Tesla Ve Diğer Hisse Senetleri Ethereum Üzerinde Tokenize Edilecek – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Ethereum Haberleri

Tesla Ve Diğer Hisse Senetleri Ethereum Üzerinde Tokenize Edilecek

DX. Exchange

Bloomberg‘e göre  DX. Exchange adlı yeni bir kripto para birimi geleneksel borsalarda devrim yapmayı amaçlayan değişimi Estonya’da gelecek hafta başlatıyor.

DX. Exchange ile NASDAQ Şirketi Paylaşımlarına Kolay Erişim İmkanı

DX. Exchange şifreli para biriminde satın alma ve dönüştürme yetenekleri sunarken, kullanıcıların ayrıca menkul kıymetler biçiminde 10 tanınmış NASDAQ listesindeki şirketin hisselerini edinmelerini sağlayacak.

DX. Exchange, Amerikalı olmayan yatırımcıların Apple Inc., Facebook Inc. ve Tesla Inc. hisselerini rahatlıkla satın almalarını sağlayacak.Diğerlerinin yanı sıra, varlıkların hepsi Kıbrıs finansal düzenleyici çatısı altında faaliyet gösteren bir şirket olan MPS MarketPlace Securities Ltd tarafından tutulmaktadır.

Sahipler, geleneksel piyasalarda olduğu gibi aynı haklara sahip olacaklar, ayrıca belirtilmiş varlıkları düzenli olarak geri paylaşacaklar.

Düzenleyici Otoritelere Uygun Olarak Belirlenmiş Menkul Kıymetlerin Ticareti

DX. Exchange’in temsilcileri, Ethereum tabanlı belirtilmiş varlıkların teklifinin çok faydalara sahip olacağını ve yatırımcılar borsaların çalışma saatlerinden sonra bile işlem yapabilecekleri için  popüler olacağını düşünüyorlar.

DX. Exchange CEO’su Skowronski, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Mevcut menkul kıymetleri belirleme konusunda büyük bir pazar fırsatı gördük. Bunun, Blockchain teknolojisi ile birleşen geleneksel pazarların başlangıcı olduğuna inanıyoruz.Bu, eski ve yeni olan yepyeni bir ticari menkul kıymetler dünyasını açacak.”

Skowronski, yatırımcılara DX. Exchange’in ABD’de yer almadığı için SEC gibi düzenleyici kurumlar hakkında endişelenmemeleri gerektiğini söyledi.

DX. Exchange, Estonya Finansal İstihbarat Birimi tarafından lisanslanmıştır ve Avrupa MiFID II yönergesine uygundur.

Estonya ve İsrail’de ofisleri bulunmaktadır ve Avrupa Birliğinde faaliyet göstermeye tamamen yetkilidir.

DX. Exchange, Dünyadaki Her Büyük Borsadan Varlıklar Sunmayı Amaçlıyor

Bir kamu hesap defterinde herhangi bir işlemin kalıcı olarak kaydedilmesinin avantajlarının anlaşılması, sayısız sektörün faaliyetlerini bir blok zincirinde geçirme yollarını keşfetmesine yol açmıştır.

Nasdaq-şirketler listesinin DX. Exchange’in test edilmiş olması beklenirken, gelecekteki planları arasında New York Borsası (NYSE) ,Tokyo (JPX) ve Hong Kong (HKEX) gibi diğer önemli pazarlara açılması bekleniyor.

Kaynak: Bloct.com

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriden Haberler

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum (ETH) blockchain’i 2 Mayıs’ta toplanan bir Ethereum geliştiricilerinin düzenlediği toplantıda çekirdek geliştiricilerinin de belirttiği gibi, 30 Haziran’a kadar bir Proof-Of-Stake (PoS) fikir birliği algoritmasına geçişini tamamlayacaklarına değindiler.

İki haftada bir yapılan çağrıda Ethereum araştırmacısı Justin Drake, geliştiriciler ekibinin Haziran sonuna kadar sıfır faz için kod spesifikasyonları hazırlamayı beklediklerini iddia etti. Drake şunları söyledi:

“Hala çok fazla yolumuz var. Yine de, [kod] basitleştirmeler geliyor, bu harika ve ince taraklama işlemi de bu son bugları ve virüsleri bulmak için. ”

Phase sıfır, Ethereum ağının Proof-Of-Work (PoW)’den bir PoS konsensüs algoritmasına kadar ilk faz geçiş aşamasının adıdır.

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Açıklamaların da Olacağını Belirtti

Beacon Chain olarak da bilinen phase sıfır kayması, Ethereum 2.0’a yapılan büyük bir ağ geçişinin bir parçasıdır ve blok teklifleri üzerindeki ana rolün madenciler yerine onaylayıcılara ait olduğu yeni bir blok doğrulama sistemi başlatmaya ayarlanmıştır.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Endüstriden Haberler

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp – Artırılmamasına Oy Verdiler!

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp - Artırılmamasına Oy Verdiler!

Maker’ın Ethereum (ETH) temelli DAI stabilcoin’i sözde ücretini %3 artırıp artırmamaya ilişkin bir oylamayı, 19 Nisan’daki DAO yönetim portalında başlattı.

USD-sabitlenmiş sözde algoritmik stabilcoin yayınlayan MakerDAO, yıllık ücretini artırarak tokenlerin istikrarını iyileştirmeyi hedefliyor. Ücreti, DAI’nin kredi olarak kullanıldığında Maker katılımcıları tarafından uygulanan bir ücrettir.

Mart ayında DAO, ücretini iki kez, önce %3,5’a, sonra da yılda %7,5’a yükseltti. Yine geçen hafta, bu yıl beşinci oyda ücret %4 daha artarak, şu anda bulunduğu yerde %11.5’e yükseldi. Artış tekrar kabul edilirse, ücret %15,5’e ulaşacak.

MakerDAO Token Sahipleri

Teklif, artışın gerekliliğinin, bir videonun YouTube’a yüklendiği 18 Nisan tarihli yönetim çağrısında tartışıldığına dikkat çekiyor. Şirket, Reddit’teki topluluk oylamanın açıklanmasına yaptığı açıklamalarda karışık bir cevap dile getirdi.

Bir kullanıcı, kendisine göre ücretteki sık değişikliklerin, sistemi öngörülemeyen kısa vadeli bir kaldıraç sistemine dönüştürdüğünü belirterek endişelerini dile getirdi. Diğer kullanıcılar, iyileştirme ücretini artırmanın işe yaramadığını belirtti.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish