Starbucks Bitcoin Ödemelerini Mağazalara Entegre Etmek İçin Bakkt İle Ortaklık Kuruyor! | Kripto Kılavuz
Takip Edin
Starbucks Bitcoin Ödemelerini Mağazalara Entegre Etmek İçin Bakkt İle Ortaklık Kuruyor! Starbucks Bitcoin Ödemelerini Mağazalara Entegre Etmek İçin Bakkt İle Ortaklık Kuruyor!

Haber

Starbucks Bitcoin Ödemelerini Mağazalara Entegre Etmek İçin Bakkt İle Ortaklık Kuruyor!

Yeni bir rapora göre, Starbucks yaklaşmakta olan kripto platformu Bakkt’ta “önemli bir hisse” taşıyor. Kahve devi, karşılıklı yarar sağlayan bir anlaşmanın parçası olacak. Starbucks bitcoin ödemelerini mağazalara entegre etmek istediğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

“Starbucks, Bakkt’ın ödeme yazılımını, müşterilerin kripto ile ödeme yapmak için kullanabilecekleri mağazalarına kuracağı açıklamasını yaptı.”

Bakkt, bu yıl kripto ile ilgili bir takım hizmetler sunmayı planlıyor. Intercontinental Exchange’e ait olan şirket, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonundan onay bekleyen, fiziksel olarak desteklenen Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmak için çalışıyor.

  • Bakkt  nedir ve Bakkt ile ilgili haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Starbucks ve Microsoft ile ortaklığını içeren operasyonunun ikinci aşaması da bu yıl başlayacak. İkinci aşama, Microsoft’un bulut çözümlerini, insanların küresel bir ağda kripto para birimleri almalarını, satmalarını, saklamalarını ve harcamalarını sağlamak ve Starbucks müşterilerine kripto ile yiyecek ve içecek satın almalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

“Ağustos ayında, Starbucks ortaklıklar ve ödemelerden sorumlu başkan yardımcısı Maria Smith, şirketin Bakkt ile olan planlarını belirledi.”

Starbucks Bitcoin Ödemeleri Hakkında Yaptığı Açıklamalar

  • Starbucks, tüketicilerin dijital varlıklarını Starbucks’ta kullanmak üzere ABD dolarına dönüştürmeleri için pratik, güvenilir ve düzenlenmiş uygulamalar geliştirmede önemli bir rol oynayacak.
  • 15 milyondan fazla Starbucks Rewards üyemize Mobile Pay’de lider olan Starbucks, müşterilerimiz için ödeme seçeneklerini genişleterek yenilikçiliğe kendini adamıştır.

Kripto ödemelerinin bu yılın Mayıs ayının başlarında Starbucks’ta başlaması bekleniyor.

Kaynak: Dailyhodl

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + one =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish