Şubat Ayında Takip Edilmesi Gereken 3 Koin – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Kılavuz

Şubat Ayında Takip Edilmesi Gereken 3 Koin

Şubat Ayında Takip Edilmesi Gereken 3 Koin

Şubat ayında fiyatlanmasına sebep olacak haberleri, etkinlikleri olan Koin projeleri hangileridir? Nasıl bir etki yaratabilirler? Haberleri ile şubat ayında takip edilmesi gereken 3 kripto para projesini sizler için inceledik.

Zilliqa (ZIL)

Şubat Ayında Takip Edilmesi Gereken 3 Koin

Ölçeklenebilirlik ve merkezsiz bir yapıya sahip olmak, çoğu kripto para birimi için ana hedeflerdir. Tıpkı Zilliqa (ZIL) için olduğu gibi.

Yüksek verimli blok zinciri platformu olarak bilinen Zilliqa, artan bir ölçeklendirme zorunluluğu üzerine hayata geçirildi. Ethereum ve Bitcoin gibi mevcut ağlarda ilgili ölçeklendirme problemlerine tanık olduktan sonra, Zilliqa ekibi ölçeklendirme problemiyle başa çıkacak bir platform oluşturmaya karar verdi. Çözüm olarak, birçok işlemin ağ boyunca daha küçük bir ölçekte işlenmesini sağlamak için zincir paylaşım özelliğini hayata geçirmek istediler. Böylelikle, Zilliqa’nın saniyede yaklaşık 3000 işlem gerçekleştirebilen teknolojisi geliştirildi.

Zilliqa Yol Haritası

Ana Ağa Geçiş (MainNet Launch)

Zilliqa’nın Şubat ayında takip edilmesini gerektiren sebeplerden biri, yaklaşmakta olan ana ağa geçişi. Bu, teknik olarak 31 Ocak’ta gerçekleşecek olmasına rağmen, bu denli büyük bir olayın şubat ayında da etkisini göstereceğinin düşünülmesi Zilliqa’yı bu listeye dahil ediyor.

Ana ağ, Pratik Bizans Hata Toleransı (pBFT) tabanlı bir blok zinciri de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellikle başlayacak. Bizans hata toleransı, tüm dağıtık ağların yaşadığı evrensel bir durum olan Bizans generalleri problemiyle mücadele eden bir konsensüs modelidir. PBFT gibi yenilikçi çözümler, kötü niyetli kişilerin veya dağıtılmış bir ağdaki tutarsızlıkların etkisini azaltarak konsensusa ulaşılmasını sağlar. PBFT ayrıca onaylanmaları farklı bir boyuta taşıyarak ağın yüksek bir hıza taşınmasını sağlıyor.

Güvenli akıllı sözleşmeler”, Zilliqa’nın kendi geliştirdiği programlama dili Scilla’dan yararlanılarak başlatılacak bir başka özellik. Dil tam olarak Turing değil, bu nedenle tüm uygulamaları desteklemeyecek, ancak akıllı kontratları daha güvenli bir hale getirecek.

İkili ve çevre dostu madencilik”(Dual & eco-friendly mining) de ana ağ ile hayata geçecek. Madencilik için Zilliqa, iş kanıtı (POW) ile yukarıda belirtilen pBFT’nin benzersiz bir kombinasyonunu kullanacak. Herhangi bir ağın 2-3 madencilik döngüsünün kabaca 1 dakika POW kullanılması daha düşük enerji maliyetine neden olur. Bu iki fikir birliği mekanizmasının birleşimi, Ethash destekli POW blokzincirinin çift madenciliğini de sağlar.

Ana ağın başlatılmasından bir süre sonra, Zilliqa, ERC-20 tokeni olmaktan çıkarak ZIL koin olarak hayatına devam edecek ve token swap yapılacak.

UpBit’in Zilliqa’nın token Swap’ını destekleyeceği duyurulmuştu.

Ana ağa geçişinden sonra bir çok önemli güncellemesinin duyurulması beklendiği için Zilliqa Şubat ayında takip edilmesi gereken kripto paralar arasında kendisine yer buluyor.

TRON (TRX)

Tron (TRX)

Tron,merkeziyetsiz uygulama pazarında üstünlük elde etmek ve nihayetinde dijital eğlence tüketiminde dünya lideri olmak için Ethereum gibi rakip platformlarla yarışarak küresel bir dijital içerik eğlence sistemi olmayı hedeflemektedir.

CEO’su Justin Sun tarafından yönetilen ve güçlü bir topluluk tarafından desteklenen TRX, sektördeki en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi.

Şirket, Tron Sanal Makine’nin (TVM) piyasaya sürülmesinden bu yana, 6 tanesi tüm zamanların en iyi 10 dapp’i arasına giren ve rakip platform olan Ethereum’u geride bırakan toplam 142 merkezsiz uygulama geliştirildi ve ağ hızla güçlenmeye devam ediyor. Ayrıca, kayıtlı hesapların sayısı artmaya devam ediyor.

Bittorrent Alımı

2018, Tron için ana ağının ve TVM’nin piyasaya sürülmesinin yanı sıra, 140 milyon dolara dosya paylaşım ağı BitTorrent’i alması ve ardından Atlas projesinin başlatılması sebebiyle çok önemli bir yıl oldu. Sun, satın alma işleminden sonra Tron’u “dünyadaki en büyük merkezsiz internet ekosistemi” yapacağını iddia etmişti.

Atlas Projesi

Proje, kripto üretimi için BitTorrent’i güncelleyerek, BTT tokeni platforma dahil etme amacı taşıyor. Tron’un bu durumdan yararı, 100 milyondan fazla aktif BitTorrent kullanıcısının Tron’a geçişi olacak. Proje, yeni TRC-10 tokeni BitTorrent (BTT) entegrasyonu ile BitTorrent platformunda dosya paylaşımını teşvik ediyor. Atlas projesi için daha geniş bakıldığında amaç, TRON blockchain ağını ve BitTorrent P2P ağını yeni bir internet oluşturmak için bir araya getirmek.

Justin Sun’ın üstün pazarlama yeteneğinin yanı sıra tüm bu projeler TRX’in fiyatlanmasını bekleyenlerin sayısını oldukça artırıyor.

BTT Airdrop

Bilindiği üzere BTT ICO’su yalnızca 18 dakika sürdü ve BTT token almak isteyip alamayan bir çok insan oldu. Bu, BTT tokene olan ilgiyi bizlere göstermiş oldu. Bu sebeple TRX tutan yatırımcılara BTT token dağıtılacak airdroplar TRX’in fiyatlanmasını sağlayabilir. Tüm bu olaylar bir araya getirildiğinde TRON şubat ayında izlenmesi gereken kripto paralar listemizde  yerini alıyor.

Binance Coin (BNB)

BNB, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’in kendi kripto para birimidir. BNB, Temmuz 2017’de ICO aracılığıyla Binance için erken fon sağladı.

Ethereum altyapısı kullanan BNB, şu anda borsada işlem ücreti ödemek için en yaygın şekilde kullanılan ERC-20 tokeni. BNB yaklaşmakta olan Binance Chain ile kendi ağına geçecek.

Binance Chain

Mart 2018’de duyurulan Binance Chain, oldukça iddialı olarak karşımıza çıkıyor. Binance Chain ile BNB Ethereum ağında çalışmak yerine kendi blokzincirinde hayatına devam edecek.

Şirketin ilk çeyrekte hayata geçeceğini duyurduğu Binance Chain’in önümüzde ay içinde tamamlanması bekleniyor.

Firmaya göre, Binance chain, Binance’i şirket olmaktan topluluğa dönüştürecek.

Binance’in yakın tarihli bir röportajında CEO Changpeng Zhao, Binance Chain’in rakiplerinden daha hızlı ve daha ucuz olacağını ve hatta Ethereum’a rakip olacağını belirtti:

“Binance Chain’de bir saniyede işlem onayı alacaksınız, tek bir onay ile kesinleşecek, bu yüzden çok hızlı bir zincir ve işlem ücretleri daha ucuz, projelerin Binance Chain’e geçmeleri için bir çok avantaj olacak.”

Binance DEX

Binance Chain ile neredeyse aynı anda hayata geçecek bir başka proje ise Merkeziyetsiz Binance Borsası (DEX). Binance DEX’in, bu yılın ilk çeyreğinde hayata geçeceği duyuruldu. Bu sebeple BNB de Şubat ayında takip edilmesi gerekenler listemizde.

Yeni borsa, kullanıcıların işlem yapmak istedikleri tokeni saklayabildikleri ve alım satım yapabildikleri bir cüzdan içerecek ve işlemler için BNB‘yi “gas” olarak kullanacaklar. Binance DEX, birçok noktaya yayılmış verilerle yüksek düzeyde güvenlik sunacak.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Kılavuzları

Bitcoin Fiyatının Değişmesinin Nedenleri Nedir? Bitcoin Neden Yükselir? Neden Düşer?

Bitcoin Fiyatının Değişmesinin Nedenleri Nedir? Bitcoin Neden Yükselir? Neden Düşer?

Bitcoin yükseliş ve düşüşleri tetikleyen nedenler neler? Bu nedenler bitcoin fiyatını ne derece etkilemektedir?

Bitcoin fiyatının değişmesinin nedenleri nedir dersek? Kripto para birimi Bitcoin fiyatlarının düşmesinin ya da yükselmesinin birçok açıklanamayan nedeninin olmasının yanında, bilinen birkaç sebebi de bulunmaktadır bunlar bitcoin fiyatının değişmesini doğrudan ve dolaylı olarak etkileyecek faktörler olmakla beraber aşağıda yer almaktadır.

Arz ve Talep Bitcoin’i Ne Derece Etkiler

Arz ve talep, bitcoin fiyatlarının değişikliğe uğramasındaki en önemli nedendir, ancak bazı ek faktörler arz ve talebi etkileyerek bu kripto paranın fiyatını aşağıya ya da yukarıya çekmektedir. Başka bir deyişle, bu varlıkta fiyat sadece piyasa katılımcılarının ödemeye istekli oldukları fiyatlarla belirlenir.

Örneğin, piyasadaki daha fazla insan bitcoin satın almak istiyorsa, fiyat (değer) artacaktır. Daha fazla insan bitcoin satmak istiyorsa da fiyat düşecektir. Bu insanların alım satım kararları da aşağıdaki ek faktörlere göre şekillenmektedir.

Bitcoin Fiyatının Değişmesinin Nedenleri

Bitcoin Neden Yükselir

Bitcoin Fiyat Dalgalanmasının Nedenleri

Büyük miktarda para sahiplerine küçük opsiyon değeri. Bitcoin dalgalanması, bir dereceye kadar, toplam para birimine büyük oranda sahip olanlar tarafından gerçekleştirilir.

Bitcoin’in hacmi küçük bir hisse senedi stoğunu andırdığından, para birimi büyük şirket sahiplerine opsiyon değeri sağlamak için gerekli olan kitlesel pazarın benimsenmesini sağlayacak oranlara ulaşmamıştır.

Güvenlik Sorunları Bitcoin’in Fiyatını Doğrudan Etkileyen Nedenlerin Başında Gelebilir

Güvenlik ihlalleri ile ilgili haberler, yatırımcıların tepkisine sebep olur [Aslına bakarsak bitcoin dediğimiz doğrudan güvenlik anlamına geldiği düşünüldüğü için güvenlik sorunları da fiyat düşüşlerine doğrudan sebep olması çok doğaldır.]. Bitcoin topluluğu, güvenlik açıklarını ortaya çıkardığında ki bunun amacı açığın bir an önce yine topluluk tarafından kapatılmasıdır, bu Bitcoin’in değerini düşüşe getirebilecek nedenlerdendir.

Bitcoin geliştiricileri sağlam çözümler üretmek için güvenlik kaygılarını kamuoyuna göstermelidir. 1 Nisan 2014’te Google güvenlik ekibinden Neel Mehta tarafından bildirilen son OpenSSL güvenlik açıkları ve Heartbleed vakası, takip eden aylarda Bitcoin’in ABD Doları karşısındaki değerinde yaklaşık %10’luk bir düşüş ile aşağı yönlü bir etki yapması da buna örnek bir olay olarak nitelendirilebilir.

Bitcoin fiyatı, protokol tasarımının bir bütün olarak güven seviyesini yansıtır. O zaman, güvenlik ihlalleriyle ilgili haberlerle birlikte Bitcoin’in değerinin dalgalanması doğal olur.

Bitcoin Fiyatının Değişmesinin Nedenleri

Bitcoin Neden Düşer

Ek Faktörler

Buradan, büyük çaptaki olumlu gelişmelerin bitcoin fiyatlarını olumlu, olumsuz gelişmelerin ise fiyatları olumsuz etkilediği çıkarımını yapabiliriz. Ek olarak örnek verecek olursak:

  • Örneğin, bir zamanlar bitcoin alım satımına aracılık eden Mt. Gox isimli aracı kuruluşun siber saldırıya uğrayarak iflas ettiğini açıklaması kripto paranın fiyatını büyük ölçüde düşürmüştü.
  • Bir başka örnek olarak da yasal gelişmeler gösterilebilir. Mesela, Avustralya’nın bitcoin’i resmi bir para birimi olarak tanımasına ilişkin çıkan bazı haberler, fiyatların yükselmesini sağlamıştı.

Bitcoin fiyatı neye göre artar ya da azalır, buna yukarıdaki durumları örnek gösterebiliriz.

Bitcoin o denli tuhaf bir varlık ki fiyatını hemen her şey aşağı ya da yukarı yönlü hızla değiştirebiliyor. Elbette, her haberin veya her gelişmenin fiyatlarda düşürücü ve artıcı etkiye sahip olmadığını da bilmeniz gerekiyor.

Bu sebeple, bitcoin’e yönelik çıkan tüm olumlu veyahut olumsuz gelişmelerin dikkatle izlenmesi, farklı bir değişle; ne olup bittiğinin, ortaya çıkan gelişmenin nereye varacağının iyice anlaşılması ve bunun ardından harekete geçilmesi şu anda en ideal tercih olacaktır.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kılavuz

ICO Vs VC (Girişim Sermayesi)

ICO Vs Girişim Sermayesi (VC)

Bunu okuyorsanız, erken aşamada bir şirket sahibi olmanız ve para kazanmayı düşünmeniz iyi bir ihtimal. Ama şirketiniz için daha iyi ne olacak? Seçeneklerden biri, eski ve tanıdık bir girişim sermayesi (VP), şirket sermayesi karşılığında paralarını riske atacak bir grup girişim kapitalistinden para toplamak.

Başka bir seçenek ise “İlk Madeni Para Teklifi” (ICO), interneti bir token satın almak için yeterli paraya sahip herhangi birinden dünya çapında para toplamak. Temel olarak, ICO girişimlerin herhangi bir hissedarlık taahhüdü olmadan kendilerini finanse etmelerine izin veren bir yatırım şekli.

ICO bir oyun değiştirici gibi görünebilir. Bugün onsuz para biriktirmek mümkünse neden bir kişi şirketin payını alsın? Fakat VC’nin kılıfında hala birkaç bilinmesi gereken önemli pürüz vardır.

ICO Vs Girişim Sermayesi (VC)

ICO bir oyun değiştirici gibi görünebilir

VC vs ICO: Hedefleri

Finansmana ek olarak VC’den alabileceğiniz değerli şeyler var: danışmanlık, iş kuralları, ölçeklenebilirlik, endüstrideki varlıklı kişilerle bağlantı vs. Bunlardan herhangi birini arıyorsanız – VC’ye gidebilirsiniz.

Mümkün olduğunca çok sayıda insanla para kazanmanın hızlı bir yolunu arıyorsanız, güçlü bir topluluk etkili bireylerden daha değerliyse – ICO’ya gidebilirsiniz.

VC vs ICO: Hedefleri

VC vs ICO: Hedefleri

VC vs ICO: Kitle

Farkı açıklamanın en kolay yolu, ICO’yu işletmeyle tüketici satışları ve VC’yi işletmeyle işletme satışları arasında karşılaştırmaktır.

VC yatırımcıları tecrübeli iş adamları, önerecekleri çok, talep edecekleri çok şey var. Mükemmel bir fikriniz varsa ancak demo yok, düzgün adım yok, ayrıntılı yol haritası yoksa – VC’yi unutun, satın almazlar. ICO davasında olduğundan çok daha iyi hazırlıklı olmanız gerekir. Öte yandan, VC yatırımcıları çok daha güvenilirdir, projenizi uzun süre desteklemeye isteklidirler ve yatırımlarının hızlı bir şekilde geri dönüşünü beklemiyorlar.

ICO yatırımcıları herkes’dir. Her yerden. Başka bir kıtada yaşayan insanlardan çok para alabilirsiniz. Çalışan bir ürüne sahip olmak gerekli değildir. Bir sicile sahip olmak gerekli değildir. Hiçbir şey. Fikriniz yeterince ses getirecekse, paranızı alacaksınız demektir.

Fakat lütfen dikkat, ICO’nun doğası hızlı alım satım işlemidir. Bu nedenle, yatırımcıların çoğu tokenleri hızlı bir kar için satmaya çalışacak ve bazı konularda düşüncesizce mücadele etmek durumunda projenizi bırakacaktır.

VC vs ICO: Kitle

VC vs ICO: Kitle

VC vs ICO: Gereksinimleri

VC – Hem güçlü personele, hem de çalışanlara, çalışan ürüne, vizyona, iyi hazırlanmış bir sahaya, dokümantasyona vb. İhtiyacınız var. Ayrıca, bir anlaşma yaptıktan sonra, şirketinizin bir bölümünü paylaşmanız gerekir (genellikle en az %20)

ICO – ICO tutmak için resmi bir gereklilik yoktur. Token sahiplerinin parası karşılığında ne ve nasıl alacaklarına siz karar verirsiniz.

VC vs ICO: Gereksinimleri

VC vs ICO: Coğrafya ve Erişilebilirlik

VC – VC yatırımcıları sağlam ve muhafazakar. Genellikle aynı ülkeden şirketleri tercih ediyorlar. Çok sayıda toplantıya gelmeni ve sayısız bildiri imzalamanı istiyorlar. Bu ABD vatandaşları için bir sorun olmasa da, üçüncü dünya girişimcileri için ciddi bir sınırlama olabiliyor.

ICO – Limit yok, hepsini Kuzey Kutbu’ndan Antartika’ya kadar alabiliyorsunuz.

VC vs ICO: Basın ve Halkın Algısı

Halkın algısı açısından, VC’nin güçlü bir avantajı vardır. VC’den çıkan para size güçlü bir güven kredisi ve PR verir, çünkü VC’ler çok daha deneyimlidir ve yatırım yapmadan önce projeyi iyice kontrol ederler. Ayrıca, bir süre sonra mükemmel bir fikrin o kadar da iyi olmadığını anlarsanız, durumunuzu sizinle paylaşırlar. Parayı tam olarak neye harcadıklarını bildikleri için duygularını işe katmazlar, bazen aynı yatırımcılar bir sonraki projenize bile yatırım yapabilir.

ICO durumunda – halka açık olacaksınız. Ve söz verdiğiniz ürünü yapmakta zorlanıyorsanız – mümkün olan her platformda dolandırıcılık olarak adlandırılmaya ve her yerde muhtemelen kara listeye alınmaya hazır olun, bu aşamaya gelirse durumu buradan geri dönüş için neredeyse hiç şansınız olmayacak.

VC’nin Yararları

  • Yatırımcı Sadakati
  • İş kuralları ve bilgi desteği
  • Değerli bağlantılar kurmak
  • PR kredisi

ICO’nun Yararları

  • Özgür olursunuz ve eşitlik gerekmez
  • Çalışan ürün gerekmez
  • Coğrafi sınırlama yok
  • Hızlılık – bürokrasi yok

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kılavuz

Initial Exchange Offering (IEO) Nedir? Ve ICO’dan Nasıl Farklıdır?

Çin’in 2017 sonu ICO yasağı, projelerine fon sağlamak için alternatif çözümler bulmaya çalışan ICOların arayışlarını sonuçlandıramayınca, ülkedeki kripto girişimleri ayrılmak veya bırakmak zorunda kaldı. Projeler, İlk Borsa Teklifleri’nin (IEO) yeni trendini keşfetmeye başladı. Bu inovasyon, yasa ve otoritelerin korkusu olmadan kolay şekilde fon yaratmalarını sağladı.

IEO nedir?

İlk Borsa Teklifi, adından da anlaşılacağı gibi, bir kripto para borsası platformunda gerçekleştirilir. İlk Para Tekliflerine (ICO) aykırı olarak, bir IEO kendine fon yaratmak için borsa ile anlaşarak tokenlerini borsa üzerinden halka arz eder.

Token satışı borsa platformunda gerçekleştirildiği için, token satıcısının IEO sırasında satılan tokenlerin yüzdesiyle birlikte bir liste ücreti ödemeleri gerekir. Buna karşılık, kripto para girişimlerinin tokenleri borsa platformlarında satılıyor ve kripto paraları IEO bittikten sonra listeleniyor. Bununla birlikte kripto para borsaları satılan tokenlerin bir yüzdesini aldığından dolayı, tokenin pazarlama işlemlerinede yardımcı olmaya çalışır.

IEO katılımcıları, bir ICO’yu yöneten gibi akıllı bir sözleşmeye katkı göndermezler. Bunun yerine, IEO’nun yürütüldüğü borsa platformunda bir hesap oluşturmak zorundalar.

Borsa platformlarında IEO’lar

Artan sayıda kripto para borsası IEO’ları benimsemeye başlamıştır. İlk sırada, IEO platformu Binance Launchpad’i lanse eden Binance oldu. Ocak ayında, TRON tarafından satın alınan BitTorrent, Binance Launchpad’de token satışı başlattı ve 15 dakikadan daha az bir sürede 7,2 milyon dolarlık fon topladı ve halka arzda toplaması gerekli olan tüm fonu 15dk gibi bir sürede topladı. Binance Launchpad sonrasında ikinci IEO’da bir rekor daha kırdı ve Fetch.AI adlı kripto para girişimi için başlatmış olduğu ikinci IEO’su sadece 22 saniyede 6 milyon dolarlık fon topladı.

Binance Launchpad’in başarısını gözlemledikten sonra, diğer önemli borsalar kendi IEO platformlarının lansmanını yaptı. IEO platformları arasında Bitmax Launchpad, Bittrex IEO, OK Jumpstart (OKEx), KuCoin Spotlight ve Huobi Prime bulunmaktadır.

IEO – ICO – farklar nelerdir?

IEO’lar ve ICO’lar arasındaki temel farkların olduğu infografiğimiz:

IEO'lar ve ICO'lar Arasındaki Temel Farkları İnfografiği

IEO’lar ve ICO’lar Arasındaki Temel Farkları İnfografiği

IEO’ların Avantajları ve Dezavantajları

Güven

IEO’ların temel avantajlarından biri güvendir. Halka arz bir kripto para borsasında yürütülürken, halk borsa platformunda IEO başlatmak isteyen her projeyi izler. Borsalar, kripto para girişimlerini ise dikkatlice onaylayarak itibarlarını korumaya çalışır.

Bu nedenle, IEO’larda dolandırıcılık ve şüpheli projelerin kripto para borsaları aracılığıyla fon yaratmalarını engelleyebilir. Bu duruma RAID IEO’su mükemmel bir örnektir. Son zamanlarda Bittrex, RAID projesi IEO’sunu halka arz etmeden birkaç saat önce iptal ettiğini açıkladı. RAID’in 6 milyon dolarlık fon toplama planını iptal etmesinin nedeni, RAID ile e-spor veri analizi şirketi OP.GG arasında sona erdirilmiş bir ortaklıktı.

Bittrex’e göre, iki şirket arasındaki ortaklık projenin hayati bir parçasıydı ve kripto para borsası olaydan haberdar olduğunda, token satışını Bittrex’in müşterisinin çıkarına olmadığını düşündüğü için iptal etmeye karar verdi.

Güvenlik

Kripto para borsaları, IEO’nun akıllı sözleşmesini yönettiği için, topluluk güvenliği için endişelenmek zorunda değil. KYC / AML süreci, çoğu kripto para borsası hesaplarını oluşturduktan sonra müşterileri üzerinde KYC / AML yaptığı ve kripto para girişiminin de takibini sağladığı için güvenlik çok daha üst düzeye çıkar.

Projeler için daha kolay

Kripto para veren kuruluşlar, IEO’ları Borsa platformlarıyla kendi başlarına yapmakla kıyaslandığımızda, IEO’ları Borsa platformlarında başlatma işlemlerinden daha kusursuz bir şekilde faydalanıyorlar. Kripto para borsalarına listeleme ücretleri ve kripto paralarından bir yüzdesini ödemek zorunda olsalar da, borsa onlara pazarlama konusunda çok büyük yardımda bulunmuş oluyor. Bu nedenle, IEO’larını başlatan kripto para girişimleri, bir ICO’da ayırmaları gereken pazarlama bütçesinden, pazarlamaya daha düşük bir bütçe ayırırlar. Ayrıca borsaların istikrarlı müşteri tabanından da faydalanabilirler.

listeleme

IEO’nun yürütüldüğü kripto para borsası, halka arzın sona ermesinden sonra kripto parayı​​da borsalarında listelerler. IEO’lar, ICO’lara daha güvenli ve verimli bir alternatif gibi görünmekle birlikte, token satışlarıyla ilişkili maliyetler başlangıçlar için yüksek olabilir. Fakat güzel bir seçim gibi görünüyor kripto para girişimleri için.

Bir IEO’ya nasıl katılınır?

IEO’lar şu anda kripto topluluğunda nadir olduğundan, beğendiğiniz birini bulmak o kadar da zor değildir. Tercih ettiğiniz IEO’yu bulduktan sonra, hangi borsaların halka arza ev sahipliği yaptığını bulmanız gerekir.

Bir sonraki adım, kripto para borsasında bir hesap açmak ve KYC ve AML doğrulama işlemini tamamlamaktır.

Bunu yaptıktan sonra, IEO’da bulunmak için kullanabileceğiniz kripto para birimlerine göz atın ve hesabınıza halka arzda kabul edilen kripto parayı yatırın. Son adım IEO jetonlarınızı almaya başlayana kadar beklemektir.

IEO’lar sonraki fon yaratma patlamasını yaratacak mı?

ICO’lar 2017 ve 2018’de bir fon toplama patlaması yarattı. Bununla birlikte, kripto projelerinin önemli bir kısmı dolandırıcılarla işletiliyor veya şüpheli nitelikte. Bu nedenle, ICO yasaklarının yanı sıra, bunun kripto para birimi girişimleri için verimli bir kaynak yaratma modeli olmadığını söyleyebiliriz.

Öte yandan, IEO’lar kripto-para birimi projeleri arasında daha fazla güven sağlar, çünkü kitlelere ev sahipliği yapan borsalar kitlesel toplumun verimliliğini artıran fon yaratma sürecinde aktif olarak yer alırlar. Bu nedenle, IEO’lar kripto alanında fon toplamada standart bir model olma ve hatta bir sonraki fon yaratma patlamasını yaratma potansiyeline sahiptir.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish