Samsung Bu 3 Yolla Dünyanın Kripto Paraya Bakış Açısını Değiştirecek! – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Samsung Bu 3 Yolla Dünyanın Kripto Paraya Bakış Açısını Değiştirecek!

Samsung Bu 3 Yolla Dünyanın Kripto Paraya Bakış Açısını Değiştirecek!

Samsung’tan 3 yolla dünyanın kripto paraya bakış açısını değiştirecek başarılı, pazar ve rakiplerini uyandıracak hamleler. Blockchain ve kripto paraları kapsar.

Samsung dünyadaki en büyük kurumsal firmalardan biri olmanın yanı sıra, International Data Corporation (IDC) tarafından bildirildiği üzere 2018’in ilk çeyreğinde satılan en yüksek telefon sayısına sahip şirketidir. Şirketin CryptoKitties ve AERGO gibi kripto projeleri desteklediği bilinmektedir. Ayrıca Kanada merkezli madencilik şirketi Squire Mining ile ASIC Crypto Mining Chips adlı yeni bir yaptı da inşa ediyorlar.

20 Şubat’ta Samsung’un amiral gemisi olan Galaxy S10’un kripto para anahtarlarını cüzdanlarını bildirildikten sonra Samsung, müşteri düzeyinde küresel blockchain’i benimseme hareketine öncülük etmeye başladı.

Dünyanın Kripto Paraya Bakış Açısını Değiştirecek O Hamleler

İşte Samsung’un gelecekteki küresel şifrelemenin benimsenmesi için duvarları yıktığı üç yol.

1-) Samsung Kripto Parası Olmayan Yeni İnsanlara Kripto Cüzdanı Getiriyor ki Merak Edip Kullansınlar!

2017-2018 de kripto piyasası büyük bir sessizlikte olup pazar daima düşüşte olduğundan Samsung’un bu madde ile amaçlarından biri de böyle büyük bir duyuru yaparak pazarı tekrar canlandırmak. Kripto pazarı, Bitcoin’in “kripto kışı” olarak bilinen şeye bir dip bulmasını bekliyordu. Bu nedenle, Samsung‘dan yapılan duyurunun canlandırıcı olması bekleniyor.

2-) Samsung Rakipleri Arasında Yarışı Hızlandırıyor!

Sektördeki ilklerin dezavantajları vardır. Gelecekteki takipçilerinin yararlanabileceği yeni bir pazar geliştirmenin ekonomik yükünü taşıyorlar. Ancak günümüz dünyasında böylesine rekabetçi bir durumda ve bu da kripto meraklısını bu kadar tatmin edici kılar.

“Samsung partiye başladı ve yakında diğerleri takip edecek.”

Tayvanlı elektronik şirketi HTC Corporation, dünyanın ilk blockchain telefonunu yarattı: HTC Exodus. Siri Labs ayrıca yerleşik “soğuk hava deposu” kripto cüzdanına ve dağıtılmış genel muhasebe konsensüsüne sahip modern bir blockchain akıllı telefon da inşa ediyor. Bu nedenle Samsung, kripto cüzdanı özelliklerini tanıtan ilk büyük telefon markası değil, kesinlikle en büyüğü olarak adını yazdırıyor.

3-) Samsung Kripto Cüzdanları Tanıtarak Daha Büyük Haberlerin De Geleceğine Dair Kapıyı Araladı!

Apple Pay, Google Pay ve bu makalenin uğruna Samsung Pay gibi mobil temassız ödemeler artıyor. Yine Statista’dan, NFC (yakın alan iletişimi) mobil ödeme kullanıcılarının sayısı 2015’ten 2018’e 53,9 milyon ile 166 milyon arasında üçe katlandı. NFC mobil ödemesinin kabul edilmesi biraz zaman aldı, ancak altı yıl içinde 2012 yılında milyon kullanıcı ile 166 milyondu ve artmaya devam ediyor. Bu çok büyük bir artış.

2018’den beri ve bu birkaç ay boyunca 2019’a kadar, kripto paralarını piyasaya süren birkaç şirket vardı. Şirketler arasında TenX, Crypto.com (daha önce Monaco olarak bilinir), BitPay ve Shift bulunur. Fikir iyidir – kripto kullanımı için banka / ön ödemeli kartların kullanılması. Bununla birlikte, tüketicilerin çoğunluğunun zaten kalın cüzdanlarına başka bir kart eklemeyi mi yoksa basit bir şekilde telefonuna yerleştirmeyi mi tercih etmeliyiz. Daha büyük olasılıkla, tüketiciler sadece telefonlarında kalmayı tercih edeceklerdir? Asıl büyük soru markalar için budur.

Beklenen Kripto Paraların Kullanımı Henüz Günümüzde Yok Fakat Yakında Başlayacağını İşaretleri Bunlar

Moonwhale, zaten blockchain teknolojisini kullanan ana şirketlerin listesini ortaya çıkarttı. Şirketlerin listesi şöyle;

  1. Facebook
  2. Alibaba
  3. Amazon
  4. JPMorgan

Düzenlemeler nihayet 2018’de kripto para birimleri tarafından yapılan ilerlemeyi yakaladı.

“Doğru düzenlemeler, inovasyonun tutkularını çok fazla zarar vermeden gelişmesi için daha iyi bir ortam yaratacaktır.”

2017’den 2018’e kadar kripto’nun perakende yatırımcılar için bir yenilik veya para kazanma planı olduğu yıllardı. Kripto kışı, genel vurguyu kripto para birimlerinin spekülatif yapısından, altta yatan teknolojinin değerine kaydırmıştır. Elbette, Bitcoin’in zirveden 3.100 $ ‘a ve 2018’in sonuna kadar düşmesini izlemek hiç eğlenceli değildi, ama olayların büyük şemasında, kripto alanı çok hızlı ilerliyor.

2019’dan, blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin kaçınılmaz kitlesel benimsenmesinin yolunu açmakta çok özel olmasını bekleyebiliriz.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish