Tomochain Kurucusu: Ethereum Için Zorlu Bir Yıl Olacak – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Ethereum Haberleri

Tomochain Kurucusu: Ethereum Için Zorlu Bir Yıl Olacak

Tomochain Kurucusu: Ethereum İçin Zorlu Bir Yıl Olacak

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, “merkezileşmiş” ve değersiz olarak yüksek işlem hızları sunduklarını iddia eden blockchain projelerini eleştirmesiyle tanınır. TomoChain (TOMO) kurucusu Long Vuong de bu sefer acımadan, Buterin’i ethereum için zorlu bir yıl olacağına dair eleştirdi.


Tomochain, Ethereum’un Çift Hanelerine Nazaran Saniyede 1000 İşlem Hızı Sunuyor

TomoChain ağı, diğer özellik ve vaatlerin yanı sıra, daha hızlı ve daha ucuz işlem ücretleri olan, EVM uyumlu bir blockchain olmayı hedeflemektedir.

Ağları, Ethereum’un çift haneli rakamlarına kıyasla, zaten 1000 TPS’lik işlem hızlarına sahip.

Vuong kısa süre önce Ethereum’u eleştirdi:

“Çoğu sistemin eksikleri ve fazlaları var. Ancak Vitalik, neyin çöp olup neyin olmadığı açıklamasını yapan kişi olmayacaktır.”

Daha sonra şöyle ekledi:

“Bu yıl Ethereum için iyi bir yıl olmayacak… Vitalik ve Ethereum zor bir yerdeler. Bir yandan, Bitcoin tarafından kullanım azalmasına neden olunurken, diğer yandan performans sorunlarını çözemiyor gibi görünüyorlar.”

Tomochain, Vitalik’e Direndi

Vitalik, bu yılın başlarında Blockchain Connect konferansında, yüksek işlem hızı talep eden birçok projenin Ethereum ağından daha merkezi olduğunu belirtti.

Tomochain Kurucusu: Ethereum İçin Zorlu Bir Yıl Olacak

Tomochain Kurucusu: Ethereum İçin Zorlu Bir Yıl Olacak

Aslında, onları şöyle eleştirdi:

“Bir blockchain projesinin 3.500 TPS yapabileceğini iddia ettiği çoğu zaman, farklı bir algoritmaya sahip olduğu anlaşılıyor, aslında bu ‘biz merkezi bir çöp yığınıyız’ anlamına geliyor.”

Vuong; TomoChain’in zaten 1000 TPS’de, 150 artı ana düğümlerde ve önyükleme için daha düşük ücretlerle etkileyici işlem hızlarına dikkat çekti.

TomoChain’in ana ağı Aralık 2018’de başlatıldı. Vuong, Singapur ve Vietnam merkezli şirketlerinin Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunları için uygun bir çözüm sağlayabileceğine inanıyor.

Kaynak: Bitcoinist

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriden Haberler

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum (ETH) blockchain’i 2 Mayıs’ta toplanan bir Ethereum geliştiricilerinin düzenlediği toplantıda çekirdek geliştiricilerinin de belirttiği gibi, 30 Haziran’a kadar bir Proof-Of-Stake (PoS) fikir birliği algoritmasına geçişini tamamlayacaklarına değindiler.

İki haftada bir yapılan çağrıda Ethereum araştırmacısı Justin Drake, geliştiriciler ekibinin Haziran sonuna kadar sıfır faz için kod spesifikasyonları hazırlamayı beklediklerini iddia etti. Drake şunları söyledi:

“Hala çok fazla yolumuz var. Yine de, [kod] basitleştirmeler geliyor, bu harika ve ince taraklama işlemi de bu son bugları ve virüsleri bulmak için. ”

Phase sıfır, Ethereum ağının Proof-Of-Work (PoW)’den bir PoS konsensüs algoritmasına kadar ilk faz geçiş aşamasının adıdır.

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Açıklamaların da Olacağını Belirtti

Beacon Chain olarak da bilinen phase sıfır kayması, Ethereum 2.0’a yapılan büyük bir ağ geçişinin bir parçasıdır ve blok teklifleri üzerindeki ana rolün madenciler yerine onaylayıcılara ait olduğu yeni bir blok doğrulama sistemi başlatmaya ayarlanmıştır.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Endüstriden Haberler

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp – Artırılmamasına Oy Verdiler!

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp - Artırılmamasına Oy Verdiler!

Maker’ın Ethereum (ETH) temelli DAI stabilcoin’i sözde ücretini %3 artırıp artırmamaya ilişkin bir oylamayı, 19 Nisan’daki DAO yönetim portalında başlattı.

USD-sabitlenmiş sözde algoritmik stabilcoin yayınlayan MakerDAO, yıllık ücretini artırarak tokenlerin istikrarını iyileştirmeyi hedefliyor. Ücreti, DAI’nin kredi olarak kullanıldığında Maker katılımcıları tarafından uygulanan bir ücrettir.

Mart ayında DAO, ücretini iki kez, önce %3,5’a, sonra da yılda %7,5’a yükseltti. Yine geçen hafta, bu yıl beşinci oyda ücret %4 daha artarak, şu anda bulunduğu yerde %11.5’e yükseldi. Artış tekrar kabul edilirse, ücret %15,5’e ulaşacak.

MakerDAO Token Sahipleri

Teklif, artışın gerekliliğinin, bir videonun YouTube’a yüklendiği 18 Nisan tarihli yönetim çağrısında tartışıldığına dikkat çekiyor. Şirket, Reddit’teki topluluk oylamanın açıklanmasına yaptığı açıklamalarda karışık bir cevap dile getirdi.

Bir kullanıcı, kendisine göre ücretteki sık değişikliklerin, sistemi öngörülemeyen kısa vadeli bir kaldıraç sistemine dönüştürdüğünü belirterek endişelerini dile getirdi. Diğer kullanıcılar, iyileştirme ücretini artırmanın işe yaramadığını belirtti.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish