Süpermarketlerde Kriptopara Devrimi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Süpermarketlerde Kriptopara Devrimi

Kripto-kilavuz-Blockchain-Supermarket

Rio de Janerio da bulunan Oásis Supermercados adlı süpermarket zincirleri, lokal bir borsadan bilgi alışverişi ve çalışanların kripto paranın nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili bir eğitim için anlaşarak kripto para‘ların yeni bir ödeme yöntemi olarak kabul edip marketlerde kullanımına başladı.

Yerel basın kuruluşu olan Portal do Bitcoin’in fimanın müdürlerinden biri olan Douglas Andrade’nin yorumlarını içeren habere göre, marketlerin müşterileri artık Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin kullanarak alışverişlerini gerçekleştirebilecek.

Yerel basına konuşan Andrade, kardeşi Thiago’nun kripto ödeme ile ilgili bir videoyu izledikten sonra kripto para ödemlerini kabul eden kişi olduğunu belirtti. Videonun iliglerini çekmesinden sonra, Oásis Supermercados bir borsa ile iletişime geçerek bu konu hakkında daha fazla bilgi almak istedi.

 

Tüm Çalışanlarına Kriptopara Eğitimi

Resmi olarak şirketin yıllık 6,5 milyon Amerikan Doları cirosu olup, 20.kasiyer olmakla birlikte toplam 90 çalışanı bulunmaktadır. Andrade’nin belirttiğine göre tüm çalışanlar kripto paralar ile ödemelerin nasıl kabul edileceğine dair bir eğitimden geçmiş. Andrade, bu konuya şöyle değindi:

“Bu yeni ödemi gerçekten çok kolay, tıpkı kredi kartı ile ödeme yapmak gibi. Alışveriş esnasında müşteri hangi kripto para birimi ile ödeme yapmak istediğini belirtiyor, operatör miktarı ulusal para birimi olan Brezilya reali olarak yazıyor ve sistem halihazırda bu miktarı kripto para paraya çeviriyor. Son olarak, bir Kare Kod okutuluyor ve alışveriş tamamlanmış oluyor.”

Marketler zinciri, kripto paraları aldıkları kripto paraları reale dönüştüren ve ödemeler yapıldıktan sonra üç gün içinde gönderen bir firma olan CoinWISE aracılığı ile kabul edecek.

Andrade’ın iddiasına göre yeni ödeme yönteminin haberinin yayıldığını ve bazılarının da NANO dahil diğer şifrelemelerini kabul etmeye başlaması gerektiğini ancak yerel basına göre sistemin kısa süre önce hayata geçmiş olduğu için şu ana kadar herhangi bir kripto para ile alışveriş işlemi yapılmamış.

Kriptoparalara Eski Bir Çalışanları Sayesinde Tanıştılar

Firmanın yöneticisi, eski bir çalışanları sayesinde kripto para ekosistemleri ile firmanın tanıştığı ve bu yönde nasıl yatırım yapılacağını öğrendiklerini belirtti. Bu girişim, Bitcoin’in yıl boyunca piyasada negatif bir performans gösterdiği ve en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak % 80′ değer kaybetmesinden sonra toparlanma evresine girmesi ardından geldi

Özellikle CCN’nin de belirttiği gibi, Brezilya Federal Gelir Dairesi (RFB), kripto para ile ticaret yapan işletmelerin hareketlerini, vergi kaçırma ve kara para aklamanın önüne geçme amacı ile izleme kararı almış durumda. Kurumun bu yaklaşımı Oásis Supermercados’un sahiplerini caydırmamış gibi görünüyor.

Ülkedeki kripto para borsaları geçtiğimiz aylardan beri bazı zorluklarla ile karşılaşıyor. Örnek olarak, Huobi 10 çalışanından 6sını işten çıkarmak zorunda kaldı.

Ancak kripto paralar için bir umut ışığı, yerel Bitcoin borsası olan Bitcoin Max’ın devlet ile olan davasını kazanarak hesaplarını tekrardan açması ile oluşmuş durumda.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × two =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish