etmeden önce bir ödeme aracı olmaya geçmesi gerektiğini belirtti.

“2018 yılının sonlarında Reuters, Visa’nın XRP pazarındaki en büyük üçüncü kripto parayı işleten büyük bir kripto para birimi şirketi Ripple’nin bir ortağını satın aldığını bildirdi. Ripple’in uluslararası ödeme odaklı firma Earthport’u devralmasıyla Visa’nın, sınır ötesi işlemleri artırmak için Ripple’ın protokolünü şirketin mevcut ödeme ağına entegre etmek istediği bildiriliyor.”

Kısa bir süre önce, kripto yatırım şirketi Morgan Creek Digital Assets’in kurucusu, ABD’li büyük perakendeci Kroger’in, markanın 1 Mart’ta bazı yerlerde Visa’yı kabul etmeyi durdurma kararını takiben bir ödeme sistemi olarak blockchain etkin protokolü Lightning Network’ü kullanması gerektiğini önerdi.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − seven =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish